• Szkolne Kolędowanie Samorządu Uczniowskiego

    Szkolne Kolędowanie Samorządu Uczniowskiego

    SZKOLNE KOLĘDOWANIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

             20 grudnia, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia Samorząd Uczniowski postanowił wprowadzić w naszej szkole świąteczny, radosny nastrój organizując szkolne kolędowanie. Kolorowy korowód kolędników wyruszył najpierw, jak przystało na kolejność wynikającą z ważności i odpowiedzialności  stanowisk i ról w szkole, do Pana Dyrektora. Zaśpiewaliśmy mu kolędy i złożyliśmy życzenia. Pan dyrektor przyznał, że szczerze wzruszył się naszym kolędowaniem. Jak obyczaj każe podzieliliśmy się opłatkiem i powędrowaliśmy dalej.  Odwiedzaliśmy nauczycieli i uczniów oraz pracowników administracyjnych szkoły, wspólnie śpiewając i grając kolędy oraz składając życzenia. Dla wielu klas mieliśmy niespodziankę, słodki prezent od Mikołaja za świąteczne dekoracje drzwi do sal lekcyjnych, obiecaliśmy przecież ogłaszając akcje Świąteczne Drzwi, że do świątecznych drzwi z chęcią zapuka Mikołaj. 

       

    FOTOGALERIA

     

    NATALKA:
    Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
    OLA:
    Dlatego, żeby się nauczyć miłości do Pana Jezusa.
    KAROLINA:
    Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
    MAGDA:
    Dlatego, żeby podawać sobie ręce
    PIOTREK:
    Dlaczego śpiewamy kolędy?.
    WSZYSCY
    Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie.
    Dlatego, żeby sobie przebaczać.
    NATALKA:
    Przed nami Boże Narodzenie – święta dla polskich rodzin bardzo wyjątkowe i jak ważne. Wtedy to cieszymy się, że jesteśmy razem, bardziej bliscy i drodzy niż w zwykłe dni.
    KAROLINA:
    Roziskrzona choinka, ułożone pod nią prezenty, ciche melodie kolęd wzbogacają nas w przeżycia, do których zawsze będziemy chętnie wracać we wspomnieniach.
    MAGDA:
    Dzielenie się opłatkiem oraz śpiewanie kolęd przy wigilijnym stole to symbole wzajemnej jedności, miłości i pokoju. Pewnie dlatego z ochotą podejmujemy wszelki trud, aby w tym podniosłym dniu znaleźć się w gronie najbliższych.
    NATALKA S:
    Chcielibyśmy w tak niezwykłej i uroczystej chwili złożyć wszystkim ciepłe i serdeczne życzenia – by domy Wasze dekorowały miłość, życzliwość i nadzieja.
    OLA:
    Niech światło choinki – symbol radości z narodzenia Jezusa oświetlało zawsze Wasze życie i pozwalało odnaleźć właściwą drogę. A przez cały rok, od poniedziałku do niedzieli niech Was wszystko łączy, nic zaś nie dzieli.
    WSZYSCY:
    Niech ta gwiazda betlejemska, która świeci nam o zmroku zaprowadzi Was do szczęści w nadchodzącym 2018 roku.

    Opiekunowie SU: B. Krassowska, I. Szustak
     

  • Niech świąteczne życzenia mają moc spełnienia…

    Niech świąteczne życzenia mają moc spełnienia…

    Uwieńczeniem cyklu lekcji języka polskiego poświęconym zwyczajom i obrzędom związanym z obchodami Świąt Bożego Narodzenia było spotkanie opłatkowe w klasie IVD. Udało się je zorganizować dzięki zaangażowaniu rodziców. Aby tradycji stało się za dość, najpierw dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy życzenia. Wspólne śpiewanie kolęd i degustacja smakołyków przygotowanych przez rodziców umiliła wspólnie spędzony czas.

    Na ten czas oczekiwania na narodziny Bożej Dzieciny składamy wszystkim najserdeczniejsze świąteczne życzenia.

