• UMIEMY PŁYWAĆ

    UMIEMY PŁYWAĆ

    Dnia 27 listopada klasa IIIa zakończyła udział w  programie "Umiem pływać". Kurs nauki pływania był realizowany w cyklu dziesięciu dwugodzinnych lekcji na basenie w Wysokiem Mazowieckiem. Uczniowie z wielką radością brali udział w zajęciach pod fachowym okiem instruktorów. Dzieci nabyły umiejętności pływackie oraz poszerzyły wiedzę na temat korygowania wad postawy. 
    Czas, który spędziliśmy na basenie był świetną zabawą dla wszystkich.

    Ewa Zdrodowska, Monika Kozikowska

    FOTORELACJA
     

  • Wywiadówka

    Dyrekcja i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Łapach zapraszają rodziców naszych uczniów na wywiadówkę, która odbędzie się 29 listopada 2018 r. w sali gimnastycznej szkoły, ul. Polna 9.
    O godz. 17.00 – spotkanie ogólne w sali gimnastycznej, następnie zebrania z wychowawcami w salach lekcyjnych.

    Serdecznie zapraszam
    Dyrektor szkoły
    Daniel Gołaszewski
     

  • Niezwykły gość

    Niezwykły gość

    Dnia 23 listopada gościli w naszej szkole „starsi panowie dwaj”  Stanisław Kosicki i Włodzimierz Kostro. Podczas spotkania w szkolnej bibliotece z uczniami klasy VII A i VII C oraz nauczycielami i panią wicedyrektor pan Kostro opowiadał o swoich tragicznych doświadczeniach z lat wczesnej młodości. Jako 11 letnie dziecko został z rodzicami wywieziony przez Rosjan na Syberię. Uczniowie z uwagą i w skupieniu słuchali dramatycznych opowieści o długiej podróży bydlęcymi wagonami oraz życia w „wiecznej zmarzlinie” na dalekich rosyjskich rubieżach. Kiedy po długich czterech latach na Syberii rodzina pana Włodzimierza uzyskała pozwolenie na powrót do kraju-okazało się , że nie mają dokąd wracać, ponieważ wieś, w której mieszkali Krasowo Częstki została spacyfikowana przez Niemców. Dramatyczne losy pana Włodzimierza i jego rodziny uświadomiły uczniom, że wojna jest złem i nigdy nie może się powtórzyć, a ludzie tacy jak nasz gość są świadkami historii.

    „Budując przyszłość pamiętajmy o przeszłości”

    FOTORELACJA
     

  • Z wizytą w Galerii im. Sleńdzińskich

    Z wizytą w Galerii im. Sleńdzińskich

    15 listopada 2018 r. uczniowie klas integracyjnych Ia i IIa uczestniczyli w lekcji muzealnej i warsztatach plastycznych w Galerii im. Sleńdzińskich w Białymstoku. 
    Pierwsza wizyta w Galerii była zapoznaniem z twórczością i dziejami rodu Sleńdzińskich. Dzieci mogły obejrzeć wiele przepięknych dzieł, które stworzyli Ludomir, jego ojciec i dziad. Uczniowie poznali postać córki Ludomira – Julitty, znanej klawesynistki i pianistki. W trakcie spotkania odkrywali tajemnice warsztatu malarza, poznawali podstawowe pojęcia związane ze sztuką. Dowiedzieli się, czym różni się rzeźba od płaskorzeźby, co to jest portret, autoportret, czy pejzaż.
    Podczas zajęć warsztatowych dzieci mogły sprawdzić się jako artyści. Każda klasa wykonywała inny rodzaj prac. Wszyscy pracowali z ogromnym zaangażowaniem, a efekt końcowy był imponujący. Powstały przepiękne dzieła, które są teraz wyeksponowane w klasowych minigaleriach i zdobią sale lekcyjne klasy Ia i IIa. 
    Kolejne spotkanie ze sztuką w Galerii im. Sleńdzińskich w marcu.

    FOTORELACJA
     

  • Wiwat Niepodległa !!!

