• Ślubujemy…

       Dnia 25 października 2018r. uczniowie klas pierwszych naszej szkoły, zostali oficjalnie włączeni do grona społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej nr1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Św. Jana Pawła II w Łapach. Ślubowanie uczniów to piękna tradycja, która uwzględnia strój galowy, przysięgę na sztandar oraz pasowanie przez dyrektora szkoły na ucznia.
    Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się nauczyli. Pięknie recytowali wiersze i wspólnie śpiewali piosenki. Zdali też szczególny egzamin z wiedzy o Polsce, która w tym roku obchodzi setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości. Na zakończenie części artystycznej, uczniowie zrobili niespodziankę swoim rodzicom i dziadkom. Każda klasa pierwsza przygotowała taniec do znanych i lubianych  utworów światowej muzyki. Klasa Ia zaprezentowała się w utworze z lat 70- tych zespołu Bee Gees, kl. Ib tańczyła do piosenki z repertuaru Michaela Jacksona, a kl. Ic zatańczyła słodki taniec „Chocolate”. Duży aplauz publiczności wzbudziły elementy stroju jako charakteryzacja do  wykonywanych piosenek
    Po wprowadzeniu Sztandaru Szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiła część oficjalna uroczystości. Uczniowie złożyli przysięgę na sztandar, powtarzając za panią wicedyrektor tekst ślubowania. W dalszej części kolorowymi ołówkami aktu pasowania  poprzez dotknięcie ramienia ucznia  dokonali: pan dyrektor Daniel Gołaszewski oraz pani wicedyrektor Ewa Niewińska. Na pamiątkę tej doniosłej uroczystości każdemu uczniowi wychowawczynie wręczyły odblaskowe chusty, które będą zakładane podczas wycieczek szkolnych jako znak rozpoznawczy naszej szkoły oraz pamiątkowe dyplomy. Pan dyrektor złożył życzenia nowym uczniom i ich rodzicom w krótkim przemówieniu. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 1 w Łapach.
    Na zakończenie uroczystości dzieci udały się do klas na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Ten dzień na długo zostanie w naszej pamięci. 

    FOTORELACJA

    Wychowawczynie klas pierwszych
     

  • Fabryka Misia

    Fabryka Misia

    W dniu 24.10.2018 r. sześciolatki z grup 0 a i 0 b udały się na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę  do Białymstoku. Odwiedziły Fabrykę Misia, gdzie miło i przyjemnie spędziły czas. Fabryka misia to połączenie bardzo wielu atrakcji dla dzieci w jednym miejscu. To nowe, czyste i bezpieczne miejsce, w którym dzieci mają szeroki wybór niespotykanych atrakcji oraz zabawek renomowanych światowych marek.  Jest to przestrzeń naszpikowana wyjątkowymi i niedostępnymi w innych, podobnych miejscach atrakcjami: piraci , elfy, wróżki , magiczne stworzenia, niespotykane zabawy, misie . Główną atrakcją zabawy była możliwość samodzielnego stworzenia swego własnego pluszowego przyjaciela. Dzieci wybierały  skórkę, serduszko, cechy charaktery, po drodze przeszły jeszcze kilka ważnych etapów, które prowadziły nas do wydania prawdziwego Certyfikatu Narodzin Misia wraz ze zdjęciem i gotowym, jedynym w swoim rodzaju pluszakiem. Po wspólnej naradzie dzieci nadały imiona swoim nowym pupilom -„Różyczka” i „Felek”.  Przedszkolaki wróciły zadowolone, pełne wrażeń przywożąc nowego przyjaciela grupy.