                    Uczniowie
     z klasy IVD

    FOTORELACJA
     

  • CYFROWOBEZPIECZNI W BIBLIOTECE

    CYFROWOBEZPIECZNI W BIBLIOTECE

     

    CYFROWOBEZPIECZNI W BIBLIOTECE

            Na interesujące zajęcia realizujące zadania projektowe CYFROWOBEZPIECZNI.PL związane z zagrożeniami w Internecie zaprosiła nas pani Joanna Sopek, nauczyciel-bibliotekarz. Uczniowie klasy integracyjnej IV A pod opieką koordynatorów projektu w dniu 15 grudnia najpierw zawiesili plakaty na ściance CYBERBEZPIECZNI a następnie udali się do biblioteki szkolnej, gdzie uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych "DZIECI W SIECI - dobry i zły Internet" dotyczących bezpieczeństwa.

       

    Dzieci wspólnie obejrzały prezentację multimedialną przygotowaną przez panią Joasię podczas której dyskotowano na temat potencjalnych zagrożeń w sieci i umiejętnego przeciwstawiania się takowym.  Uczniowie rozwiązywali rebusy, rozmawiali o dobrych stronach internetu oraz  zagrożeniach. 

      

    FOTORELACJA

    Dzięki zajęciom uczniowie przypomnieli  ZASADY BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z INTERNETU, oraz ZASADY NETYKIETY. Uczniowie bardzo aktywnie i z zainteresowaniem uczestniczyli w przygotowanych zajęciach bibliotecznych, które przyczyniły się do zwiększenia świadomości uczniów dotyczącej aktywności w Internecie

    Bardzo dziękujemy p. J. Sopek z przeprowadzenie ciekawych i wielce pouczających  zajęć.

    Koordynatorzy projektu: B. Krassowska, J. Smoktunowicz

     

  • JASEŁKA

    JASEŁKA
  • Akcja Samorządu Uczniowskiego ŚWIĄTECZNE DRZWI

    Akcja Samorządu Uczniowskiego ŚWIĄTECZNE DRZWI

    Akcja ŚWIĄTECZNE DRZWI

    Samorząd Uczniowski prosi wszystkie klasy, aby udekorowały świątecznie drzwi swoich pracowni. Wszystkim nam bedzie miło, gdy w szkole w pełni zagości radosny, świąteczny nastrój. A do pięknie udekorowanych drzwi z pewnością zapuka  Święty Mikołaj.

    Zapraszamy do wspólnej, świątecznej akcji.

    Op. SU: B. Krassowska, I. Szustak

  • Ogłoszenie Dyrektora Szkoły

    Ogłoszenie Dyrektora Szkoły
  • ZAPROSZENIE

    ZAPROSZENIE

    SZKOLNY KIERMASZ OZDÓB BOŻONARODZENIOWYCH

    Zapraszamy dzieci oraz ich rodziców do wzięcia udziału w kiermaszu ozdób bożonarodzeniowych, który odbędzie się dn. 20.12.17 r. (środa) od godziny 16:30 na holu przy sali gimnastycznej. Dochód ze sprzedaży w całości zostanie przekazany na zakup zabawek do świetlicy szkolnej.

    Wychowawcy świetlicy
     

  • Lodowisko i kino klasy VI a I VIIB

    Lodowisko i kino klasy VI a I VIIB

    Mimo, iż Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż  to jednak za oknem szaruga jesienna. Uczniowie klasy VI A oraz VII B  i część dzieci z klasy V-VII wybrały się  do Białegostoku na lodowisko poczuć smak zimy. Dla większości jazda na łyżwach nie stwarzała problemu.  Ci, którzy pierwszy raz byli na lodowisku już po kilkunastu minutach przestali korzystać z „pingwinków”.  Po obejrzeniu filmu uczniowie utwierdzili się w przekonani,  iż Święta Bożego Narodzenia  powinno się spędzać z rodziną i najbliższymi. Wyjazd uważamy za udany. Uczniowie jeszcze zanim dojechali do Łap skandowali że  chcą znowu jechać na łyżwy.

    Katarzyna Niewińska
    Dariusz Jabłońsk

    FOTORELACJA
     

  • Wyjazd klas IVB, IVD, VIb do Muzeum Historycznego w Białymstoku na lekcję muzealną „Jak to z pieniądzem było”.

    Wyjazd klas IVB, IVD, VIb do Muzeum Historycznego w Białymstoku na lekcję muzealną „Jak to z pieniądzem było”.