                               
        100 lat niepodległości to wyjątkowy jubileusz, a nam tym bliższy, iż dotyczy naszej Ojczyzny. W różny sposób świętowano ten pamiętny dzień. W naszej szkole odbył się m.in. apel upamiętniający ile cierpień i niewoli musiała znosić Polska, zanim stała się Niepodległą. Oprócz tego, 11 listopada w kościele Św. Krzyża w Łapach odprawiono  z tej okazji uroczystą  mszę. I tu, jak zawsze na wysokości zadania stanęli uczniowie z Samorządu Uczniowskiego. Wykonali oni ok. 1000 biało- czerwonych kokardek. Symbole polskości dzieci przypinały ludziom pod kościołem oraz po mszy na Placu Niepodległości, gdzie odbywała się dalsza część uroczystości. Mieszkańcy Łap byli bardzo życzliwie nastawieni do uczniów i  chętnie się zatrzymywali, aby otrzymać tę ,,namiastkę’’ wolności z rąk młodszego pokolenia. 
    Uczniowie biorący udział w przypinaniu kokardek: Karolina Lulko, Klaudia Ślesińska, Julia Zajkowska, Wiktoria Zdziarska, Kamil Tołoczko, Julia Dakowicz, Klaudia Młynarczyk, Wiktoria Witkowska, Patryk Sosnowski, Krzysztof Gołaszewski. Nad całością czuwały opiekunki samorządu: p .Iwona Szustak oraz p. Renata Niwińska.
     

    FOTORELACJA

  • 7A A ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

    7A  A  ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

    9 listopada dyrekctor szkoły Daniel Gołaszewski, uczniowie klasy 7 A wraz z wychowawczynią Katarzyną Niewińską oraz poczet sztandarowy z panią Beata Wróblewską, uczestniczyli w uroczystościach Narodowego Święta Niepodległości, które odbywały się na cmentarzu.
    W zadumie udali się na łapski cmentarz, gdzie oddali cześć poprzez modlitwę i ustawienie biało - czerwonych zniczy na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz przy grobie rodziców podpułkownika Stanisława - Nilskiego Łapińskiego. Uroczysty pogrzeb i pochowanie szczątek Nilskiego - Łapińskiego odbyło się już 15 kwietnia 1934 w kwaterze dowódców na Cmentarzu Obrońców Lwowa, ale dzisiejszego dnia ziemia z tego cmentarza została  umieszczona w urnie na ich grobie.

    FOTORELACJA

  • 100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

    100 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

    Dzisiaj wielka jest rocznica
    Jedenasty Listopada
    Tym, co zmarli za Ojczyznę
    Hołd dziś cała Polska składa

     „11 LISTOPADA”    L.Wiszniewski

    Dnia 9 listopada 2018 r. w przededniu Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Wyjątkowość tego wydarzenia polegała na tym, że w tym roku obchodziliśmy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
    Montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie klas V pod opieką swoich wychowawczyń. Scenografię wykonała p. A. Zdrodowska-Karkosz. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Wiersze i pieśni patriotyczne, pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niezależny byt kraju usuniętego z map świata i Europy. Kraju, którego naród istniał, nie poddawał i starał się zrzucić więzy niewoli. 
    O godzinie 11.11 przerwano występ, aby razem odśpiewać „Mazurek Dąbrowskiego”, nasz hymn narodowy. W ten sposób włączyliśmy się w akcję „Rekord dla Niepodległej”. 
    Nasze uczestnictwo w obchodach Święta Niepodległości jest dowodem i wyrazem pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
    Inscenizacja była niezwykłą lekcją patriotyzmu i historii. 
     

    FOTORELACJA

  • I'M PROUD TO BE POLISH

             Z okazji zbliżającej się 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji "I’M PROUD TO BE POLISH”-sto kartek na 100-lecie odzyskania Niepodległości. Nasi uczniowie, wraz z opiekunkami - p.Agnieszką Ołtarzewską oraz p.Iwoną Grodzką  wysłali z tej okazji 100 kartek pocztowych z pozdrowieniami z naszej miejscowości do 100 szkół. W odpowiedzi nasza szkoła również otrzymała kartki z różnych stron Polski oraz ze szkoły z Litwy. Z otrzymanych pocztówek stworzyliśmy wspaniałą wystawkę, którą można obejrzeć na korytarzu głównym.

