• Zaproszenie

    Zaproszenie
  • Listem Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców

    Listem Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców
  • Informacja o sprawdzianach klas V i VI

    W dniach 24 -  25 maja w ramach wewnątrzszkolnego pomiaru dydaktycznego zostaną przeprowadzone sprawdziany według poniższego harmonogramu:

    24-05-2017r

    1) W godzinach 8.00 - 10.00 sprawdzian z matematyki i języka polskiego w klasach VI

    2) W godzinah  10.00 - 12.00 sprawdzian z matematyki i języka polskiego w klasach V

     

    25-05-2017r

    1) W godzinach 8.00 - 9.00 sprawdzian z  języka angielskiego w klasach VI

    2) W godzinah  9.00 - 10.00 sprawdzian z języka angielskiego w klasach V

  •  XI edycja Regionalnego Konkursu Piosenki Odpowie Ci wiatr…  (W hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II)  18 maja 2017 r.

    Uczennice Maja Zdrodowska z klasy III c i Dominika Sienkiewicz- Komarzewska z klasy III d reprezentowały naszą szkołę w Konkursie Piosenki.  Wspaniale zaprezentowały się przed publicznością. Dominika otrzymała upominek i dyplom za wspaniały występ, a Maja otrzymała wyróżnienie.  Obie dziewczynki zostały zaproszone do występu na  Festynie Rodzinnym na Krywlanach 4 czerwca 2017r., organizowanym przez Fundusz Białystok Ojcu Świętemu, którego celem jest realizacja idei „żywego pomnika Ojca Świętego Jana Pawła II”.

  • Jedynka w najlepszej czwórce województwa

    Jedynka w najlepszej czwórce województwa

    Duży  sukces odnieśli zawodnicy Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łapach. Po raz pierwszy w historii szkoły awansowali do finału wojewódzkiego w piłce nożnej chłopców organizowanego przez Podlaski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy. Półfinały Województwa Podlaskiego odbyły się 12 maja 2017r na obiektach Szkoły Podstawowej Nr 10 w Łomży. Do rywalizacji przystąpiły cztery szkoły –SP 10 Łomża; SP 12 Białystok; SP 6 Suwałki oraz nasza drużyna SP 1 Łapy. Drużyny te musiały wcześniej przebrnąć ciężkie eliminacje na szczeblu miejskim, gminnym i powiatowym. Zawody zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”. Nasza drużyna pierwsze spotkanie rozegrała ze szkoła SP 12 Białystok (faworytem zawodów), ulegając im tylko 4 do 2. Kolejny mecz ze Szkołą Podstawowa Nr 6 z Suwałk po zaciętym pojedynku wygraliśmy 2 do 1. W ostatnim meczu zagraliśmy z gospodarzem zawodów, czyli SP 10 Łomża. Po bardzo dobrym spotkaniu pewnie pokonaliśmy rywali 2 do 1 i uzyskaliśmy upragniony awans do finałów województwa zajmując drugie miejsce w turnieju.

    Końcowa kolejność drużyn

    I m – SP 12 Białystok

    II m – SP 1 Łapy

    III m – SP 6 Suwałki

    IV m – SP 10 Łomża

    Naszą Szkołę reprezentowali : Paweł Kobylarz, Krystian Markowski, Damian Nadolny, Patryk Płoński, Perkowski Kamil, Kukowski Łukasz, Mateusz Kul, Jakub Demiańczuk, Jakub Kruszewski, Kacper Łapiński, Krystian Łapiński.

    Gratulujemy !

    FOTOGALERIA

      

     

  • PODWÓJNY SUKCES WOKALNY

    W piątkowy  poranek 12 maja w Zespole Szkół im. Jana Pawła II  w Kleosinie spotkali się  wykonawcy - zespoły i soliści ze szkół z całego województwa do zaprezentowania swoich pieśni religijnych podczas  VIII Podlaskiego  Konkursu Pieśni Religijnej. Naszą szkołę reprezentował Zespół Wokalny i solistka Agata Galent..