    Czym jest właściwie pieniądz? Czy jest to tylko niewielki przedmiot mający umożliwić ludziom wymianę, czy może magiczny talizman chroniący przed złymi duchami? Na te i wiele innych pytań uczniowie klasy IVB, IVD, VIB starali się odpowiedzieć w czasie lekcji muzealnej „Jak to z pieniądzem było”, która odbyła się w Muzeum Historycznym w Białymstoku dnia 15.12.2017r. Ciekawym doświadczeniem i nie lada wyzwaniem okazało się wykonanie własnej monety. Wyobraźnia, kreatywność i zaangażowanie uczniów zasługiwały na uznanie. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał pamiątkową monetę własnoręcznie wybitą przez prowadzącego zajęcia. Jeszcze przez chwilę mogliśmy się poczuć jak mieszkańcy jednej z białostockich kamienic z początku dziewiętnastego wieku. Z zainteresowaniem podziwialiśmy zabytkowe wnętrza, w których mieści się siedziba muzeum.

      

    Po zajęciach udaliśmy się do McDonalda. Bogatsi o nowe doświadczenia wróciliśmy do Łap. Nasuwają się nam pewne przemyślenia. Wiele z monet kunsztem wykonania nie ustępuje najwybitniejszym dziełom sztuki, ale współcześnie częściej  je liczymy, niż właściwie oglądamy…

    FOTOGALERIA
     

  • Warsztaty klasy III b: Jak prowadzić zdrowy tryb życia od najmłodszych lat?

    Warsztaty klasy III b: Jak prowadzić zdrowy tryb życia od najmłodszych lat?

    Jak prowadzić zdrowy tryb życia od najmłodszych lat?

      Podczas trzech kolejnych, grudniowych piątków  uczniowie klasy III b brali czynny udział w warsztatach prowadzonych przez neurologopedę P. Arlettę Maciejczuk . Warsztaty dotyczyły wpływu hałasu na zdrowie i funkcjonowanie człowieka  oraz podstawowych  zasad  higienicznego trybu życia. Podczas prezentacji multimedialnych prowadząca uświadomiła  dzieciom zagrożenia płynące z nadmiaru decybeli w otoczeniu oraz uczyła pewnych nawyków zachowania, które chroniłby narząd słuchu oraz układ nerwowy. Uczniowie dowiedzieli się jak hałas wpływa na ich słuch, koncentrację uwagi, zapamiętywanie informacji, samopoczucie i zdrowie.
    Pani Maciejczuk przedstawiła też prezentacje multimedialne, podczas których dzieci czynnie uczestniczyły w tworzeniu obrazów zdrowego trybu życia. Poznały  podstawowe zasady higieny życia dla dzieci: 
    - Pokrzepiający sen
    - Właściwa dieta dostosowana dla potrzeb organizmu
    - Spożywanie odpowiedniej ilości wody
    - Aktywny i stymulujący styl życia. 
     - Szczęście i spokój wewnętrzny
     - Właściwy sposób oddychania
     - Stosowanie ćwiczeń relaksacyjnych
    - Muzyka i jej wpływ na samopoczucie
    Samodzielnie budowały zdrową piramidę żywienia. 
     Kolejnym etapem warsztatów były ćwiczenia relaksujące przy muzyce jako sposób odreagowania na stres. Podobały się one uczniom  niesamowicie. Wszyscy poczuli się zrelaksowani i odprężeni. 
    Mam nadzieję, że zajęcia z P. Maciejczuk przyczynią się do prowadzenia zdrowego trybu życia.

      

