Jesień - hasło umieszczone na gazetce było tematem prac plastycznych, które uczniowie wykonali podczas pobytu w świetlicy. Dzieci przedstawiły różne oznaki nadchodzącej jesieni np. odlatujące bociany i jaskółki. Po rozpoczęciu kalendarzowej jesieni wykonały kolorowe drzewa oraz wiele innych prac związanych z obecną porą roku.
W dniu 1.10.2021r. dzieci z klas 0b i 1a wybrały się na pierwszą wycieczkę autokarową do miejscowości Filipy, gdzie miło spędziły czas w gospodarstwie agroturystycznym Alpaki z Różanej Zagrody. Na miejscu Dzieci przytulały zwierzęta, karmiły i poznały ich historię. Odbyły się tematyczne warsztaty plastyczne i wspólne ognisko:)
W tym roku akcja „Sprzątanie świata” w Szkole Podstawowej nr 1 w Łapach odbyła się pod hasłem „Myślę więc nie śmiecę”. Przedsięwzięcie koordynował SU SP1 pod kierunkiem p. Renaty Niwińskiej i Iwony Szustak. Uczniowie wraz z wychowawcami wykonali na posesji szkolnej i w jej otoczeniu jesienne porządki. Korzyść z akcji to nie tylko czyste otoczenie, ale także pobyt na świeżym powietrzu i integracja przy wspólnej pracy. Uzupełnieniem tegorocznego sprzątania są piękne plakaty z tematycznymi wierszykami i hasłami opracowanymi przez poszczególne klasy. Wspaniale zdjęcia dokumentują nasze szkolne przedsięwzięcie. Dziękujemy wszystkim za udział w akcj.
Samorząd Uczniowski z opiekunami.
Eko dzieci z IIIa
segregują co się da
tu papierek, tam butelka
puszka, karton i muszelka
no i czysto już na skwerkach.
A więc pamiętajcie dzieci
nie wyrzucajcie byle gdzie śmieci,
świat to nie wysypisko
ma być czyste środowisko.
Bo kto o przyrodę dba
zasady segregacji zna,
gdy śmieci często sortujesz
życie na Ziemi ratujesz!
Kl. IIIa
Klasa 4c korzystając z pięknego słońca i jesiennego spaceru, stworzyła jesienne bukiety oraz prace plastyczne w technice frotażu.
Odpłatność za obiady za październik 2021 wynosi:
klasy „0” - 120 zł,
klasy I - VIII - 76 zł.
Bardzo prosimy by osoby, które miały odpisy we wrześniu ze względu na nieobecność dziecka w szkole, wstrzymały się z wpłatą do czasu otrzymania przez dziecko karteczki z odpowiednią sumą!
Wpłaty za obiady należy uiszczać do 10- go każdego miesiąca :
rachunek:
Biuro Obsługi Szkół Samorządowych w Łapach
nr rachunku bankowego – 13 11602202 000000 00 5918 1143
Tytułem: - obiady za miesiąc:………., imię i nazwisko dziecka, klasa…...
W dniu 29 września 2021 r. podczas uroczystej gali nasze utalentowane wokalistki:
Emily Serwin - tegoroczna absolwentka
Maja Zdrodowska z klasy VIII c
Julia Pilawska z klasy VIII d
dodebrały Stypendium Burmistrza Łap w dziedzinie twórczości artystycznej za rok 2020.
Podczas gali mogliśmy podziwiać różnorodne talenty, m. in. występ Mai Zdrodowskiej. Burmistrz Łap wręczył naszym Stypendystkom Listy Gratulacyjne i drobne upominki. Podziękowanie otrzymała nauczycielka muzyki p. Urszula Dworakowska.
Serdecznie gratulujemy ogromnego talentu.
Zgodnie z kalendarzem 30 września klasa I c świętowała Dzień Chłopaka. Chlopcy od koleżanek otrzymali symboliczne upominki - soczki, aby rośli zdrowo i baloniki, by sięgali chmur. Nie zabrakło tradycyjnego ,,Sto lat". To był miły dzień.
W dniu 27 września 2021r. dyrekcja szkoły przekazała do urny w budynku UMiG w Łapach głosy, które trafiły do szkoły w ramach głosowania na propozycje działań do Budżetu Obywatelskiego 2022.
Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i Państwa głosy.
Liczymy, że już za rok nasi uczniowie będą mogli korzystać z nowego placu zabaw.
Uczniowie kl. Ib uczestniczyli w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania w Bibliotece Publicznej w Łapach.