  • "Zaczarowany las" – Supraśl, Poczopek, Kopna Góra

    "Zaczarowany las"  – Supraśl, Poczopek, Kopna Góra

    10 maja 2017 r. klasy IV A, IVC oraz uczniowie z klas VA, VC i VIA wyruszyli na wycieczkę pt. „Zaczarowany las” – Supraśl, Poczopek, Kopna Góra. Uczniowie mieli okazję poszerzyć wiedzę o swojej Małej Ojczyźnie. W związku z tym uczestniczyli w lekcji muzealnej pt. „Kolor i gest” w Muzeum Ikon w Supraślu oraz zwiedzili Monastyr Zwiastowania Bogurodzicy Maryi i św. Apostoła Jana Teologa. Ponadto odbyli spacer po Supraślu. Następnie zwiedzili Silvarium- Park Leśny, piękne malownicze mostki, rzeźby z drewna i kamienia, zegary słoneczne, Ptasią Chatę. W Kopnej Górze  odwiedzili kompleks leśny Arboretum z niezwykłym zbiorowiskiem różnorodnych gatunków drzew i krzewów. Wycieczka uwieńczona została ogniskiem z kiełbaskami. Wszystkim dopisywał dobry humor. Oprócz wspaniałej zabawy na łonie natury uczniowie poszerzyli swoje horyzonty wiedzy z zakresu znajomości gatunków drzew, ptaków. Podczas wyjazdu uczniowie podziwiali piękno przyrody Podlasia i wrócili naładowani pozytywną energią.

    Beata Drozdowska 

    Joanna Supronowicz

    FOTOGALERIA

  • Witaj Maj Trzeci Maj!

    Witaj Maj Trzeci Maj!

    Tą, oraz innymi pieśniami patriotycznymi uczniowie nasze szkoły   uczcili rocznice ważnych wydarzeń majowych, którymi są: Święto Konstytucji 3 Maja oraz Święto Polskiej Flagi. Uroczysty apel przypomniał obecnym jak wielkie miało to znaczenie dla wszystkich Polaków. Piękne wiersze przeplatane piosenkami z tamtych lat ukazały część historii  naszego narodu, który nigdy nie wyrzekł się  swojej polskiej tożsamości- dzięki czemu co roku możemy witać 3 Maja i wywieszać biało-czerwoną flagę.

    Akademię przygotowali i poprowadzili uczniowie klas piątych. Nad całością przedstawienia czuwali wychowawcy klas: p. Beata Krassowska, p. Katarzyna Niewińska, p. Renata Niwińska. O piękną scenografię zadbała p. Agnieszka Zdrodowska- Karkosz.

    Renata Niwińska

    FOTOGALERIA

       

  • PARADA POSTACI LITERACKICH

    PARADA POSTACI LITERACKICH

    27 kwietnia 2017 r. trzy uczennice z klasy IIIa uczestniczyły w ”VIII Międzyszkolnej Paradzie Postaci Literackich”. Jej organizatorem była Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 15 w Białymstoku. Dziewczynki wspaniale wcieliły się w bohaterki lektur szkolnych. Zuzanna Falkowska zaprezentowała się jako Pippi. Natalia Perkowska była Królową Śniegu, a Gabriela Gołaszewska - Czerwonym Kapturkiem. Prezentacje uczestniczek konkursu oceniało jury: Monika Bania z Teatru Dramatycznego w Białymstoku, Magdalena Kiszko-Dojlidko z Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, Magdalena Kraszewska z Centrum Edukacji Nauczycieli.

    Gabriela Gołaszewska została laureatką konkursu, a Zuzanna Falkowska i Natalia Perkowska otrzymały wyróżnienia. Dziewczynki otrzymały dyplomy i upominki. Zostały zaproszone do parady postaci literackich podczas VI Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom, która odbędzie się 2 czerwca w Operze i Filharmonii Białostockiej.

    Beata Twarowska

    Ewa Niewińska

    Joanna Sopek

    FOTORELACJA

  • Spotkania ze sztuką

    Spotkania ze sztuką

    W ramach edukacji plastycznej uczniowie klas integracyjnych IIa oraz IIIa uczestniczyli w cyklu lekcji muzealnych i warsztatów plastycznych organizowanych przez Galerię im. Sleńdzińskich w Białymstoku.

    Pierwsze spotkanie było zapoznaniem z twórczością i dziejami rodu Sleńdzińskich.  W trakcie zajęć dzieci stały się odkrywcami nieznanej dla nich dotąd przestrzeni muzealnej. Podróżując po wystawie z walizką Ludomira Sleńdzińskiego, poznały widziane okiem artysty pejzaże wybranych miast Europy, a także portrety ludzi. Mogły porównać twórczość artysty z dziełami jego ojca i dziadka. Poprzez zabawę odkrywały tajemnice warsztatu plastyka oraz poznawały podstawowe pojęcia związane ze sztuką.