    FOTOGALERIA

    Wychowawczyni kl. IIIb Renata Gąsowska
     

  • OBDAROWANI 2017

    OBDAROWANI 2017

    Obdarowani 2017

       W  Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi  im. Świętego Jana Pawła II kilka tygodni temu, po raz czwarty, ruszyła charytatywna akcja Obdarowani na rzecz osób bezdomnych z ośrodka ELEOS w Białymstoku oraz na rzecz dzieci porzuconych z Ośrodka Opiekuńczo Terapeutycznego w Ignatkach-Osiedlu. Organizacja pomocy powstała z inicjatywy pani E. Łukaszuk przy tegorocznej współpracy z panią J. Styrnik i panią J. Supronowicz. Akcja, jak co roku, skierowana była do rodziców, uczniów, nauczycieli oraz pracowników naszej szkoły. Przeprowadzona została we współpracy ze Szkołą Podstawową im. Stanisława Staszica w Turośni Kościelnej.
      Przez wiele dni do naszej szkoły napływały podarunki w postaci kolorowych i ciepłych skarpetek, odzieży, zabawek, herbat, kubków termicznych, produktów spożywczych, itp.
     W dniu 8 grudnia 2017r. wszystkie zebrane dobra zostały posegregowane i pięknie zapakowane.  Miłą niespodzianką było załączenie do naszych paczek dwóch pachnących choinek dostarczonych przez męża pani J. Smoktunowicz.
      W dniu 13 grudnia 2017r. wszystkie prezenty wraz z jodełkami zostały zapakowane do samochodów i ruszyły w stronę Białegostoku. W Turośni dołączyło do nas auto z darami z SP im. Stanisława Staszica, którego kierowca uprzejmie pilotował naszą ekspedycję do ośrodka ELEOS znajdującego się przy ulicy Warszawskiej 47. W ośrodku przywitała nas pani kierownik wraz z pracownikami i podopiecznymi. Złożyła serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w dzieło pomocy potrzebującym. Zostaliśmy również oprowadzeni po ośrodku. W stołówce zastaliśmy podopiecznych ośrodka, którzy radośnie odwzajemniali nasze pozdrowienia. Na pożegnanie otrzymaliśmy świąteczne świece ELEOSu.
      Następny przystanek miał miejsce w Ośrodku Opiekuńczo Terapeutycznym w Ignatkach-Osiedlu. Wspólnie zanieśliśmy dziecięce upominki. Tutaj zostaliśmy ciepło przyjęci przez prezes Stowarzyszenia na rzecz dzieci i rodzin AKACJA panią A. Porowską, która koordynowała nasze odwiedziny w obu ośrodkach. Opowiedziała nam o ośrodku oraz jego podopiecznych. Na koniec wręczyła na nasze ręce podziękowania wszystkim darczyńcom oraz przekazała szkole świąteczny upominek w postaci ręcznie wykonanej pracy plastycznej.

      

    FOTOGALERIA

      Z poczuciem dobrze spełnionej misji, z wdzięcznością w sercu wszystkim ofiarodawcom oraz z wizją dalszej pomocy wróciliśmy do domu. To dzięki Wam, drodzy rodzice, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły realizować możemy hasło naszego patrona św. Jana Pawła II :

    "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
    nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."

    Wszystkim Wam dziękujemy i życzymy dobrych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia. 
     

  • „ Jedynka ” awansowała do najlepszej ósemki województwa podlaskiego w koszykówce.

    „ Jedynka ” awansowała do najlepszej ósemki województwa podlaskiego w koszykówce.

    Dziewczęta i chłopcy z Łapskiej „ Jedynki ” awansowali do najlepszej ósemki województwa podlaskiego w koszykówce.

        Dużym sukcesem zakończyły się rozgrywki chłopców i dziewcząt w koszykówce. Obie drużyny zakwalifikowały się do najlepszej ósemki województwa podlaskiego, plasując się na pierwszym miejscu w Finałach Grupy Południowej. Jako pierwszą rywalizacje rozpoczęły dziewczęta, które w finałach grupy zmierzyły się z na obiektach naszej szkoły z drużynami z Bielska Podlaskiego i Hajnówki. Nasze zawodniczki nie dały szans rywalkom wygrywając oba spotkania z SP 4 Hajnówka 112:2 i z SP 5 Bielsk Podlaski 98:4.

         

       Drużyna chłopców rozgrywała zawody w Bielsku Podlaskim . W zawodach uczestniczyły cztery szkołydwie z Bielska Podlaskiego  : SP 5 Bielsk Podlaski gospodarz zawodów, SP 2 Bielsk Podlaski, SP Supraśl i nasz zespół. Nasza drużyna zdecydowanie ograła zespół z Supraśla 98:12 i SP 2 Bielsk Podlaski      60 : 4. Po emocjonującej walce pokonała  również gospodarza finałów SP 5 Bielsk Podlaski 54 :23 zajmując I miejsce w finale grupy. Jest to ogromny sukces drużyny chłopców, która po kilku latach znowu wróciła na pierwsze miejsce w Finałach Grupy Południowej. To również potwierdzenie tezy, że Łapska  Jedynka koszykówką stoi. Czołowi zawodnicy i zawodniczki naszych drużyn to uczniowie klasy sportowej 6c o profilu koszykarskim. Systematyczna praca z młodzieżą przynosi widoczne efekty.

