Samorząd Uczniowski zaprasza do udziału w Szkolnych Mikołajkach,
które odbędą się 6.12.2017r.
pod hasłem " Czerwony dzień - coś słodkiego dla każdego"
W tym dniu warto przyjść w stroju, w barwach mikołajkowych (uczniowie ubrani w takich strojach zostaną zwolnieni z niezapowiedzianych form sprawdzania wiedzy - za zgodą Dyrekcji Szkoły).
Jednocześnie namawiamy wszystkich uczniów, by ze swoimi mikołajkowymi strojami nie ograniczali się do czerwonej czapki, lecz by przyszli w kompletnych strojach mikołajkowych. Mamy nadzieję, że 6 grudnia po szkole będą spacerować mikołaje, panie mikołajowe, elfy, renifery, diabełki, aniołki oraz wiele innych fantastycznych postaci.
Zapraszamy do wzięcia udziału i życzymy wspaniałej zabawy mikołajkowej
Op. SU:
B. Krassowska, I. Szustak
Akcja "rozbrajania" ścianki z hasłami dotyczącymi zagrożeń związanych aktywnością w sieci internetowej.
Wszyscy uczniowie klasy integracyjnej 4B stali się 1 grudnia „saperami cyberbezpieczeństwa”. Ich zadaniem było rozbrojenie ścianki CYBERBEZPIECZNI z haseł dotyczących zagrożeń w sieci. Każdy uczeń zdejmował hasło, które potem głośno czytał. Do rozbrajania zaprosiliśmy też Pana i Panią dyrektor, którzy również wzięli aktywny udział w tej akcji. Wszystkie zdjęte hasła zostały zabezpieczone i schowane do naszego archiwum projektu CYFROWOBEZPIECZNI.
Nasza ścianka nie została długo pusta. Pojawiły się na niej plakaty wykonane przez uczniów klas 4-7, które z wielką radością zawieszali uczniowie klasy IV b. Plakaty dotyczyły bezpieczeństwa w Internecie. Uczniowie podjęli to zadanie jako pracę dodatkową dla chętnych na lekcję informatyki. Plakatowanie ścianki jest akcją otwartą, każdy uczeń może jeszcze wykonać plakat , który zostanie umieszczony na ściance.
Przeprowadzona akcja jest jednym z wielu naszych działań związanych z ogólnopolskim projektem CYFROWOBEZPIECZNI, w którym uczestniczy szkoła.
Koordynatorzy projektu
B. Krassowska, J. Smoktunowicz
30 listopada podczas wywiadówki szkolnej rodzice uczestniczyli w spotkaniu i wykładzie nt: „Uzależnienie od komputera, Internetu”, który prowadziła Elżbieta Powichrowska- certyfikowany specjalista terapii uzależnień, terapeuta rodzinny, dyrektor ETAP-u - Ośrodka Profilaktyki i Terapii dla Młodzieży i Dorosłych w Białymstoku. Omawiała przyczyny i problemy z jakimi zmagają się rodziny dzieci uzależnionych od Internetu i telefonów komórkowych.
Celem spotkania było dostarczenie wiedzy na temat relacji między rodzicem a dzieckiem, dostarczenie rzetelnej wiedzy na temat nadużywania komputera czy Internetu, posiadanie wiedzy o sygnałach ostrzegawczych i skutkach nadużywania Internetu, promowanie reguł bezpiecznego i kulturalnego korzysta nia z sieci oraz dostarczenie wiedzy na czym polega pomoc osobom uzależnionym z podaniem adresów placówek udzielających pomocy dzieciom i młodzieży nadużywającej lub uzależnionej od Internetu czy komputera oraz ich rodzinom.
Pani Elżbieta Powichrowska została zaproszona do naszej szkoły z inicjatywy pegagoda szkolnego p. Edyty Szczypiorskiej. Wykład „Uzależnienie od komputera, Internetu” wkomponowuje się w działania szkoły związane z realizacją zadań projektu CYFROWOBEZPIECZNI w którym uczestniczymy.
Koordynatorzy projektu
B. Krassowska, J. Smoktunowicz
Świetlica szkolna organizuje kiermasz ozdób bożonarodzeniowych. Prosimy Rodziców oraz dzieci o wykonanie i przekazanie na ten cel ozdób ręcznie robionych. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na zakup zabawek do świetlicy szkolnej.