    Kolejna lekcja miała na celu uwrażliwienie dzieci na tworzenie ciekawego układu pracy plastycznej. Świadomie komponując poszczególne elementy można było uzyskać spokojną, harmonijną pracę statyczną lub wprowadzić napięcie, dynamikę bądź chaos. Ciekawe działania praktyczne uczyły jak komponować, żeby stworzyć dobry, interesujący obraz.  

    Spotkania warsztatowe były niepowtarzalną okazją, by sprawdzić się w roli artysty. Podczas warsztatów dzieci stosowały nowe techniki plastyczne (m.in. tusz, wycinanka, pastele). Inspiracją do działań była ekspozycja, opowieść edukatora oraz ilustracje prezentowane w formie pokazu multimedialnego. Każde zajęcia kończyły się omówieniem wystawy młodych artystów i wspólnym znalezieniem mocnych strony każdej pracy. Dzieci wychodziły z Galerii z własnoręcznie wykonanymi małymi dziełami sztuki, które ozdobiły nasze sale lekcyjne. 

    FOTORELACJA

    źródło:  

  • 226. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

    226. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
  • WIOSENNE ŚPIEWANIE W SP 1 ŁAPY

    WIOSENNE ŚPIEWANIE W SP 1 ŁAPY

    Dnia 27 kwietnia  2017 r. odbyła się w Szkole Podstawowej nr 1 XV edycja konkursu „Wiosenne śpiewanie”. Impreza ta od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas młodszych. W drodze eliminacji klasowych wyłoniono reprezentantów do konkursu ogólnoszkolnego, który odbył się w dwóch kategoriach:

    • „Piosenką witamy wiosnę”
    • „Polskie przeboje w naszym wykonaniu”

    Grand Prix festiwalu zdobyła Maja Mieczkowska z kl. IIa

    W pierwszej kategorii zwycięzcami zostali:

    I miejsce – Milena Brzozowska z kl. IId

    II miejsce – Malwina Płońska z kl. IIb

    III miejsce – Natalia Laskowska z kl. IIIc

    Wyróżnienie w tej kategorii otrzymał Adrian Bajda z kl. IIId oraz nagrodę specjalną  jury otrzymał Jan Łapiński z kl. Ia

     W kategorii „przebój” punktowane miejsca przyznano:

    I miejsce – Maja Zdrodowska  IIIc

    II miejsce – Paulina Mika IIb

    III miejsce – Julia Zdancewicz IIa

    Występy solistów przeplatane były pokazami tańca Hip Hop w wykonaniu uczniów z formacji tanecznej „Flejwunia Kids” działającej przy Domu Kultury w Łapach, oraz przez grupy taneczne trenujące w naszej szkole: „Jedyneczki”  i Pixie Dance z klasy IIId.

    Wszystkim laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy, grupom tanecznym bardzo dziękujemy i zapraszamy wszystkich  za rok.

     Organizatorzy

    FOTORELACJA

  • Warsztaty - "Zdrowe odżywianie, zmiana nawyków żywieniowych".

    Warsztaty - "Zdrowe odżywianie, zmiana nawyków żywieniowych".
  • Wywiadówka

    Wywiadówka
  • NIEBIESKI CHOCHLIK W „JEDYNCE”

    NIEBIESKI CHOCHLIK W „JEDYNCE”

    Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi  im. Świętego Jana Pawła II w Łapach po raz drugi włączyła się w obchody Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie. W tym roku wydarzenie trwało od 3 do 8 kwietnia pod hasłem ASD – NIEBIESKI CHOCHLIK.Problem autyzmu nie jest obcy naszej szkole, ponieważ mamy uczniów z tym zaburzeniem rozwojowym.

    W geście solidarności z osobami z autyzmem w „Jedynce” przez cały tydzień w ubiorze królował niebieski kolor.W salach lekcyjnych i na korytarzach pojawiły się niebieskie balony oraz gazetki, plakaty, hasłamówiące o inności, tolerancji oraz akceptacji osób z autyzmem.

    Psycholog, pedagog szkolny oraz wychowawcy na lekcjach przeprowadzali pogadanki, które miały na celu poszerzenie wiedzy na temat problemów i potrzeb osób z autyzmem. Wszyscy uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach specjalistycznych prowadzonych w szkole. Zobaczyli, jak wyglądają zajęcia integracji sensorycznej. Brali udział w krótkiej terapii logopedycznej. Poznalimetodę Tomatisa zwaną potocznie „słuchawkami”.