    FOTORELACJA
     

  • ZIOŁOWY ZAKĄTEK

    ZIOŁOWY ZAKĄTEK

    Dnia 22.10.2018r. uczniowie klasy II B, II C i VI D, pod opieką  I, Szustak, J. Kamińskiej i A. Bagińskiej, udali się na wycieczkę do Ziołowego Zakątka  w Korycinach. Uczniowie uczestniczyli tam w zajęciach edukacyjnych, podczas których: zwiedzali Podlaski Ogród Ziołowy, słuchali gawęd o ziołach, uczestniczyli w warsztatach zielarskich i przygotowywali własne mieszanki ziołowe, odwiedzili zagrodę zwierząt gospodarskich, zajrzeli do tłoczni oleju i poznali technologie  tłoczenia oleju na zimno, zwiedzali firmę zielarską „Dary Natury”, gdzie poznawali proces przygotowania  herbatek ziołowych i przypraw. Wycieczka bardzo podobała się wszystkim uczestnikom. Jednogłośnie stwierdziliśmy, że ZIOŁOWY ZAKĄTEK, to bardzo urokliwe miejsce. Chętnie pojedziemy tam jeszcze raz.

    FOTORELACJA

  • "Się Gra Się Ma"

     Nasza szkolna świetlica bierze udział w projekcie „Się Gra Się Ma”.

    Zapraszamy wszystkich do głosowania. Dzieci mogą zyskać wiele. Do wygrania min. remont i wyposażenie świetlicy, mnóstwo gier i nowych atrakcji dla dzieci aby uatrakcyjnić ich pobyt w szkole po zajęciach lekcyjnych. Link do strony aby zagłosować to: https://www.siegrasiema.com/swietlice/229 Zapraszamy do głosowania. 

  • XI Jesienne Biegi Uliczne „Od Karolka do Karola”

    XI Jesienne Biegi Uliczne „Od Karolka do Karola”

     

         W dniu 16.10.2018 r. Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Łapach sportowym akcentem kończyła obchody Dni Patrona.  XI edycja Biegów od Karolka do Karola, które na stałe wpisały się w kalendarz imprez sportowych naszego miasta zgromadziła liczne grono uczestników. Wystartowało 590 biegaczy z 16 szkół. 
       Nasze szkolne święto sportu rozpoczęliśmy biegiem honorowym z udziałem pani Burmistrz Urszuli Jabłońskiej, dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców, mieszkańców Łap i opiekunów grup przyjezdnych. W drugim biegu  „Przezwyciężyć siebie” wystartowały osoby niepełnosprawne, których zaangażowanie gromkimi brawami nagrodziła publiczność. Młodym sportowcom dopisała świetna pogoda, startującym kibicowali rodzice, babcie i dziadkowie oraz mieszkańcy Łap 
    Rywalizacja odbywał się w duchu Fair Play, była radość zwycięstwa oraz  gorycz porażki, zaangażowania było tak wielkie, że zwycięzcy z trudem stawali na stopniach podium.
       Dzięki wsparciu finansowemu sponsorów i organizatorów wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a zdobywców trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii nagrodzono pucharami. Biegacze mogli uzupełnić siły dzięki pysznej grochówce, którą raczyły nas panie ze szkolnej kuchni.  Duże emocje towarzyszyły losowaniu nagród ufundowanych przez organizatorów i sponsorów, szczególnie nagrody głównej. Najwięcej szczęścia uśmiechnęło się do ucznia Szkoły Podstawowej nr 2 Mateusza Łapińskiego, do którego trafiła nagroda główna – rower.  

      Nasze sportowe święto odbyło się dzięki wsparciu sponsorów, którym niniejszym serdecznie dziękujemy. Organizację biegów wsparli: 
    •    Burmistrz Łap p. Urszula Jabłońska
    •    PROMODACH s.c. Marek Olszewski, Piotr Olędzki  
    •    Bank Spółdzielczy w Łapach
    •    Sklep NORIS – p. Daniel Łapiński
    •    MAKBUD  p. Maciej i Anna  Mokrzewscy 
    •    PSS SPOŁEM Łapy
    •    P. Bożena i Tadeusz Zajkowscy 
    •    Zakład Mięsny "DUET"
    •    P. Piotr Łapiński
    •    Blachotrapez 
    •    Dom Książki Book Book 
    •    Cukiernia Anna 
    •    Sklep Pastel 
    •    PHU Karino – p. Barbara Łochnicka 
    •    Firma Neptun Białystok 
    •    Kosmeteria – p. Dorota Frąckiel 
    •    Przedsiębiorstwo Handlowe SABO 
    •    Artykuły szkolne i papiernicze – p. Paweł Krongauz
     
