2009/2010

WARSZTATY MUZYCZNE W SOKOŁOWIE PODLASKIM

Uczennice Joanna Niewińska i Emilia Maria Kamińska, w nagrodę za osiągnięcia wokalne w roku szkolnym 2008/2009  uczestniczyły w warsztatach wokalnych w Sokołowie Podlaskim, które odbywały się podczas wakacji,  w dniach 21-30 sierpnia w zabytkowym Dworku Ogińskiego, gdzie powstał utwór Polonez- Pożegnanie Ojczyzny.

Celem warsztatów było przygotowanie merytoryczne, techniczne i praktyczne osób związanych z muzyką. Przeprowadzone warsztaty podniosły ich kwalifikacje i pomogły młodym talentom zrozumieć wiele zagadnień. Uczestnicy w ramach prac warsztatowych pod okiem profesjonalisty przygotowywali utwór muzyczny, którego wspólne wykonanie było zwieńczeniem całych warsztatów. Warsztaty prowadził dyrektor orkiestry Big Warsaw Band pan Stanisław Fiałkowski, artysta, laureat nagrody Jazz Jamboree, odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi, oraz Srebrnym Medalem Gloria Artis.

Uczennice nie ponosiły żadnych kosztów związanych z pobytem na warsztatach. Zadbała o to opiekunka ich talentów: nauczyciel muzyki i prowadząca szkolny zespół wokalny pani Urszula Dworakowska. Fundusze pozyskała z Funduszu Stypendialnego ODKRYWAMY TALENTY,  Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej oraz Stowarzyszenia Szkoła Bez Barier w Łapach. Koszt pobytu jednej osoby wynosił 499zł.

"Z JANEM PAWŁEM II ŚPIEWAMY"

W dniu 22 października 2009 roku Zespół wokalny z naszej szkoły brał udział w Festiwalu Pieśni Oazowej organizowanym  przez  Gimnazjum w Sokółce. Udział w Festiwalu biorą  uczniowie szkól noszących imię Jana Pawła II.   Już po raz kolejny uczestniczyliśmy we wspaniałym  "oazowym śpiewaniu"  Jest to impreza bez rywalizacji. Atmosfera na festiwalu była bardzo przyjemna i życzliwa. Nasze dziewczynki zaprezentowały się rewelacyjnie - otrzymały mnóstwo braw, owacje na stojąco!

IX Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Super mikrofon radia Jard”     4-5-6.grudnia 2009r

Setki osób z Białorusi, Ukrainy, Rosji i Polski przybyły do białostockiego Klubu Rozrywki Krąg na XI Międzynarodowy Festiwal Piosenki "Super Mikrofon Radia JARD".

Nie zabrakło tam również uczennic z naszej szkoły. W konkursie udział wzięły:  Kasia Dragun, Gabrysia Dargiewicz, Gabrysia Faszczewska, Zuzia Dworakowska, Marysia Płońska, Julia Perkowska, Natalia Skłodowska uczęszczające na zajęcia .

Utalentowani wykonawcy prezentowali swoje umiejętności przez trzy dni- od piątku do niedzieli. Oprócz walorów wokalnych, oceniane były również inne aspekty, takie jak na przykład wyraz artystyczny, dobór choreografii i kostiumów, ruch sceniczny a także indywidualność artystyczna. Wśród utworów wykonywanych przez uczestników festiwalu dominowały największe przeboje .

WIELKI SUKCES NASZYCH WOKALISTEK

I FESTIWAL SZTUKI BOŻONARODZENIOWEJ 14 stycznia 2010 roku

I WOJEWÓDZKI KONKURS WOKALNY "Kolędy i Pastorałki Głosami Dziecięcymi Wyśpiewane" Kolejny, wielki sukces naszych wokalistek:

Zuzanna Dworakowska- II miejsce w kategorii klas I-III

Gabriela Dargiewicz- I miejsce w kategorii klas IV- VI.

III KONKURS PIOSENKI PT: „PIOSENKI POKOLENIA NASZYCH RODZICÓW” TYKOCIN 2010

16 lutego 2010 w Zespole Szkół w Tykocinie odbył się III Konkurs Piosenki pt: „Piosenki pokolenia naszych rodziców” Tykocin 2010. Tegoroczna edycja konkursu została objęta honorowym patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, a zaproszenie do udziału przyjęły szkoły z Łap, Michałowa, Kruszewa, Korycina, Knyszyna, Kalinówki Kościelnej, Czarnej Białostockiej, Radul i Tykocina. Łącznie w konkursie wzięło udział 38 uczestników. Konkurs odbywał się w trzech kategoriach wiekowych:

klasy I – III Szkoły Podstawowej

klasy IV – VI Szkoły Podstawowej

klasy I – III Gimnazjum i  Liceum

Tegoroczny konkurs przebiegał na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Widać było ogromną pracę nauczycieli, którzy przygotowali uczniów do rywalizacji. Repertuar wykonywany podczas konkursu był ambitny i trudny, m.in. pojawiły się utwory Krystyny Prońko, Andrzeja Zauchy, Katarzyny Sobczyk, Haliny Kunickiej, Michała Bajora, Perfectu, Bajmu, Czerwonych Gitar i wielu innych.

Swoją obecnością zaszczyciła konkurs pani Bożena Dzitkowska - st. wizytator Podlaskiego Kuratorium Oświaty i pani Maria Marciszewska – przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Białymstoku. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze, wśród uczestników czuliśmy ducha zdrowej rywalizacji. Występy młodzieży oceniało profesjonalne jury w składzie: p. Katarzyna Szymuś – Supronowicz, p. Natasza Topor – p. Krzysztof Kulikowski.

Gratulujemy bardzo naszej uczennicy Gabrysi Dargiewicz, która zajęła

II miejsce w kategorii klas IV-VI Szkoły Podstawowej.

I Wojewódzki Konkurs Religijnej Poezji Śpiewanej

I  miejsce zdobyła Gabrysia Dargiewicz