W dniu 28 września 2021 r. uczniowie oddziałów przedszkolnych oraz klasy IIb i IIc obejrzeli spektakl "Smok Heniek", na który udali się do budynku naszej szkoły przy ul. Matejki. Zapraszamy do fotorelacji.
Dnia 28 września 2021 r. w sali konferencyjnej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku odbyła się uroczysta gala podsumowująca IV edycję konkursu poetyckiego ,,Historia najnowsza Polski w poezji dzieci i młodzieży”, organizowanego przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku.
Celem konkursu jest kształtowanie wśród młodych ludzi świadomych postaw obywatelskich, przywiązania do historii, tradycji narodowych, języka ojczystego oraz budowanie tożsamości narodowej i regionalnej, a także propagowanie wartości patriotycznych.
Głównym zadaniem jest przygotowanie własnego utworu poetyckiego odnoszącego się do wartości patriotycznych lub upamiętniającego wydarzenie, miejsce, osobę, symbol itp. z najnowszej historii Polski z lat 1918 - 1989 na podstawie dowolnie wybranego źródła historycznego.
W trakcie wydarzenia zaprezentowano tomik wierszy pt. ,,Historia najnowsza Polski w poezji dzieci i młodzieży. Antologia wierszy konkursowych z lat 2020-2021”, pod. red. J. Brzozowskiej, P. Leszczyńskiej, który zawiera nagrodzone utwory z III i IV edycji konkursu. Dołączona do niego płyta DVD to nagranie uroczystej gali podsumowującej III edycję konkursu nagranej w dniu 28 listopada 2020 r. w Studiu Rembrandt Polskiego Radia Białystok.
Wśród opublikowanych w tomiku wierszy zamieszczony został utwór naszej uczennicy Aleksandry Piekutowskiej z kl. VII a zatytułowany „Polsko! Ojczyzno kochana…”, która zajęła III miejsce w kategorii uczniowie szkół podstawowych w III edycji tego konkursu. Do konkursu przygotowała uczennicę pani Agnieszka Łupińska – nauczyciel j. polskiego.
Wydarzenie zostało podsumowane montażem słowno -muzycznym podczas którego zaprezentowano fragmenty nagrodzonych utworów poetyckich.
Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Minister Edukacji Narodowej oraz Wojewoda Podlaski, Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Marszałek Województwa Podlaskiego, Podlaski Kurator Oświaty, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty. Patronat medialny: Polskie Radio Białystok i Ośrodek Telewizji Polskiej w Białymstoku.
Centrum Aktywności Społecznej w Łapach zaprasza na bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży z robotyki. Rekrutacja odbędzie się w dniu 29 września w godzinach 12:00-18:00 w Centrum Usług Społecznych w Łapach.
Dnia 27.09.2021r. grupa 0b samodzielnie przygotowywała kanapki na śniadanie. Jest to jedno z zadań projektu edukacyjnego "Covidowe zdrowe Love", w którym bierzemy aktywny udział.
W dniu 27 września 2021 r. gościliśmy w naszej szkole Panie Policjantki z Komisariatu Policji w Łapach, które przypomniały przedszkolakom zasady bezpiecznego poruszania się na drogach. Dyrekcja szkoły wyposażyła najmłodszych uczniów w odblaskowe kamizelki.
Uczniowie naszej szkoły w ramach projektu realizowanego przez Fundację Aktywizacja dzięki dotacji z Ministerstwa Obrony Narodowej pn. „Twierdza Osowiec - Nigdy nie zdobyta” poznali losy Twierdzy Osowiec. Uczniowie z klas IV c i VII c odbyli podróż historyczną do Twierdzy Osowiec i zwiedzili jedną z nielicznych, nigdy nie zdobytych twierdz. Przewodnicy Osowieckiego Towarzystwa Fortyfikacyjnego zdradzili uczestnikom wyjazdu tajemnice Fortu I na terenie Jednostki Wojskowej. Historia obiektu wywarła na wszystkich duże wrażenie, podobnie jak eksponaty w Muzeum Twierdzy Osowiec, podziemia oraz budowle fortyfikacyjne.
Uczniowie w ciekawy sposób poznali miejsce pamięci związane z tradycjami oręża polskiego, które dla większości mieszkańców Podlasia jest mało znane, mimo, że znajduje się w naszym regionie.
Kolejnym działaniem projektowym są warsztaty plastyczne. Wybrane prace wykorzystane będą do druku pocztówek promujących zadanie.