         W imieniu organizatorów pragnę podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację biegów: członkom Stowarzyszenia Szkoła Bez Barier, nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom, opiekunom grup przyjezdnych. W organizacji biegów, jak co roku,  wsparła nas niezawodna ekipa Ośrodka Kultury Fizycznej z Panem Grzegorzem Niwińskim  na czele, komentarzem sportowym raczył nas p. Bartosz Ksepka. Dziękuję panu Rajmundowi Brzozowskiemu z Domu Kultury za nagłośnienie, policjantom i służbie medycznej za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników i kibiców.  

    W imieniu organizatorów  - Stowarzyszenia Szkoła bez Barier w Łapach     
    Dyrektor Szkoły 
                                    Daniel Gołaszewski 

    Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

    Szkoły Podstawowe 
    Klasa I
    Dziewczęta
    I miejsce     Alicja Siemiatycka    SP 3 Łapy
    II miejsce     Maja Myśliwiec         SP 3 Łapy 
    III miejsce     Łucja Łapińska        SP 1 Łapy 

    Chłopcy 
    I miejsce     Adam Żur            SP Łupianka
    II miejsce     Konrad Szynkowski    SP Łupińska 
    III miejsce    Dawid Polak         SP 1 Łapy 

    Klasa II 
    Dziewczęta
    I miejsce     Martyna Perko         SP Uhowo
    II miejsce     Aleksandra Roszkowska  SP 2 Łapy 
    III miejsce    Nikola Taudul        SP 1 Łapy 

    Chłopcy 
    I miejsce     Mateusz Michno        SP 3 Łapy
    II miejsce     Kacper Jamiołkowski     Katolicka SP Łapy  
    III miejsce    Maksymilian Wołczyk     SP 1 Łapy
        
    Klasa III
    Dziewczęta
    I miejsce     Emilia Powenta        SP Łupianka 
    II miejsce     Maria Łapińska        SP Płonka Kościelna 
    III miejsce    Gabriela Szynkowska    SP Łupianka 

    Chłopcy 
    I miejsce     Dawid Kutyna         SP 1 Łapy
    II miejsce     Piotr Szymójko        SP Łupianka 
    III miejsce    Kuba Nierodzik        SP 1 Łapy

    Klasa IV 
    Dziewczęta
    I miejsce     Natalia Tuczyńska        Katolicka SP Łapy
    II miejsce     Malwina Olszewska     SP Uhowo
    III miejsce    Maja Romańczuk         Katolicka SP Łapy

    Chłopcy 
    I miejsce     Tomasz Trzeszczkowski    SP 2 Łapy
    II miejsce     Dawid Górski         SP 1 Łapy
    III miejsce    Michał Jastrzębski        SP 1 Łapy 


    Klasa V 
    Dziewczęta
    I miejsce     Julia Choińska        SP Uhowo
    II miejsce     Adela Porowska        SP 3 Łapy
    III miejsce    Wiktoria Rząca        SP 2 Łapy

    Chłopcy 
    I miejsce     Hubert Łopieński        SP 3 Łapy    
    II miejsce     Kamil Kropiewnicki    SP 3 Łapy
    III miejsce    Szymon Łapiński        Katolicka SP  Łapy 

    Klasa VI 
    Dziewczęta
    I miejsce     Julia Śliwa            SP Uhowo
    II miejsce     Ania Radkiewicz         SP 2 Łapy  
    III miejsce    Patrycja Łuba         SP 1 Łapy

    Chłopcy 
    I miejsce     Konrad Zaręba        SP 2 Łapy
    II miejsce     Patryk Wasilewski     SP 1 Łapy
    III miejsce    Patryk Marciszewski    SP Suraż 