       

    Finały wojewódzkie odbędą się w marcu. Ogromne brawa i gratulacje,trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów.

    Reprezentacja chłopców:

    1 Mateusz Kul

    2 Demiańczuk Jakub

    3 Kruszewski Jakub

    4 Łapiński Krystian

    5 Stanisław Kuryś

    6 Buszko Patryk

    7 Gołębiewski Paweł

    8 Grodzki Piotr

    9 Laszczowski Adam

    10 Tołoczko Kamil

    11 Kulesza Krzysztof

    12 Sekula Hubert

    13 Olech Paweł

    14 Marcin Choma

    15 Piotr Niewiński

    Reprezentacja dziewcząt :

    1 Kinga Grodzka

    2 Gabrysia Chraboł

    3 Dasa Chen

    4 Ola Roszkowska

    5 Ala Woroszył

    6 Patrycja Mitrusiak

    7 Kamila Brzozowska

    8 Iza Kamińska

    9 Klaudia Ślesińska

    10 Kinga Augustyniak

  • SZKOLNE NOCOWANIE  – „CYFROWOBEZPIECZNI O KAŻDEJ PORZE”

    SZKOLNE NOCOWANIE  – „CYFROWOBEZPIECZNI O KAŻDEJ PORZE”

    SZKOLNE NOCOWANIE  – „CYFROWOBEZPIECZNI O KAŻDEJ PORZE”

       W dniach 8-9 grudnia 2017 r miało miejsce ciekawe wydarzenie szkolne. Od godziny 18.00 w piątek do godziny 8.00 w sobotę uczniowie klasy VI c oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego mieli okazję przekonać się jak wygląda szkoła nocą. Impreza  SZKOLNE NOCOWANIE  –zorganizowana została  przez koordynatorów projektu CYFROWOBEZPIECZNI  Jolantę Smoktunowicz i Beatę Krassowską  oraz opiekunów SU Iwonę Szustak i Beatę Krassowską.  

       Szkolne nocowanie odbywało się pod hasłem „Cyfrowobezpieczni o każdej porze”. W ramy programowe nocowania wpisały się zajęcia sportowo-rekreacyjne, zajęcia związane z realizacją zadań projektowych CYFROWOBEZPIECZNI, zajęcia w bibliotece szkolnej „Chwila z książką”.  O godzinie 18.00 uczniowie stawili się w szkole ze śpiworami, poduszkami i pluszakami do spania a niektórzy mieli nawet swoje materace. Na miejsca noclegowe zostały wybrana sale: 22, 23, 24, gdzie przyniesiono materace z sali gimnastycznej.

       Po zakwaterowaniu i przygotowaniu miejsc noclegowych uczniowie  uczestniczyli w ciekawych zajęciach projektu CYFROWOBEZPIECZNI, które odbywały się w bibliotece szkolnej. W czytelni biblioteki przygotowane były przez p. Joannę Sopek sztalugi z informacjami dotyczącymi właściwego korzystania z komputera i Internetu. Podkreślały one charakter i tematykę zajęć. Spotkanie rozpoczęła pani dyrektor, która dokonała uroczystego otwarcia imprezy: SZKOLNE NOCOWANIE  – „CYFROWOBEZPIECZNI O KAŻDEJ PORZE”.  

      

    Na początek, jak przystało na miejsce spotkania, pani dyrektor przeczytała głośno wszystkim uczestnikom fragment książki o dobrym zachowaniu „Bon czy Ton, Savoir  vivre dla dzieci” Grzegorza Kasdebke, dzięki czemu uczniowie mogli przypomnieć sobie  zasady kulturalnego zachowania i nieprzekrzykiwania się. 

