2011/2012

XV Międzynarodowy Festiwal Piosenki  „Super Mikrofon Radia Jard”, 2-3-4 grudnia 2011

Swoje umiejętności wokalne zaprezentowali uczestnicy z wielu miast Polski, a także z zagranicy. Wystąpili soliści, duety oraz zespoły wokalne w kilku kategoriach wiekowych. Z naszej szkoły udział wzięły: Angelika  Siemieniuk,  Zuzia Dworakowska, Kasia Dragun, Gabrysia Dargiewicz i Julia Perkowska. Wyróżnienie zdobyła Gabrysia. Festiwal z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością i zainteresowaniem młodych, zdolnych ludzi. Dzięki niemu można odkryć ukryty talent i zaprezentować swoje umiejętności przed publicznością i rówieśnikami. W każdej kategorii konkursowej i wiekowej zwycięzcy otrzymali statuetki złotego mikrofonu, nagrody rzeczowe, wyróżnienia oraz pamiątkowe dyplomy.

III Edycja Wojewódzkiego Integracyjnego Konkursu Muzycznego „Przy wigilijnym stole”

Dnia 20 grudnia 2011 roku odbył się Wojewódzki Integracyjny Konkurs Muzyczny „Przy wigilijnym stole” zorganizowany przez świetlicę szkolną Zespołu Szkół Integracyjnych Nr 1 im Jana Pawła II w Białymstoku oraz Samorządowe Przedszkole Nr 65 w Białymstoku. Konkurs miał na celu kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia, rozwijanie umiejętności wokalnych, integrowanie środowisk uczniowskich i nauczycielskich w pracy, rozwijanie postaw otwartości wobec innych kultur oraz kształtowanie tożsamości narodowej w aspekcie tożsamości regionalnej. W  szkole w Białymstoku spotkali się katolicy i prawosławni, aby wspólnie wyśpiewać magię Świąt Bożego Narodzenia. Zespół z naszej szkoły w składzie: Julia Brzozowska, Patrycja Rząca, Zuzanna Lawendowska, Gabriela Garbacik oraz Izabela Matysiewicz  zaśpiewał pastorałkę „ Bosy pastuszek”, a solistka Julia Brzozowska kolędę „ Mizerna cicha”. Julia zdobyła tytuł laureata , a Zespół otrzymał wyróżnienie.

I Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek "Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi”

Dnia 13 stycznia 2012r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Romualda Traugutta w Czarnej Białostockiej odbył się I Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek. Przegląd miał na celu podtrzymanie tradycji śpiewu kolęd i pastorałek oraz promocję talentów wokalno – instrumentalnych.

W przeglądzie kolęd wzięły udział uczennice z naszej szkoły. Gabrysia Dargiewicz zajęła I miejsce w kategorii solista, a zespół wokalny otrzymał wyróżnienie.

VIII Przegląd Kolęd „Gore Gwiazda Jezusowi”

Dziesięć zespołów z Łap i Białegostoku wzięło udział w VIII Przeglądzie Kolęd, jaki odbył się 22 stycznia w sali św. Józefa, mieszczącej się przy parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Łapach. W nagrodę za występ na młodych artystów czekały pączki oraz napoje, które wydawali przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Na koniec zaś wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz wyróżnienia, przygotowane specjalnie dla najlepszych zespołów. Z naszej szkoły wystąpiły Kasia Dragun, Julia Perkowska i Zuzia Dworakowska. Julia otrzymała wyróżnienie.

IX PODLASKI FESTIWAL WIELKANOCNY

14 kwietnia od rana w kościele Ducha Świętego w Białymstoku 27 podmiotów (ok. 300 osób) wyśpiewywało radosne Alleluja.. W kategorii solista Zuzia Dworakowska zajęła II miejsce, a Angelika Siemieniuk III miejsce.

Koncert Galowy o godzinie 17.00 w Auli Magna Pałacu Branickich w Białymstoku zakończył Podlaski Festiwal Wielkanocny. Wręczono nagrody laureatom. W Koncercie Galowym w Auli Magna Pałacu Branickich wystąpiły: Julia Perkowska i Zuzia Dworakowska.

III Wojewódzki Konkurs Religijnej Poezji Śpiewanej w Kleosinie

III Wojewódzki Konkurs Religijnej Poezji Śpiewanej odbył się 7 maja 2012 roku w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Kleosinie. Jury w składzie: ksiądz Adam Żdanuk, Mirosław Guzewicz, Barbara Mazurek, Sylwester Trojanowski, ksiądz Paweł Smaglijenko przesłuchało solistów i zespoły. W konkursie łącznie wzięło udział 120 uczniów z 17 placówek edukacyjnych. W kategorii zespoły - zespół wokalny z naszej szkoły zajął III miejsce, a Zuzanna Dworakowska II miejsce w kategorii solista.