Pod takim hasłem dziewięcioro uczniów z klas VII c i VII d Szkoły Podstawowej nr 1 w Łapach uczestniczyło w projekcie zorganizowanym przez Narwiański Park Narodowy pod patronatem Polskiego Instytutu Kultury. Celem projektu było przybliżenie historii dotyczącej życia w Dolinie Narwi, a następnie wykonanie prezentacji lub krótkiego filmu na ten temat. Zajęcia warsztatowe odbyły się 13 lipca w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej ,,Młynarzówka’’ oraz w dworku w Kurowie. Podczas spotkania uczestnicy zapoznali się z ekspozycją Ośrodka Edukacyjnego oraz z tematami prac projektowych. Zagadnienia dotyczyły: tradycyjnego rybołówstwa przy ekspozycji pychówki, osadnictwa, budownictwa, gospodarki sianokośnej na obszarach Doliny Narwi. Po tak bogatym programie wszyscy udali się na ognisko. Zakończenie i podsumowanie projektu zaplanowano na wrzesień 2021. Tyle czasu pozostało uczestnikom na opracowanie i przesłanie swoich prac konkursowych.
Mamy nadzieję, że wszystkim grupom z naszej szkoły uda się stworzyć coś, co zainteresuje nie tylko miłośników doliny Narwi. Prace będą eksponowane na stronie NPN i będzie można oddać na nie swój głos. Zachęcamy do głosowania na Szkołę Podstawową nr 1 i trzymamy kciuki za wygraną.
W imieniu swoim i uczniów biorących udział w projekcie składamy serdeczne podziękowania rodzicom uczennic klasy VII c: panu Leszkowi Laskowskiemu i panu Andrzejowi Petelskiemu za bezpieczny transport naszych uczestników.
Renata Niwińska - koordynator projektu
1 sierpnia 2021 roku obchodzimy 77 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. 01.08. 1944 r. na rozkaz Komendanta Głównego Armii Krajowej gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego o godzinie 17.00 (Godzina W) młodzież warszawska chwyciła za broń przeciwko niemieckiemu okupantowi. Powstańcy przewidywali i byli przygotowani zaledwie na kilka dni walki. Tymczasem powstanie trwało aż 63 dni. Warszawiacy toczyli bój o każdą dzielnicę, ulicę i dom wykazując się wielkim patriotyzmem i bohaterstwem. Powstanie zakończyło się klęską, ale postawa powstańców, ich poświęcenie na zawsze pozostanie w naszych sercach.
Cześć ich pamięci
- 16-kartkowy w kratkę,
- 16-kartkowy w dwie linie,
- 16-kartkowy w kratkę do korespondencji z rodzicami;
- blok rysunkowy z białymi kartkami,
- blok rysunkowy z kolorowymi kartkami,
- blok techniczny z białymi kartkami,
- blok techniczny z kolorowymi kartkami,
- papier kolorowy wycinanka,
- kredki BAMBINO,
- farby plakatowe,
- pędzle – gruby i cienki,
- plastelina;
Podpisane przybory, materiały, segregator i teczki będą przechowywane
w klasie.
- biała koszulka,
- czerwone spodenki;
dodatkowo
- dziewczynki – biała bluzka i granatowa lub czarna spódniczka, lub sukienka,
- chłopcy – biała koszula i granatowe lub czarne spodnie;
W dniach 05-08.07.2021 r.
sekretariat SP1ul. Matejki 19 jest nieczynny.
Wszelkie sprawy prosimy kierować do sekretariatu na ul. Polnej 9.
Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty będzie można odebrać
9 lipca 2021 r. w godz. 12.00 – 14.00
w sekretariacie przy ul. Matejki 19.
Półkolonie w Szkole Podstawowej nr 1 w Łapach zorganizowało Stowarzyszenie Szkoła Bez Barier w Łapach. Projekt pt: "Hej wakacje" został dofinansowany przez Gminę Łapy.
II wyjazd kolonistów do Pietkowa - Cyraneczka
Półkolonie w Szkole Podstawowej nr 1 w Łapach zorganizowało Stowarzyszenie Szkoła Bez Barier w Łapach. Projekt pt: "Hej wakacje" został dofinansowany przez Gminę Łapy.
I wyjazd kolonistów do Białystoku. Byliśmy w kinie oraz w ZOO.