     
       Następnym punktem programu zajęć było oglądanie interaktywnej prezentacji multimedialnej „Zasady bezpieczeństwa w sieci” wykonanej w programie Prezi (źródło: https://prezi.com/gp5vhkjx_tpo/zasady-bezpieczenstwa-w-sieci/) Każdy z uczniów czytał głośno zawartość wybranego slajdu oraz mógł komentować i uzupełniać ją o własne doświadczenia.

       

    Bardzo ciekawym elementem zajęć było oglądanie filmu ze strony https://sieciaki.pl/  pod tytułem „321 Internet – cyberprzemoc”. Po obejrzeniu  fragmentu filmu uczennice z SU: Ola Łapińska, N. Majewska i M. Witkowska przeprowadziły zajęcia dramy, w której wybrani uczniowie wcielili się w postacie z filmu i próbowali  korzystając z podpowiedzi pozostałych uczestników spotkania rozwiązać problem związany z robieniem ośmieszających zdjęć innym uczniom i umieszczaniem ich w Internecie. Okazało się, że nie było to wcale proste zadanie. Uczniowie zdali sobie sprawę z wagi tego problemu.

      

    Po odegraniu dramy uczniowie mogli  obejrzeć dalszą część filmu, w której dowiedzieli się w jaki sposób i gdzie szukać pomocy w takich sytuacjach. Na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani przez panią dyrektor słodką niespodzianką i zaproszeni do wspólnego zdjęcia.

       
       Po zajęciach projektowych chętni uczniowie spędzali aktywnie czas na sali gimnastycznej inni brali udział w chowaniu się w szkole po ciemku. Z początku nic nie było widać. Parę osób nawet krzyczało. 
       Czas płynął bardzo szybko.  Wszyscy bardzo zgłodnieli i z wielkim apetytem zjedli smakowitą  pizze, na którą czekali z utęsknieniem. 

      
       Było już późno, gdy wszyscy poszli się wymyć i przebrać. Na dobranoc chętni oglądali film. Przed zaśnięciem toczono długie rozmowy, przodowali w nich chłopcy z klasy 6c, skończyli dyskusje około 5 nad ranem.

      

     Rano pobudka o 6.00, i śniadanie przygotowane z inicjatywy SU: płatki na mleku oraz ciepłe tosty.

      

    Po śniadaniu czekało wszystkich sprzątanie sal noclegowych  i niestety powrót… 

      
       Nocne spędzenie czasu w szkolnych zakamarkach, odkrywanie murów szkoły, sportowe gry i zabawy w szkolnej sali  gimnastycznej, pizza jedzona wieczorem w stołówce szkolnej, są bardzo ciekawą i atrakcyjną formą spędzania czasu wolnego przez uczniów. Zajęcia projektowe CYFROWOBEZPIECZNI  bardzo wzbogaciły noc pełną wrażeń. Mamy nadzieję, że dzięki takim działaniom uczniowie z większą  świadomością i wiedzą będą korzystać z dobrodziejstwa naszych czasów jakim jest Internet. 

    FOTOGALERIA

    Organizatorz:y wydarzenia 

    Beata Krassowska, Jolanta Smoktunowicz, Iwona Szustak
     

  • Mikołajki Vd

    Mikołajki Vd

    6 grudnia był dniem długo wyczekiwanym przez Zuzię, Olega i Krzysia uczniów  klasy Vd Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Łapach. Pomimo niesprzyjającej pogody  dzieci ochoczo wyruszyły na spotkanie ze Świętym Mikołajem, jakież było ich zdziwienie gdy ujrzały tę postać jadącą bryczką. Ksiądz Biskup Stanisław Stefanek w niecodziennej roli - jako Święty Mikołaj obdarował dzieci Aniołkami, które pomagają im w spełnianiu dobrych uczynków i wywiązywaniu się  ze swoich adwentowych postanowień. Atrakcji było wiele, oprócz doznań wzrokowych uwagę dzieci przykuło bożonarodzeniowe drzewko ubierane w ozdoby wykonane przez dzieci, były też smakowe, a to dzięki pierniczkom, którymi częstowali uczestnicy korowodu.