    Klasa VII 
    Dziewczęta
    I miejsce     Natalia Roszkowska    SP Płonka Kościelna 
    II miejsce     Zuzanna Kłosko        SP Suraż 
    III miejsce    Wiktoria Górska        SP 2 Łapy 

    Chłopcy 
    I miejsce     Kasper Choiński        SP Uhowo
    II miejsce     Damian Szedlacki        Katolicka SP Łapy  
    III miejsce    Damian Duraj        SP Suraż 

    Klasa VIII 
    Dziewczęta
    I miejsce     Natalia Sekula         SP 2 Łapy
    II miejsce     Diana Stypułkowska     SP Płonka Kościelna 
    III miejsce    Julia Ciepielewska     SP Turośń Kościelna 

    Chłopcy 
    I miejsce     Krzysztof Kulwicki     SP 1 Łapy
    II miejsce      Sebastian Koźniak     Katolicka SP Łapy
    III miejsce    Julian Falkowski         SP 2 Łapy 


    Gimnazja i szkoły średnie
    Dziewczęta
    I miejsce     Wiktoria Kopacewicz     Gimnazjum nr 1 Łapy
    II miejsce     Katarzyna Dworakowska ZSM Łapy
    III miejsce    Zofia Porowska         Niepubliczne Gimnazjum Łapy 

    Chłopcy 
    I miejsce     Kuba Perkowski         ZSBG Białystok 
    II miejsce     Dominik Roszkowski     ZSM Łapy 
    III miejsce    Damian Malinoś        ZSM Łapy 
     

     

    FOTORELACJA

  • 40 rocznica pontyfikatu Jana Pawła II

    40 rocznica pontyfikatu Jana Pawła II

        16 października mija 40. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Jego pontyfikat trwał 27 lat. Obchody tej rocznicy w Łapach rozpoczęły się już w niedzielę (14 października). Zorganizowała je społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 im. Świętego Jana Pawła II w Łapach.

       W przededniu czterdziestej rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową uczniowie, nauczyciele i dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Św. Jana Pawła II w Łapach wraz z zaproszonymi gośćmi rozpoczęli obchody święta Patrona Szkoły.

       W niedzielę (14 października) kościele p.w. Św. Krzyża w Łapach odprawiono uroczystą dziękczynną mszę św. w intencji społeczności szkolnej z prośbą o boże błogosławieństwo, dary Ducha Świętego oraz łaski płynące za pośrednictwem Patrona.

      Następnie procesyjnie z Relikwiami Św. Jana Pawła II uczestnicy udali się do szkoły, aby tam złożyć kwiaty i znicze pod pomnikiem Papieża Polaka oraz umieścić relikwie II stopnia w wyremontowanej Izbie Patrona. W sali gimnastycznej zgromadzeni wysłuchali montażu słowno-muzycznego pod hasłem „Pamięć i tożsamość”,  poświęconego Świętemu Janowi Pawłowi II.

     - Posiadanie takiego Patrona to wielki zaszczyt, ale również olbrzymi obowiązek - takimi słowami przywitał zgromadzonych dyrektor Daniel Gołaszewski. Stwierdził, iż mottem do pracy w bieżącym roku będą słowa: „Wymagajcie od siebie, nawet gdyby inni od Was nie wymagali”. 

       W ramach obchodów Dnia Patrona Szkoły Podstawowej nr 1 w Łapach we wtorek 16 października odbył się XI Jesienny Biega Uliczny „Od Karolka do Karola”.

     

    FOTORELACJA

    Autor zdjęć: Tomasz Łapiński

     

     

  • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

    DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

                    
                                  Drodzy nauczyciele

         Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragniemy złożyć Wam wyrazy szacunku i życzyć, by codzienna praca stanowiła źródło satysfakcji i poczucia dobrze spełnionego obowiązku. Niech każdego dnia towarzyszy Wam pogoda ducha, pasja przekazywania wiedzy oraz kształtowania postaw i charakterów młodych ludzi i wpływania na ich życiowe wybory.