I dzień półkolonii w szkole - zajęcia zapoznawczo integrujące grupę w budynku na ul. Matejki 19. Półkolonie w Szkole Podstawowej nr 1 w Łapach zorganizowało Stowarzyszenie Szkoła Bez Barier w Łapach. Projekt pt: "Hej wakacje" został dofinansowany przez Gminę Łapy.
Dnia 25.06.2021r. nasi uczniowie z klas specjalnych wzięli udział w XI Łapskich Zawodach Sportowych Osób Niepełnosprawnych „Szansa na Start”, które odbyły się na stadionie. Uczniowie bardzo lubią taką formę rywalizacji, czekali na nią 2 lata gdyż w ubiegłym roku zawody nie odbyły się ze względu na pandemię. Z pełnym zaangażowaniem i z wielką wolą walki, wielokrotnie przezwyciężali samych siebie pokonywali poszczególne konkurencje. Uczniowie doświadczyli wiele radości, cieszyli się z własnych osiągnięć ale także wspierali i dopingowali wszystkich uczestników. Zawody zapamiętają na długo, dumni z medalami na piersi wrócili do szkoły.
20 uczniów z klas siódmych i ósmych było zaangażowanych do pomocy w przeprowadzeniu zawodów.
W środę 23 czerwca 2021 r. podsumowaliśmy udział uczniów w konkursach, zawodach oraz innych szkolnych aktywnościach. Nasi uczniowie otrzymali nagrody, dyplomy i upominki m.in. za osiągnięcia naukowe, artystyczne, pracę w samorządzie uczniowskim, spółdzielni uczniowskiej.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Drodzy Uczniowie i Rodzice.
Zakończenie roku szkolnego w dniu 25.06.2021 r. odbędzie się zgodnie z poniższym harmonogramem:
godz. 8.00 - msza św. w kościele p.w. Św. Krzyża w Łapach;
godz. 9.00 - ul. Matejki 19, przyszkolne boisko trawiaste. Wręczenie stypendiów Burmistrza Łap, nagród za wyniki w nauce, pożegnanie uczniów klas ósmych, przekazanie sztandaru szkoły, pożegnanie pracowników odchodzących na emeryturę.
Dalsza część uroczystości - spotkania z wychowawcami, w zależności od pogody - w salach lekcyjnych lub przy stolikach na zewnątrz budynku szkoły;
godz. 9.45 - ul. Polna 9, plac przed szkołą przy pomniku patrona szkoły. Wręczenie stypendiów Burmistrza Łap, nagród za wyniki w nauce, pożegnanie uczniów klas ósmych. Dalsza część uroczystości - spotkania z wychowawcami, w zależności od pogody - w salach lekcyjnych lub przy stolikach na zewnątrz budynku szkoły. W związku z obostrzeniami związanymi z COVID -19 prosimy rodziców (zwłaszcza oddziałów 0-III) o pozostanie na zewnątrz budynku szkoły i nie wchodzenie do środka.
Uczniowie klasy 2b osiągnęli sukcesy w konkursach organizowanych dla dzieci przez Dom Kultury w Łapach:
Zofia Cimoch - I miejsce w internetowym konkursie "Być jak sławni Polacy", I miejsce konkursie piosenki dziecięcej "Wesoła nutka";
Zuzanna Łupińska - II miejsce konkursie piosenki dziecięcej "Wesoła nutka";
Patrycja Niewińska - wyróżnienie w konkursie fotograficznym "Ziemia Łapska wczoraj i dziś";
Franek Płoński - I miejsce i Puchar prezydenta Elku w regatach,
Kalina Zatyka - III miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości dziecięcej "PIKuś"
Gratulujemy
We wtorek uczniowie klasy 0b mogli przekonać się, że biblioteka to nie tylko książki, to również doskonała zabawa, co widać na zdjęciach. Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Małgorzaty Roszkowskiej i Pani Moniki Łuczaj zerówka mogła odwiedzić nowy budynek Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Łapy. Dziękujemy za ciepłe przyjęcie i miłą atmosferę.
Dnia 18.06.2021r. w Szkole Podstawowej Nr 3 w Łapach odbył się Finał III Gminnego Konkursu "Mistrz Tabliczki Mnożenia 2021" pod patronatem Burmistrza Łap Pana Krzysztofa Gołaszewskiego. Uczniowie: Krzysztof Szymanowski kl.IV C, Jakub Michalski kl.VIA, Julia Pilawska kl.VIID, Paweł Płoński kl.VIIIC reprezentowali naszą szkołę mierząc się z zadaniami.