    FOTORELACJA

     

  • Gra terenowa w ramach projektu „W drogę z Niepodległą „

    Gra terenowa w ramach projektu „W drogę z Niepodległą „

     

      

    Z okazji obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę  w ramach projektu „ W drogę z Niepodległą” , realizowanego w naszej szkole, którego Partnerem jest Fundacja PZU w październiku odbyła się gra terenowa. Uczestnikami byli uczniowie Szkół Podstawowych gminy Łapy. Inauguracja rozpoczęła się w Izbie Patrona Szkoły-Papieża Jana Pawła II. Organizatorzy nauczyciele historii Alicja Raciborska i Beata Drozdowska przypomniały uczniom rys historyczny odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz ich głównych bohaterów: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego i Ignacego Paderewskiego. Gra terenowa zawierała 5 etapów, w których dzieci wykonywały zadania. Musiały wykazać się znajomością symboli narodowych, hymnu, umiejętnością wykonania flagi polskiej oraz znajomością granic naszej Ojczyzny. Odpowiadały na pytania dotyczące wydarzeń i postaci związanych z uzyskaniem Niepodległości przez Polskę. Uczniowie byli bardzo zaangażowani, gra dostarczyła im wiele radości. Podsumowaniem gry była ożywiona dyskusja na temat: „Co my możemy zrobić obecnie dla Ojczyzny ?”. Wszyscy zgodziliśmy się, że nasza nauka i praca każdego dnia powinna wpływać na rozwój i piękno kraju. Na koniec był słodki poczęstunek pączek i gorąca herbata. Wszystkie materiały  sfinansowane były ze środków Fundacji PZU, słodki poczęstunek ufundowała Dyrekcja naszej szkoły.

    FOTORELACJA

  • Happening „100 skoków na 100 lat Niepodległości”

    Happening „100 skoków na 100 lat Niepodległości”

    Dzieci z 1B ze Szkoły Podstawowej nr 1, dzięki wsparciu uzyskanemu w ramach projektu Podlaskie Lokalnie, uczciły 100. rocznicę odzyskania Niepodległości na sportowo. 
    Pierwszaki wzięły udział w kursie nauki pływania na basenie w Wysokiem Mazowieckiem. Na początku listopada odbyła się ostatnia, 7 lekcja, z instruktorem nauki pływania. Dzięki zdobytym umiejętnościom dzielni pływacy zorganizowali happening – wykonali 100 skoków do wody, aby uczcić 100. rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Poprzez prowadzone zabawy i ćwiczenia, dzieci oswoiły się z wodą i pokonały strach przed tym co nowe i nieznane; nauczyły się bezpiecznego zachowania w wodzie, zdobyły podstawowe umiejętności pływackie. Wyjazdy na basen były również okazją do nauki samodzielności i odpowiedzialności. 
    Realizacja zadania możliwa była dzięki grupie nieformalnej, która pod patronatem Fundacji Aktywizacja uzyskała dofinansowanie na kurs nauki pływania.
    Inicjatywa realizowana w ramach projektu „Podlaskie Lokalnie” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja OKNO NA WSCHÓD oraz Fundacja Podlaski Instytut Rzeczypospolitej Suwerennej.

    FOTORELACJA
     

  • SZKOLNY KONKURS POEZJI PATRIOTYCZNEJ „DROGI DO WOLNOŚCI”