    Pragnąc jeszcze bardziej przybliżyć problemy osób ze spektrum autyzmu, w szkole został zorganizowany konkurs plastyczny pod hasłem NIEBIESKI CHOCHLIK W NIEBIESKIEJ KRAINIE. Uczniowie bardzo licznie wzięli w nim udział. Wykonali ciekawe prace różnymi technikami plastycznymi. Wszystkie oczywiście były niebieskie.
    Laureatami w klasach 0-III zostali:
         I miejsce –Maja Parzych kl. Ia
         II miejsce – Aleksandra Piekutowska kl.IIa
         III miejsce –Agnieszka Płońska kl.IIIc
    Wyróżnienia otrzymali: Patryk Matysiewicz kl.IIId, Michał Kulesza kl.IId, Gabrysia Pękała kl. IIa, Iza Łapińska kl.0, Karolina Łukaszuk kl. IIIa, 

    Maja Pruszyńska kl.IIb.
    Laureatamiw klasach IV-VI zostali:
         I miejsce –Patrycja Brzozowska kl.Va
         II miejsce – Klaudia Jastrzębska kl. IVc
         III miejsce –Maciej Kruszewski kl. VIb
    Wyróżnienia otrzymali:Piotr Kostro kl. IVc, Natalia Majewska kl.VIb, 

    Daria Zdrodowska kl. VIb, Wiktoria Zdziarska kl. Vb, Kamila Kubiak kl. VIa, Piotr Płoński kl. Va.

    Grand Prixprzyznano Filipowi Wrzos Ia, Wiktorii Lewandowskiej IVc.
    Zwycięzcy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.

             W czasie niebieskiego tygodnia wychowawcy przeprowadzili w swoich klasach zajęciaz NIEBIESKIM CHOCHLIKIEM. Maskotkauszytaspecjalnie na tę okazję, prosiła o pomoc w zrozumieniu świata. Uczniowie pracując w grupach wykonywali różne zadania. Mieli stworzyć przyjaciela, narysować wspólną zabawę, porozmawiać o tym, co znaczy być innym i czy inność wyklucza ze wspólnego przebywania ze sobą.

    Podsumowaniem Tygodnia Wiedzy o Autyzmie było wspaniałe sobotnie spotkanie rodziców dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera oraz ich pociechami. Zainteresowani rodzice przybyli do nas nie tylko z Łap, ale również z okolicznych gmin. Oderwali się od codziennych zajęć i problemów uczestnicząc w warsztatach rozwoju osobistego prowadzonych przez aktora białostockich teatrów Rafała Pietrzaka i terapeutę Agatę Porowską. Rodzice mogli zasmakować ciekawej i bardzo twórczej pracy ze słowem, zrozumieć, jak wielkie ma ono znaczenie i siłę przekazu. Rodzice stwierdzili, że było to inspirujące i bardzo radosne doświadczenie.Warsztaty dostarczyły im wiele pozytywnej energii, pozwoliły spojrzeć na siebie i innych z przymrużeniem oka, odrobiną humoru oraz dystansu.

    W tym czasie dzieci przygotowywały swoim rodzicom słodki poczęstunek. Lepiły migdałowe ciasteczka o różnych kształtach, zawijały roladki z francuskiego i drożdżowego ciasta, robiły kolorowe owocowe szaszłyki. Później mogły pobawić się w sali integracji sensorycznej. W pracowni plastycznej tworzyły ciekawe prace. Dzięki życzliwości pana Adama Porowskiego dzieci miały też mini zwierzyniec, czyli przemiłą króliczą rodzinkę - mamę z siedmioma maleńkimi króliczkami, którą mogły karmić i oglądać z bliska.

    Na zakończenie rodzice, dzieci i nauczyciele skosztowaliprzygotowanych pyszności oraz wspaniałego niebieskiego tortu upieczonego na tę okoliczność przez naszą panią kucharkę Danutę Truskolaską.

    Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy gościli u nas ze swoimi dziećmi za cudowne spotkanie i poświęcony czas. Do zobaczenia za rok!

    Tydzień Wiedzy o Autyzmie zorganizował i przeprowadził zespół nauczycieli „Integracja”.

    FOTORELACJA

  • OLIMPIJKA KLAS 0-III

    OLIMPIJKA KLAS 0-III

    Już za nami kolejna, IV już edycja olimpijki. Zawody odbywały się według zasad fair play. Dzieci potrafiły przyznać się do błędu. Po każdej konkurencji było widać radość, oraz zaangażowanie małych sportowców. Dużo entuzjazmu i werwy  było nie tylko w zawodnikach ale i w osobach kibicujących. Nawet Pani i Pan dyrektor zagościli i kibicowali z uśmiechem w poczynaniach sportowych uczniów.