Miło nam poinformować, że w kategorii klas IV-VI drugie miejsce zajął Jakub, natomiast w kategorii klas VII-VIII drugie miejsce zajęła Julia.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Uczniowie klas IV i Va sprawdzili swoją wiedzę i umiejętności dotycząca ruchu drogowego i sztuki jazdy na rowerze. W tym roku mieli okazję skorzystać z elementów nowego placu manewrowego. Obawy przed egzaminem ustąpiły po perfekcyjnym pokonaniu placu i zaliczeniu testu. Nowi uczestnicy ruchu drogowego pojawią się niebawem na naszych drogach . Życzymy im szerokości a nade wszystko bezpiecznej bezkolizyjnej jazdy.
Biblioteka Pedagogiczna CEN w Białymstoku i Rada Oddziału Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy w Białymstoku zapraszają do akcji "Rozczytane Podlaskie", która będzie się odbywała w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.
Koordynatorami akcji czytania w szkołach są nauczyciele bibliotekarze szkolni.
Zapraszamy nauczycieli szkół podstawowych do czytania dzieciom książek autorów związanych z naszym regionem.
W tym roku promujemy książkę Agnieszki Suchowierskiej
"Miasto ze Złotym Sercem", wydaną przez Fundację Sąsiedzi.
"["Miasto ze złotym sercem” to opowieść o tym, jak dzieje miasta mogą inspirować młodych ludzi do patrzenia na siebie i świat. Bohaterem książki jest miasto niezwykłe – Białystok, miejsce z ciekawą historią. To miasto wielu kultur, wielu religii, wielu narodowości, w którym urodził się Ludwik Zamenhof – twórca uniwersalnego języka esperanto. Do dziś posługuje się nim kilkaset tysięcy ludzi na całym świecie. Opowieść uczy otwartości na innych, wzajemnego szacunku i akceptacji „inności”. Pokazuje, że można żyć ze sobą w zgodzie pomimo różnego, często odmiennego, patrzenia na świat. Opowiedziana historia pokazuje i uświadamia, że wielokulturowość jest bogactwem i że można żyć w zgodzie i harmonii jednocześnie różniąc się od siebie.]"
Książkę można zakupić w sklepie fundacji - http://sklep.fundacja-sasiedzi.org.pl/ .
W naszej bibliotece szkolnej będzie również dostępna już nie długo.
MATERIAŁY PTOMOCYJNE:
Radio Białystok: Bajkowy Białystok w książce Agnieszki Suchowierskiej "Miasto ze złotym sercem" - https://www.radio.bialystok.pl/
Quiz Puzzle - https://view.genial.ly/
Film z głośnym odczytaniem fragmentu książki - zobacz
W dniach 7 – 11 czerwca 2021 r., w naszej szkole, jak co roku zainicjowałam "Szkolny Tydzień Czytania Dzieciom". Dzięki temu mogłiśmy przystąpić do akcji "Rozczytane Podlaskie", w której wzięli udział wszyscy uczniowie z klas I - III.
W klasach trzecich dzieci po wysłuchaniu fragmentów książki dostały zadanie - taki mini konkurs plastyczny – chętne dzieci mają doczytać książkę i zamieścić jej zakończenie na plakacie. Wychowawczynie klas III-cich otrzymały po egzemplarzu książki na czas konkursu. Prace na ten konkurs mają wpłynąć do 18 czerwca do biblioteki szkolnej.
Na zakończenie każdego spotkania w klasach robiliśmy pamiątkowe zdjęcie.
Uczniowie klasy VII b w roku szkolnym 2020/2021 zrealizowali ogólnopolski projekt edukacyjno-społeczny Fundacji JIM pt. „Świat jakiego nie znamy”. Celem projektu było zrozumienie przez uczniów trudności, z jakimi zmagają się ich rówieśnicy ze spektrum autyzmu poprzez zwiększenie wiedzy na temat autyzmu oraz bezpośrednie doświadczanie, w jaki sposób postrzegają świat koledzy z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Dzięki ciekawym materiałom z Fundacji Jim zajęcia były bardzo atrakcyjne.