Termin dostarczania prac do 15.12.17 r.
Z góry dziękujmy.
Wychowawcy świetlicy.
Drodzy rodzice, uczniowie i nauczyciele oraz pracownicy naszej szkoły!
CZWARTY RAZ ROZPOCZYNAMY AKCJĘ POMOCY OSOBOM BEZDOMNYM Z OŚRODKA ELEOS W BIAŁYMSTOKU ORAZ DZIECIOM PORZUCONYM Z OŚRODKA TERAPEUTYCZNEGO W IGNATAKACH.
Od dzisiaj przez KILKA TYGODNI będziemy zbierać: herbatę, błyskawiczne zupki, kisielki, TERMOSY ORAZ KUBKI TERMICZNE, NOWE ciepłe skarpety - osobom bezdomnym. NOWE kolorowe skarpetk - dzieciom porzuconym z ośrodka terapeutycznego w Ignatkach. Wszystkie podarunki pięknie zapakowane trafią PRZED ŚWIETAMI BOŻEGO NARODZENIA do potrzebujących. WYMIENIONE rzeczy, które pragniecie ofiarować prosimy dostarczać do sali nr 37 - Pani Ewa Łukaszuk oraz do Pani Joanny Supronowicz i Pani Justyny Styrnik. OBDARUJ TYCH, KTÓRYCH NIKT NIE OBDARUJE!
organizatorzy: Ewa Łukaszuk, Justyna Styrnik, Joanna Supronowicz
Akcja prowadzona we współpracy ze Szkołą Podstawową im. Stanisława Staszica w Turośni Kościelnej
STREFA CYBERBEZPIECZNI - ścianka z hasłami o zagrożeniach w sieci
Jako uczestnicy ogólnopolskiego projektu CYFROWOBEZPIECZNI realizujemy zadania mające na celu poszerzenie wiedzy i świadomości uczniów na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych. Podczas imprezy ogólnoszkolnej jaką były Andrzejki w naszej szkole przeprowadziliśmy akcję hasłowania ścianki CYBERBEZPIECZNI. W przedsięwzięci wzięło udział około trzystu uczniów naszej szkoły. Aby móc przejść do strefy wróżb andrzejkowych uczniowie musieli zasilić hasłem związanym z bezpieczeństwem w sieci ściankę CYBERBEZPIECZNI. Uczniowie chętnie i aktywnie wzięli udział w tym działaniu. Hasła były bardzo ciekawe i pomysłowe. Rodzice odwiedzający naszą imprezę chętnie je czytali.
Koordynatorzy projektu
B. Krassowska, J. Smoktunowicz
BAJKOWE ANDRZEJKI Samorządu Uczniowskiego
27 listopada 2017r Samorząd Uczniowski przygotował całej społeczności uczniowskiej naszej szkoły Bajkowe Andrzejki.
Już na czwartej godzinie lekcyjnej przedstawiciele SU chodząc po salach lekcyjnych wprowadzali bajkowy nastrój swoimi przebraniami i przypominali uczniom o czekającej ich dyskotece andrzejkowej a nauczycieli częstowali ciasteczkiem z wróżbą.
Podczas wieczoru andrzejkowego mile widziane były bajkowe przebrania - wielu uczniów je posiadało. Uczniowie klas młodszych rozpoczęli zabawę o godz. 14.30. Do 16.30 uczestniczyli z wielkim zaciekawieniem w zabawach i wróżbach andrzejkowych.
Z ochotą też tańczyli na dyskotece andrzejkowej odbywającej się na sali gimnastycznej.
Po skończonej zabawie klas młodszych o godzinie 17 rozpoczęły Bajkowe Andrzejki klasy starsze. Samorząd Uczniowski przygotował wiele ciekawych zabaw i wróżb andrzejkowych. Uczniowie chętnie też zaopatrywali się w picie i wzmacniali słodkośiami w otwartym na tę okoliczność sklepiku SU, który niestrudzenie już od kilku lat organizuje Krzyś Gołaszewski będący obecnie przewodniczącym SU.