  • Zaproszenie

  • SZKOLNA ZBIÓRKA MAKULATURY

    SZKOLNA ZBIÓRKA MAKULATURY

    ZASADY konkursu

    •    Przedmiotem konkursu jest zbiórka dużych ilości makulatury przez uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. 
    •    Organizatorem konkursu jest MMG S.C. - M. Grygorczuk, właściciel marki Lastag  ul. Bema 6 15-369 Białystok 
    •    Celem konkursu jest popularyzacja idei związanych z ekologią oraz selektywną zbiórką odpadów wśród dzieci w szkołach podstawowych oraz ponadpodstawowych. 
    Konkurs ma też promować idee współpracy podmiotów gospodarczych działających w segmencie rozrywkowym w Białymstoku. 
    •    Zbiórka makulatury przeprowadzana będzie w szkołach w specjalnie oznaczonych punktach.
    •    Organizator planuje przyznanie jednej nagrody głównej, którą jest zapewnienie dzieciom z wygranej szkoły całego dnia darmowych rozrywek (tj. od godziny 10 do 14) tj. paintball laserowy, atak, laserowy mini labirynt, animacje, pokaz magii i iluzji oraz pokazy naukowe, zorganizowanych na sali gimnastycznej (lub w wyznaczonym pomieszczeniu) w dniu wyznaczonym przez dyrekcję szkoły (preferowany MIKOŁAJKI 6.12.2018). Organizatorzy zapewniają cały niezbędny sprzęt do zapewnienia dzieciom rozrywek.


    DO 30 LISTOPADA 2018 r.
    PRZYNOSIMY  MAKULATURĘ  ZWIĄZANĄ  SZNURKIEM
     I ZOSTAIWAMY  NA HOLU  PRZY  BIBLIOTECE SZKOLNEJ

     

  • Praca szkoły w dniu 9 października 2018r. 

    Szanowni Państwo 

    W związku z informacjami Ministra Edukacji Narodowej i Podlaskiego Kuratora Oświaty dotyczącymi obchodów stulecia niepodległości i akcji  „Rekord dla Niepodległej” informuję  o pracy szkoły w dniu 9 października 2018r. 

    Lekcje 1-3 zgodnie z planem lekcji. 
    Lekcja 4 – apel w sali gimnastycznej, w trakcie którego,  o godz.   11.11,  chcemy wspólnie zaśpiewać 4-zwrotkowy hymn narodowy. Pozostałe lekcje zgodnie z planem 
    Uczniowie, którzy biorą udział w III Biegu Niepodległości na terenie tzw. bindugi w Łapach  o godz. 9.30 pod opieką nauczycieli udadzą się na teren odbywania zawodów. Po ich zakończeniu uczniowie wracają do szkoły i pozostałe zajęcia odbywają zgodnie z planem lekcji  


    Podpisania została  przez P. Prezydenta ustawa o ustanowieniu 12 października 2018r. dniem wolnym od pracy, będziemy świętowali  i będzie to dzień wolny od zajęć dydaktycznych.
     

    Dyrektor szkoły Daniel Gołaszewski

  • Samorząd kwestuje

    Samorząd kwestuje

    1 listopada uczniowie Samorządu Uczniowskiego godnie reprezentowali swoją szkołę podczas zbiórki pieniędzy na cmentarzu łapskim. Kwesta odbywała się pod hasłem: Ocalić od zniszczenia. Jak co roku organizatorem było Łapskie Towarzystwo Regionalne. Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone na renowację starych, zabytkowych nagrobków. Dzieci były mile zaskoczone hojnością oraz postawą mieszkańców naszego miasta, dzięki którym uzbierano kwotę ponad 15 tysięcy złotych.
      Uczniowie biorący udział w kweście: Bartłomiej Gołaszewski, Piotr Raciborski, Łukasz Kukowski, Krzysztof Gołaszewski, Dawid Szulc, Aleksandra Łapińska, Wiktoria Ryś. 
     Podczas kwesty opiekę nad uczniami sprawowały p. Iwona Szustak, P. Renata Niwińska- opiekunowie Samorządu Uczniowskiego.
     

    FOTORELACJA

  • DRODZY UCZNIOWIE I RODZICE UCZNIÓW

    Dzień 2 listopada 2018r. został ustalony, jako wolny od zajęć dydaktycznych. W tym dniu w naszej szkole nie odbywają się zajęcia lekcyjne.