    Kolejną atrakcją tego dnia była wycieczka na pocztę, gdzie dzieci dzięki pracownikom poczty mogły poznać  pracę  „od kuchni”.  Dostarczyło im to wielu wrażeń, kupowały znaczki, naklejały je, stemplowały listy, mogły też usiąść przy okienku. Na koniec wycieczki zostały obdarowane prezentami przez panie pracujące na poczcie. Zadowolone wróciły do szkoły, gdzie czekała na nie kolejna niespodzianka. Szkolny Mikołaj wraz z pomocnikami przyniósł wyczekiwane prezenty, którymi  uczniowie cieszyli się do końca jakże ekscytującego dnia.

    Aldona Bagińska

    FOTORELACJA
     

  • Łapskie Mikołajki 

    Łapskie Mikołajki 

    6 grudnia od zawsze dzieciom i dorosłym kojarzy się z Mikołajkami. Klasa 6a także miała swoje klasowe Mikołajki. Dzieci obdarowywały się prezentami. Uczniowie klasy 6 A z wychowawczynią-panią Katarzyną Niewińską, oraz 6 b z  panią Beatą Wróblewską i Hanną Dworakowską uczestniczyli w Łapskich Mikołajkach. Dzieci miały na sobie czapki Świętego Mikołaja, były poprzebierane. Początek korowodu zaczął się przed Domem Kultury gdzie dzieci trzymając się za ręce przeszły na Plac Niepodległości. Uczniowie klas  6 A i B brali czynny udział w konkursach. Uczniowie klasy 6 A dekorowali choinkę własnoręcznie zrobionymi bombkami. Pogoda splatała figla. Zamiast rzucania śnieżkami padał rzęsisty deszcz. Podczas Mikołajek rozstrzygnięty został konkurs na „Najpiękniejszą ozdobę choinkową”. Nasza szkoła dostała dyplom z wyróżnieniem. Po konsumpcji hod-dogów uczniowie klasy 6a wrócili do szkoły na lekcje. Na ostatniej lekcji dekorowali swoją gazetkową choinkę własnoręcznie wykonanymi bombkami.

      

    Dziękuję za możliwość udostępnienia zdjęć  Panu T. Łapińskiemu

    FOTOGALERIA

    Katarzyna Niewińska
     

  • Mikołajki w naszej szkole

    Mikołajki w naszej szkole

    Samorząd Uczniowski z Mikołajem

        Za oknami brak śniegu ale w naszej szkole od rana gości świąteczny nastrój.  Dzisiaj, czyli 6-go grudnia panuje u nas szczególny klimat, gdyż - zgodnie z tradycją – Samorząd Uczniowski zaprosił do nas świętego Mikołaja z orszakiem pomocników.  Dotarł on do szkoły z workiem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie.   Dla każdej klasy znalazły się paczki, które wręczał Mikołaj. W tym wyjątkowym dniu „mikołajowe" czapki przyozdabiały głowy całej społeczności szkolnej.

         

        Było dużo radości i uśmiechów. Przejęte i uradowane buźki, zwłaszcza najmłodszych uczniów potwierdziły, że wierzą w Mikołaja i niecierpliwie go oczekują.

      

    FOTORELACJA

    Mikołaj i jego pomocnicy mieli bardzo dużo pracy w tym dniu. Aby mieć siły do wędrówki po klasach i do rozdawania licznych prezentów cały mikołajkowy zespół  musiał czasem regenerować siły i odpoczywać.  

    Op. SU:

    B. Krassowska, I. Szustak

     

  • Mikołajki grupy II w świetlicy

    Mikołajki to jeden z ulubionych dni dzieci. Uczniowie wcześniej zaczęli przygotowania do tego święta. Poznali najważniejsze wydarzenia z życia biskupa Mikołaja. Rozmawiali również o współczesnym Mikołaju i o swoich wymarzonych prezentach. Dzieci wykonały różne prace plastyczne. Zrobiły mikołajkowy but na podarunki. Brały udział w zorganizowanym w świetlicy konkursie plastycznym pt.  " Witamy Świętego Mikołaja". 

  • Wycieczka klas IVa i IVc do Muzeum Historycznego w Białymstoku na lekcję muzealną: "Jak to z pieniądzem było..."

    Wycieczka klas IVa i IVc do Muzeum Historycznego w Białymstoku na lekcję muzealną: "Jak to z pieniądzem było..."