Wieczór Andrzejkowy wpisał się do bardzo udanych imprez szkolnych. Samorząd Uczniowski bardzo dobrze i ciekawie przygotował tą imprezę, przebrania w jakich występowali przedstawiciele SU podkreślały nastrój bajkowy tego wieczoru.
Dziękujemy rodzicowi naszej uczennicy p. Leszkowi Gulewiczowi za zorganizowanie i prowadzenie dyskoteki andrzejkowej.
Op. SU:
B. Krassowska, I. Szustak
"Wróżba to tylko zabawa, na dobry los nadzieja".
Tymi słowami dzieci rozpoczęły inscenizację pt. "Odwiedziny wróżki", którą zaprezentowały w czasie Andrzejek. Po obejrzeniu przedstawienia zorganizowano różne wróżby. Dzieci tańczyły, śpiewały i wesoło się bawiły.
Przegląd odbył się 25 listopada 2017 r. w sali kinowej przy parafii Wniebowzięcia NMP (dawne Kino Ton) w Białymstoku, a organizatorem Przeglądu było Stowarzyszenie „Wspólne dobro – wspólny cel” z siedzibą w Białymstoku.
Naszą szkołę reprezentowały solistki Wiktoria Ryś i Agata Galent, która została laureatką III miejsca.
Dyrektor i Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Łapach serdecznie zapraszają wszystkich rodziców w dniu 30.11.2017 r. na wywiadówkę.
Program minutowy:
18.00 - Spotkanie w sali gimnastycznej wszystkich rodziców.
18.50 - Zebrania z wychowawcami klas.
Z wyrazami szacunku
Daniel Gołaszewski
Uczennica naszej szkoły Zuzanna Falkowska z klasy IVa została wyróżniona w Konkursie literackim "W czym dziś powinien przejawiać się patriotyzm". Zuzia napisała wiersz pod tytułem "Mały patriota"
Mały patriota
Polska - to piękna Ojczyzna moja,
miejsce wspaniałe , życia ostoja.
Tu wszystko proste i osobliwe,
ludzie serdeczni , dzieci szczęśliwe.
Kocham ją szczerze , ze wszystkich sił.
By naród polski w sercu mym był,
od lat najmłodszych będę dbać o to,
bym mogła siebie nazwać patriotą.
Choć jestem młoda , mam mało lat
Chcę , by o Polsce usłyszał świat
i mógł podziwiać piękno jej ziem,
pola i lasy, i ptasi śpiew.
Góry , jeziora i morza szum,
ciszę wsi polskiej i miejski tłum,
czyste powietrze , przejrzystość wód.
Polska natura - to istny cud!
Pragnę odkrywać naszą historię,
poznawać przodków czyny wytworne
i bohaterom hołd oddać szczery,
co nie szczędzili życia ofiary.
Dzięki nim w wolnym żyję dziś kraju.
Mogę spokojnie chodzić do szkoły,
uczyć się pilnie , by kiedyś z wiekiem
zostać odważnym , mądrym człowiekiem.
Uczciwą pracą , w codziennym znoju
wytrwale dążyć do Polski rozwoju.
W chwilach radości ,w mozolnym trudzie,
chcę zawsze dzielnie pomagać ludziom.
Kiedy dorosnę , wyruszę w świat
poznawać życie odległych państw,
zawsze z tęsknotą powracać tu ,
gdzie polską mowę usłyszę znów.
Gdy , nie daj Boże , straszliwy wróg.
Ojczyznę moją napadnie znów,
Gotowa będę życie swe dać,
w obronie Polski do walki stać.
Dzisiaj nie trzeba przelewać krwi ,
poświęcać życia , w więzieniu tkwić ,
ale należy kochać ją szczerze ,
w potęgę Polski mocno uwierzyć.
Gratulujemy Zuzi sukcesu!
ANDRZEJKI - 27 listopada 2017r
27 listopada 2017r (poniedziałek) zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły na dyskotekę Andrzejkową. Organizacja zajęć w tym dniu przedstawia się następująco:
- Uczniowie klas 0-III rozpoczynają zajęcia o godz. 11.30 obiadem. Po obiedzie lekcje trwają do godz. 14.30. Od godz. 14.30 do 16.30 odbędą się zabawy Andrzejkowe, (min. zabawa w sali gimnastycznej - muzykę zapewnia profesjonalny DJ).