    Życzymy, aby wdzięczność uczniów wynagradzała Wam trudy niełatwej pracy, a pamięć wychowanków sprzed lat stanowiła dowód na to, jak ogromną rolę odegraliście w ich życiu.

                                                                                 Samorząd Uczniowski SP 1 w Łapach


      Podczas uroczystego apelu przygotowanego przez uczniów klasy trzeciej uczniowie z Samorządu czynnie wspomagali swoich młodszych kolegów, rozdając drobne upominki wszystkim nauczycielom oraz pozostałym pracownikom naszej szkoły.
     

  • Spotkanie autorskie z Panem Marcinem Tomkielem

    Spotkanie autorskie z Panem Marcinem Tomkielem
  • Uroczystość ku czci Patrona

    Uroczystość ku czci Patrona
  • Rajd rowerowy szlakiem Lokalnych Bohaterów

    Rajd rowerowy szlakiem Lokalnych Bohaterów

         11 października 2018 r. uczniowie klas V a, VI a, VI b, VId,  wyjechali na rajd rowerowy do Płonki Kościelnej, w ramach projektu realizowanego w naszej szkole „ W drogę z Niepodległą”, którego Partnerem jest Fundacja PZU. Poranek powitał nas mocnymi promieniami słońca i lekkim powiewem wiatru. Wyruszyliśmy spod naszej szkoły pełni radości i nadziei na wspaniałą zabawę. Parami, w kolumnie wyjechaliśmy na trasę. Pierwszym naszym celem był pomnik Stanisława Nilskiego – Łapińskiego, bliskiego współpracownika Józefa Piłsudskiego. Zapaliliśmy znicze i oddaliśmy hołd naszemu bohaterowi za heroizm i poświęcenie w walce o niepodległość naszej Ojczyzny. Kolejnym przystankiem w naszej drodze był postój przy pomniku Jana III Sobieskiego - króla, który dał nam przykład, jak bronić granic Rzeczypospolitej. Po krótkiej lekcji historii naszej Ojczyzny uczniowie mieli chwilę relaksu przy ognisku. Piekliśmy kiełbaski. Były też słodkie bułeczki i napoje oraz dobra zabawa sportowa na świeżym powietrzu. Artykuły spożywcze sfinansowano ze środków Fundacji PZU.
        Ta nietypowa lekcja historii nie tylko przypomniała uczniom ważne momenty z przeszłości naszego kraju, ale dla wielu dostarczyła też nowych wiadomości. Ponadto wspólna nauka, zabawa, jazda na rowerze przyczyniły się do integracji wszystkich uczestników.

     

    FOTORELACJA
        Nad bezpieczeństwem rajdu rowerowego czuwała policja i opiekunowie: Aldona Bagińska, Beata Drozdowska, Justyna Styrnik, Alicja Raciborska i Wojciech Manoś.
     

  • Spotkanie z panią mecenas Ranatą Tanajewską

         W dniu 09.10.18 do naszej szkoły zawitała pani mecenas Ranata Tanajewska. Celem wizyty było przedstawienie uczniom naszej szkoły zawodów prawniczych od strony teoretycznej i praktycznej.

        Na początku pani mecenas zapoznała uczniów z możliwościami zatrudnienia po ukończeniu studiów prawniczych. Wymieniła najważniejsze zasady pracy sędziego, prokuratora i adwokata. Opowiedziała również o etyce zawodów prawniczych. Pani R. Tanajewska wspomniała także o satysfakcji, jaką przynosi jej zawód prawnika ale także o problemach, jakich może przysparzać.

         W drugiej części spotkania uczniowie mieli okazję wziąć udział w symulowanym procesie Kubusia Puchataka. Dziewczęta i chłopcy wcielili się w role oskarżonego, obrońców, sędziów i członków ławy przysięgłych. Uczniowie mogli założyć togi sędziowskie i wydawać wyroki. Proces okazał się niełatwym zadaniem pełnym emocji, ale dzięki takiemu doświadczeniu uczniowie nabrali nieco więcej świadomości i wiedzy dotyczącej zawodu prawnika.