  • Spektakl profilaktyczny

    Spektakl profilaktyczny

        W dniu 30 października 2018 r. uczniowie klas szóstych i siódmych naszej szkoły mieli okazję obejrzenia spektaklu profilaktycznego, dotyczącego skutków społecznych zażywania niedozwolonych substancji psychoaktywnych. Piękna pogoda pozwoliła nam na stworzenie atmosfery prawdziwego teatru, z widownią i aktorami na scenie. Mam nadzieję, że to, co zaprezentowali aktorzy teatru „Kaprys”, zaowocuje poprawą świadomości naszych uczniów.

    FOTORELACJA

  • Sukcesy wokalne naszych uczniów

    Sukcesy wokalne naszych uczniów

    III  Międzynarodowy Festiwal Młodych Talentów „PolshaPrivet”

     26-28 .10. 2018,  Białystok- Supraśl

    Agata Galent została laureatką Złotego Dyplomu.

    Łapska Akademia Wokalna

    25-26.10.2018r.

    Konkurs odbył się w Domu Kultury w Łapach. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Jan Łapiński, Maja Mieczkowska, Daria Zdrodowska, Maja Zdrodowska, Wiktoria Ryś i Agata Galent. Uczestnicy rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych. Oto wyniki:

    I miejsce- Agata Galent -kategoria gimnazjum

    III miejsce- Wiktoria Ryś- kategoria gimnazjum

    wyróżnienie w kategorii klas IV-VII-  Jan Łapiński, Maja Mieczkowska, Maja Zdrodowska

    wyróżnienie w kategorii gimnazjum- Daria Zdrodowska 

  • LEGO-BOOST

    LEGO-BOOST

    W dniu 26 października w naszej grupie O A gościliśmy Pana Płońskiego, który w swojej pracy zawodowej zajmuje się programowaniem. Nasz gość zaprezentował naszym 6-latkom robota LEGO-BOOST, który porusza się po macie. Dzieci były zachwycone pierwszą lekcją z programowania. Miały możliwość samodzielnego kodowania kroków robota, który jeździł, skręcał, wydawał odgłosy, pokonywał przeszkody, również te, zbudowane przez dzieci. Była to niezwykle ciekawa lekcja, która stanowiła świetną zabawę.

    Renata Gąsowska

    FOTORELACJA 

  • Bitwa o Anglię- ciąg dalszy

    Bitwa o Anglię- ciąg dalszy

        23 października uczniowie klas siódmych mieli okazję obejrzeć kolejny film poświęcony polskim lotnikom. W odróżnieniu od polskiej wersji, anglojęzyczna nie napawała dzieci już takim optymizmem. W filmie ukazana jest dość smutna wielowątkowość. Dotyczy ona m.in. agresji ze strony niemieckiej i radzieckiej na najbliższe pilotom osoby, które z czynną wojną nie mają nic wspólnego, rywalizacje między pilotami, walkę o uznanie ze strony anglików.  W końcu sami bohaterowie, dotychczas czczeni i kochani są zepchnięci przez Brytyjczyków na margines życia społecznego a w Polsce czekają ich represje. Zamiast należnej sławy i chwały po wojnie - jest tragedia ludzka, która będzie trwałą jeszcze wiele lat.
      A w innej sali – śmiech i radosne pokrzykiwania. To druga grupa uczniów, która wybrała animowaną komedię pt. Hotel Transylwania. Tym razem upiorni bohaterowie wyruszyli na luksusowe wakacje, obierając kurs Trójkąta Bermudzkiego z przystankiem na Atlantydzie. Seans wszystkich  pozytywnie nastroił i przypomniał na  czym polega sztuka animacji. 


    Opiekę podczas wycieczki nad uczniami sprawowały:

    p. Katarzyna Niewińska, p. Dorota Truskolaska, p. Beata Krassowska, p. Renata Niwińska.

    FOTORELACJA
     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • SP nr 1 Łapy
    ul. Polna 9
    ul. Matejki 19
    18-100 Łapy
    Administratorzy strony:
    Beata Jamiołkowska
    Jolanta Smoktunowicz
  • ul. Polna 9, 857152419
    ul. Matejki19, 857152930

Galeria zdjęć