- Kl. IV - VII pracują zgodnie z planem zajęć. W godz. 17.00 - 19.30 w sali gimnastycznej odbędzie się dyskoteka szkolna, wstęp gratis - warunkiem jest wykonanie plakatu-hasła o bezpieczeństwie w sieci
Jak co roku Zabawy Andrzejkowe organizuje Samorząd Szkolny. Wieczór pełen wróżb i zabaw będzie przebiegał w atmosferze prawdziwie baśniowej. Mile widziane przebranie odpowiednie do tego wieczoru.
Zanim uczniowie będą mogli skorzystać z wróżb i zabaw andrzejkowych muszą przejść przez strefę CYBERBEZPIECZNI, w której zostawią hasło dotyczące bezpieczeństwa w sieci – przypną je na ściankę CYBERBEZPIECZNI.PL
Świetlica szkolna pracuje w godz. 6.30 - 11.30.
Op. SU:
B. Krassowska, I. Szustak
Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego przyjmuje wnioski kandydatów do stypendium edukacyjnego Zarządu Województwa Podlaskiego.
Stypendia będą przyznawane przez Zarząd Województwa Podlaskiego według zasad określonych w regulaminie stanowiącym załącznik do uchwały Nr XLII/381/17 Sejmiku Województwa Podlaskiego z dnia 30 października 2017 r. w sprawie zasad udzielania stypendiów uczniom za szczególne osiągnięcia w nauce w ramach Regionalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży Województwa.
Stypendia mogą otrzymać uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjalnej, ponadgimnazjalnej za szczególne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2016/2017.
Wnioski wraz z kserokopią dokumentów potwierdzających osiągnięcia edukacyjne uczniów w roku szkolnym 2016/2017 należy złożyć w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku do dnia 30 listopada 2017 r.
Kwota przyznanego stypendium dla jednego stypendysty za rok szkolny 2016/2017 wyniesie 4 000 zł.
Szczegółowe informacje dotyczące zasad udzielania stypendiów dostępne są na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku w zakładce Edukacja → Stypendia → Stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce → 2016/2017:
https://wrotapodlasia.pl/pl/edukacja/stypendia/stypendiazaszczegolneosiagnieciawnauce/20162017/
oraz pod numerem telefonu (085) 66 54 536 – Departament Edukacji, Sportu i Turystyki.
Dnia 23. 11. 2017r. w Przedszkolu Nr 2 w Łapach odbyło się uroczyste podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego „W KRAINIE MISIA ŁAPSIKA”. Konkurs został objęty honorowym patronatem Burmistrza Miasta Łapy Pani Urszuli Jabłońskiej. Na konkurs wpłynęło 51 pięknych prac z 2 przedszkoli i 7 oddziałów przedszkolnych. Z naszej grupy 0 „A” zostały zgłoszone 3 prace.
Miło nam zakomunikować, że Alicja Walesieniuk otrzymała główną nagrodę - Nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Łapy. Nagrodę Sponsorów otrzymał Mateusz Ożarowski, a Nagrodę Nadleśnictwa Rudka przyznano Mai Walesieniuk.
Dzieci otrzymały dyplomy i wiele pięknych nagród. Największego misia otrzymała Alicja – twórczyni Łapsika. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów.
Wychowawczyni grupy 0A - Beata Łopieńska
Dzięki dotacji uzyskanej przez gminę Łapy nasza Szkoła zakupi sprzęt do gabinetu profilaktyki zdrowotnej. Będą to min. kozetka, stolik zabiegowy, szafka do przechowywania leków, parawan, szafka kartoteczna oraz w pełni wyposażona, przenośna apteczka pierwszej pomocy.
Cieszymy się, iż dzięki pozyskanemu wyposażeniu poprawi się komfort opieki zdrowotnej w naszej szkole, oby jak najczęściej służył profilaktyce zdrowotnej, a jak najrzadziej podczas zaopatrywania urazów.
O dotacji, którą pozyskaliśmy informuje również Radio Białystok – link poniżej.
W dniu 16 listopada 2017r. mieliśmy przyjemność gościć w Szkole Podstawowej nr 1 w Łapach niezwykłych gości - nasze Babcie i Dziadków, którzy odwiedzili szkołę swoich wnucząt w związku z obchodami Dnia Seniora.