  • Projekt „W drogę z Niepodległą”

    Projekt „W drogę z Niepodległą”

       Sukces w JEDYNCE 

        W ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Łapach Aldona Bagińska i Alicja Raciborska, działający w ramach Stowarzyszenia Szkoła bez Barier, wzięły udział w konkursie Niepodległa 2018 Fundacji PZU z Kulturą. Nasz projekt pt.: „W drogę z Niepodległą” otrzymał dotację na realizację zaplanowanych działań mających na celu zwiększenie dostępu do szeroko pojętej kultury dzieciom i młodzieży szkolnej oraz zwiększenie ich wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego na poziomie lokalnymi i ogólnopolskim. 
       W ramach projektu uczniowie pogłębią wiedzę dotyczącą odzyskania przez Polskę niepodległości, poznają dorobek i osiągnięcia Polski i Polaków w XX i XXI wieku w różnych dziedzinach życia: społecznego, ekonomicznego i kulturalnego. Działania, które będą prowadzone przybliżą lokalnych bohaterów walczących o odzyskanie  Ojczyzny. Dzieci będą miały dostęp do szeroko pojętej kultury i tradycji. Wyjadą na wycieczkę do Warszawy i zwiedzą Muzeum Żydów Polskich ”Polin”, z którym rokrocznie przeprowadzamy Akcję „Żonkil”. Zwiedzą Centrum Nauki Kopernik, dzięki któremu poszerzą swoją wiedzę i umiejętności.  Będą  na lekcji historii w Muzeum Historycznym w Białymstoku, obejrzą spektakl w Operze Podlaskiej oraz  wezmą udział w warsztatach  w Wedlu. Dzieci uczestnicząc w zajęciach warsztatowych  „Ludzie Niepodległości „ w ramach projektu poznają wielkich, wybitnych Polaków XX i XXI wieku oraz ich wkład w dorobek kulturowy Polski. Poznają nasze drogi do niepodległej, jak Polacy walczyli o wolność, honor i Ojczyznę. W myśl powiedzenia „ podróże kształcą” dzieci nauczą się zasad dobrego zachowania, stylu, estetyki i smaku. Rozbudzimy w nich ciekawość świata, miłość do własnego kraju, pasję i aktywność życiową a przede wszystkim wykształcimy postawę dumy z własnej Ojczyzny  i przynależności do narodu polskiego.
      Projekt rozpoczął  się  1 października 2018 roku i trwać będzie do 31 maja 2019 roku. Cieszymy się, że Fundacja PZU  po raz czwarty dotuje nasze działania- Stowarzyszenia Szkoły bez Barier.
     

  • Wizyta w Izbie Pamięci

    Wizyta w Izbie Pamięci

       

     Dzieci z zerówki zapoznały się z historią życia Jana Pawła II, odwiedziły Izbę Pamięci i wykonały prace poświęcone Patronowi naszej szkoły. 

    FOTORELACJA

  • XI JESIENNE BIEGI ULICZNE OD KAROLKA DO KAROLA

    XI JESIENNE BIEGI ULICZNE OD KAROLKA DO KAROLA

     

     