    Poniżej tabela z wynikami z wcześniejszych trzech edycji oraz z  IV.

    Klasy 0 - I

    Klasy

    I,II,III edycja

    IV edycja

    Razem

    0

    96

    32

    128 pkt

    I

    96

    32

    128 pkt

     

    Klasy II

    Klasy

    I,II,III edycja

    IV edycja

    Razem

    A

    72 pkt

    28 pkt

    100 pkt

    B

    78 pkt

    16 pkt

    94 pkt

    C

    60 pkt

    16 pkt

    76 pkt

    D

    52 pkt

    22 pkt

    74 pkt

     

    Klasy III

    Klasy

    I,II,III edycja

    IV edycja

    Razem

    A

    82 pkt

    24 pkt

    106 pkt

    B

    38 pkt

    12 pkt

    50 pkt

    C

    62 pkt

    22 pkt

    84 pkt

    D

    62 pkt

    18 pkt

    80 pkt

     

    Olimpijkę przygotowały i prowadziły

    mgr Katarzyna Niewińska, mgr Alicja Łapszo

    FOTORELACJA

  • BAWIMY SIĘ W TEATR

    BAWIMY SIĘ W TEATR

    Klasa I a przygotowała przedstawienie pt. ,,Witamy wiosnę". Aktorzy mimo tremy wspaniale odegrali swoje role. Dzieci wcieliły się w postacie zwierząt, które witały wiosnę. Na przedstawienie zostali zaproszeni goście. Dzieci rozdały bilety. Wszystkim widzom podobała się gra aktorów, dobrze przygotowane kostiumy i rekwizyty oraz ciekawe dekoracje. Widownia nagrodziła grę aktorów gromkimi brawami.

    FOTORELACJA

  • 74 ROCZNICA POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM

    19 kwietnia 2017 roku przypada 74 rocznica powstania w getcie warszawskim. Zdarzenie to jest kolejnym tragicznym momentem naszej historii, o którym nie można zapomnieć. Dlatego też uczniowie klas szóstych ze Szkoły Podstawowej nr1 zebrali wiadomości na temat losów ludności żydowskiej w czasie II wojny światowej oraz powstania w getcie. Samodzielnie wykonali żonkile – symbole pamięci powstania. Obejrzeli film przygotowany przez Centrum Edukacyjne Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie pt.: „Nie było żadnej nadziei…”.

    12 IV 2017 r. uczniowie udali się pod Pomnik Bohaterskich Dzieci Polskich, gdzie zapalili znicze i minutą ciszy oddali hołd najmłodszym ofiarom zbrodni hitlerowskich. Przy okazji zdobyli wiedzę na temat symboliki pomnika i dowiedzieli się o wydarzeniach związanych z martyrologią narodu żydowskiego mającą miejsce również na terenie naszego miasta.

    Alicja Raciborska

    Beata Drozdowska

  • Przyrodnicze warsztaty

    Przyrodnicze warsztaty

    Na początku kwietnia uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych uczestniczyli w przyrodniczych warsztatach. Odbyły się one w Łomżyńskim Parku Krajobrazowym Doliny Narwi. Tematem przewodnim zajęć były płazy.  Dzieci z zainteresowaniem słuchały wszystkich informacji dotyczących tych zwierząt. Mogły nawet przyjrzeć im się z bliska. Prawdziwą radość sprawiły wszystkim zajęcia w terenie. Uczniowie obserwowali przechodzące specjalnymi kanałami żaby do zbiorników wodnych. Po zajęciach wszyscy udaliśmy się na ognisko i upiekliśmy kiełbaski. Towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda. Uwieńczeniem wycieczki był przejazd do kina Millenium w Łomży i obejrzenie wzruszającego filmu: Był sobie pies.

    W wyjeździe uczestniczyło 46 uczniów. Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Joanna Supronowicz,  p. Edyta  Szczypiorska, p. Agnieszka Zdrodowska, p. Renata Niwińska.

    Renata Niwińska

    FOTORELACJA

  • KRYTERIA REKRUTACJI DO KLAS I dla uczniów zamieszkałych poza obwodami szkół podstawowych, które są prowadzone przez Gminę Łapy na rok szkolny 2017/2018

strona:

Aktualności

Kontakt

  • SP nr 1 Łapy
    ul. Polna 9
    ul. Matejki 19
    18-100 Łapy
    Administratorzy strony:
    Beata Jamiołkowska
    Jolanta Smoktunowicz
  • ul. Polna 9, 857152419
    ul. Matejki19, 857152930

Galeria zdjęć