Podczas uroczystości Burmistrz Łap p. Urszula Jabłońska wręczyła wyróżnienia szczególnie aktywnym seniorom, a dyrektor szkoły p. Daniel Gołaszewski w sposób szczególny podziękował za pomoc Babć i Dziadków w wychowaniu młodych ludzi – uczniów naszej szkoły.
Seniorzy bawili się podczas występu kabaretu „Szpilka”,a gwiazdą wieczoru był Zespół „No To Co”, który zaprezentował swoje największe szlagiery.
W dniu 15 listopada 2017 r. uczniowie klasy 0 i III d wyjechali do Białegostoku wraz z opiekunami: Beatą Łopieńską i Bożeną Łapińską do Fabryki Misia. Czekało tam na dzieci mnóstwo atrakcji: zabawy na torze przeszkód, trampolinach, zjeżdżalniach i podłodze interaktywnej. Klasa zerowa zwiedzała manufakturę pluszaków i szyła misia do klasy. Gotowy miś otrzymał imię Tofik i po wszyciu mu serduszka stał się przechodnią zabawką wśród przedszkolaków. W tym czasie klasa III brała udział w warsztatach: „Tęczowej chemii”. Dzieci samodzielnie wytwarzały sztuczny śnieg, eksperymentowały z kolorowymi, wybuchowymi wulkanami. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni do wspólnej zabawy z dużym pluszowym misiem. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.
Uczniowie naszej szkoły w dniach 14 i 15 listopada brali udział w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym BÓBR 2017. 14 listopada z zadaniami konkursowymi poziomu JUNIOR zmagał się Mateusz Piszczatowski z klasy 7A natomiast 15 listopada troje uczniów z klasy 6 B Julia Stypułkowska, Kamil Tołoczko i Julia Zajkowska radzili sobie z zadaniami poziomu BENJAMIN. Konkurs odbywał się online, uczestnicy mieli 60 minut na rozwiązanie zadań konkursowych.
O konkursie
Bóbr to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej..
Konkurs Bóbr jest adresowany do uczniów we wszystkich typach szkół: SENIOR -szkoły ponadgimnazjalne, JUNIOR – szkoły gimnazjalne i klasy 7, BENJAMIN – uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej, SKRZAT – uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej.
Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego (znajdowanie rozwiązań do skomplikowanych otwartych problemów) oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.
Zadania konkursowe
Zadania w konkursie Bóbr są na ogół związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań i przedmiotów nauczania takich jak: język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i matematyka. Niektóre zadania dotyczą budowy komputerów, inne oprogramowania użytkowego. Zadania często są związane również z kulturą i językiem. Wiele zadań umożliwia uczniom wykazanie się umiejętnościami algorytmicznego myślenia.
Beata Krassowska
W przeddzień 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości w sali Gimnastycznej Technikum Mechanicznego w Łapach uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Niepodległościowej Grze Planszowej ,,Sport uczy i bawi’’. Była to Impreza zorganizowana przez Ośrodek Kultury Fizycznej w Łapach wspólnie z Łapskim Towarzystwem Regionalnym i Zespołem Szkół Mechanicznym. Miała ona na celu upamiętnienie Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Państwo Polskie. Drużyny uczestniczyły w grze, w której musiały wykazać się wiedzą historyczną i sprawnością sportową. Dziesięcioosobowa drużyna z naszej szkoły w składzie – Krzysztof Kulwicki, Łukasz Kukowski, Mateusz Kul, Jakub Kruszewski, Paweł Łapiński, Magda Witkowska, Gabrysia Chraboł. Izabela Bilińska Gabriela Gołaszewska Zuzanna Falkowska zmagała się z innymi szkołami w konkurencjach – przeciągania liny, rzuty do kosza, sztafety drużynowe, mecz piłkarski, rzuty piłką do tarczy. Zespoły musiały też odpowiadać na pytania Komisji Konkursowej z zakresu Odzyskania Niepodległości. Po długich i żmudnych konkurencjach nasi uczniowie upasowali się na 5 miejscu
Po zakończeniu rywalizacji zapaliliśmy znicze przed pomnikiem Niepodległości i pomnikiem ppłk. Stanisława Nilskiego- Łapińskiego.