  • Spacer Warszawskim Szlakiem Niepodległości 

    Spacer Warszawskim Szlakiem Niepodległości 


        Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1, dzięki wsparciu uzyskanemu w ramach projektu Podlaskie Lokalnie, poznali miejsca i postacie w Warszawie, związane z odzyskaniem niepodległości. W ramach inicjatywy Warszawskim Szlakiem Niepodległości dzieci zwiedziły stolicę i miały okazję poznać postacie wybitnych Polaków. 
      Młodzi odkrywcy historii poznali m.in.: dzieje Warszawskiej Cytadeli, Łazienek Królewskich, Uniwersytetu Warszawskiego, Belwederzu, Pałacu Prezydenckiego, Grobu Nieznanego Żołnierza, czy hotelu Bristol, gdzie Paderewski zorganizował inauguracyjne posiedzenie swojego rządu. 
       Twórczość pisarzy, artystów i kompozytorów podtrzymywała wolę walki i oporu, pielęgnowała tradycyjne wartości ważne dla narodu polskiego, a przede wszystkim wiarę i nadzieję w odzyskanie niepodległości. Dlatego dzieci poznały życie i twórczość Mickiewicza, Prusa i Chopina.
        Bogaty program wycieczki uwzględniał również chwile odpoczynku i obiad w gmachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.
    Realizacja zadania możliwa była dzięki grupie nieformalnej, która pod patronatem Fundacji Aktywizacja uzyskała dofinansowanie na wycieczkę do Warszawy.
       Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu „Podlaskie Lokalnie” dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Regionalnymi Operatorami Projektu są: Fundacja OKNO NA WSCHÓD oraz Fundacja Podlaski Instytut Rzeczypospolitej Suwerennej.
     

      

    FOTOGALERIA

  • TAK NIEWIELE TRZEBA ŻEBY ROZGRZAĆ CZYJEŚ SERCE

    TAK NIEWIELE TRZEBA ŻEBY ROZGRZAĆ CZYJEŚ SERCE
  • Poznajemy nasze korzenie

    Poznajemy nasze korzenie

     

  • WE ARE PROUD TO BE POLISH !!!

    WE ARE PROUD TO BE POLISH !!!

           Z okazji zbliżającej się setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości nasi uczniowie wraz z Panią Agnieszką Ołtarzewska oraz Panią Iwoną Grodzką przyłączyli się do projektu " I am proud to be Polish! 100 kartek na 100-lecie Niepodległości”. 100 szkół z całej Polski prześle nam życzenia z okazji tego święta. My również wyślemy 100 kartek do 100 różnych szkół. W ciągu ostatniego tygodnia uczniowie aktywnie włączyli się w projekt, ponieważ WE ARE PROUD TO BE POLISH !!!

    FOTORELACJA

  • Uskrzydlona wycieczka

    Uskrzydlona wycieczka

      Uskrzydlona, ponieważ jej niemal cały repertuar miał dużo wspólnego ze skrzydłami. Uczniowie klas szóstych i siódmych obejrzeli w kinie Helios wzruszający  film w reżyserii Denisa Delić’a  Dywizjon 303. Historia prawdziwa.
      Uczniom bardzo podobały się sceny starć samolotowych i bili brawa, gdy polskiemu lotnikowi udało się zestrzelić  niemieckiego meserszmita. Nie uszła też ich uwadze ogromna odwaga, niezłomność oraz ułańska fantazja polskich pilotów, którzy z oddaniem walczyli poza granicami swojego kraju. Ogólnie film zdobył szczere uznanie naszych nastoletnich  widzów. 
       Kolejnym punktem programu była wizyta w Papugarni. Tym razem wszyscy podziwiali również skrzydła ale nie samolotów a kolorowych papug. Zabawy i śmiechu było co nie miara. Dzieci z przejęciem karmiły, głaskały a niektóre wręcz opędzały się od łakomych ,,natrętów’’. To miejsce przyczyniło się do wyzwolenia wśród uczniów wielu pozytywnych emocji i z pewnością choć przez chwilę pozwoliło na zapomnienie o szkolnych obowiązkach.

    FOTORELACJA


        Wycieczka odbyła się 4 października.
    Opiekę na uczniami sprawowały: p. Beata Krassowska, p. Renata Niwińska oraz p. Edyta Szczypiorska Niwińska.
     

  • „100 skoków na 100 lat Niepodległości” pod patronatem Fundacji Aktywizacja

    „100 skoków na 100 lat Niepodległości” pod patronatem Fundacji Aktywizacja
strona:

Aktualności

Kontakt

  • SP nr 1 Łapy
    ul. Polna 9
    ul. Matejki 19
    18-100 Łapy
    Administratorzy strony:
    Beata Jamiołkowska
    Jolanta Smoktunowicz
  • ul. Polna 9, 857152419
    ul. Matejki19, 857152930

Galeria zdjęć