PROJEKTY W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

REALIZOWANE PROJEKTY

CYFROWOBEZPIECZNI.PL

•    Jest to ogólnopolski projekt, skierowany do szkół przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
•    Udział w projekcie bierze ok. 10% szkół w Polsce.
•    Celem projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa korzystania przez uczniów z technologii cyfrowych.
•    W ramach projektu nasza szkoła może uczestniczyć w konkursie „Jesteśmy Cyfrowobezpieczni!”

Koordynatorami projektu CYFROWOBEZPIECZNI w naszej szkole są: Beata Krassowska i Jolanta Smoktunowicz. W działaniach związanych z realizacją projektu aktywnie uczestniczy Samorząd Uczniowski.

PROJEKT  EDUKACYJNY „ KU NIEPODLEGŁEJ”

UCZESTNICY : UCZNIOWIE, NAUCZYCIELE SZKOŁY PODSTAWOWEJ Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR 1W ŁAPACH IM. ŚWIETEGO JANA PAWŁA II

CZAS TRWANIA PROJEKTU: 1.02. 2018 r. – 11 XI 2018 r.

CELE:

1. Kształtowanie postawy patriotycznej u uczniów poprzez zaangażowanie ich w realizację projektu „Ku Niepodległej”, a tym samym poszerzaniu wiedzy o historii i dziedzictwie kulturowym własnego kraju.
  2. Rozbudzenie poczucia dumy narodowej, będącej wynikiem uświadomienia sobie wkładu Polaków i Polski w dorobek cywilizacyjny Europy i świata.
  3. Kształtowanie właściwej postawy obywatelskiej przez angażowanie w życie społeczne swojej „małej ojczyzny” a także całego państwa.
  4. Wypracowanie odpowiednich zachowań społecznych podczas realizacji projektu: współpracy,  wrażliwości na potrzeby innych, umiejętności pójścia na kompromis, odpowiedzialności.