       „Jak to z  pieniądzem było” - interaktywna lekcja muzealna 

       5 grudnia  uczniowie klasy IV a i IV c brali udział w interaktywnych zajęciach Muzeum Historycznego w Białymstoku pt. „Jak to z tym pieniądzem było”.  Dzieci poznały historię pieniądza jako środka płatniczego od czasów przedmonetarnych do współczesności. Dowiedziały się jak wyglądały i z czego zrobiono pierwsze monety i banknoty z różnych stron świata.
       Uczestnicy zajęć obejrzeli ciekawą prezentację multimedialną. Brali udział w warsztatach projektowania własnej monety, a także zobaczyli demonstrację jak „wybiją” żetony pamiątkowe, co przybliżyło im technikę powstawania monet.
        Każdy uczeń na koniec zajęć otrzymał pamiątkową monetę. Uczniowie też z wielkim zaciekawieniem oglądali zrekonstruowane wnętrza kamienicy bogatych mieszczan białostockich.

      
      Po wizycie w muzeum dla wzmocnienia ciała uczestnicy wycieczki udali się na przekąskę do McDonalds. 
     

    FOTORELACJA

    J. Smoktunowicz, A. Raciborska, B. Krassowska

  • Mali odkrywcy historii – wycieczki klas młodszych

    Mali odkrywcy historii – wycieczki klas młodszych

    Pod koniec listopada uczniowie klas 0, IIIa, Ia, IIIb uczestniczyli w cyklu ciekawych zajęć historycznych, przeprowadzonych w Muzeum Wojska w Białymstoku. Lekcje historii odbywały się w ramach projektu Fundacji Aktywizacja dofinansowanym przez Ministerstwo Obrony Narodowej.
    Podczas pierwszych warsztatów mali uczestnicy przenieśli się w dawne czasy. Odbyli wizytę u samego króla. Dowiedzieli się kim on był, czym się zajmował i gdzie mieszkał. Zapoznali się z insygniami władzy królewskiej. Mogli przymierzyć koronę królewską oraz potrzymać berło i jabłko. Mieli okazję założyć stroje szlacheckie i rycerskie. Dowiedzieli się kto towarzyszył władcy podczas wojen. Na zakończenie zajęć zostali pasowani na rycerzy przez swoje wychowawczynie.
    Podczas kolejnych zajęć uczestnicy warsztatów zapoznali się z eksponatami dotyczącymi Józefa Piłsudskiego, ułożyli z puzzli wielki portret Marszałka oraz ciekawą techniką plastyczną wykonali jego portrety.
    W czasie wycieczek dzieci dodatkowo odwiedziły nowoczesne muzeum w Uniwersyteckim Centrum Przyrodniczym im. Profesora Andrzeja Myrchy przy Uniwersytecie w Białymstoku. Była to doskonała okazja, aby posłuchać ciekawych wiadomości na temat zwierząt oraz obejrzeć znajdujące się tam eksponaty. 
    Serdecznie dziękujemy „naszej mamie” Pani Annie Łapińskiej-Pękała z Fundacji Aktywizacja za zorganizowanie i dofinansowanie wycieczek, które przybliżyły nam ciekawe wydarzenia historyczne. 
     

    FOTORELACJA
     

  • Z Piłsudskim za pan brat

    Z Piłsudskim za pan brat

    Z Piłsudskim za pan brat

        Pod koniec listopada uczniowie z klas I-III oraz zerówki naszej szkoły, uczestniczyli w interesujących warsztatach historycznych na temat Marszałka Józefa Piłsudskiego. Zajęcia odbyły się w ramach projektu Fundacji Aktywizacja „Mali odkrywcy historii poznają Piłsudskiego” dofinansowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej. 
       Kim był Józef Piłsudski? O co walczył? Czy bywał w naszym regionie i co robił? Jaki nosił mundur? Dlaczego nazywano go „Dziadkiem”? I dlaczego w święta narodowe oddajemy mu hołd? Na te wszystkie pytania dzieci uzyskały odpowiedzi podczas lekcji muzealnej. Uczestnicy zajęć zapoznali się z eksponatami dotyczącymi Józefa Piłsudskiego, ułożyli z puzzli wielki portret Marszałka oraz ciekawą techniką plastyczną wykonali jego portrety. 
    Zadanie ma na celu upowszechnienie tradycji i historii poprzez ułatwienie dostępu do edukacyjnej oferty muzealnej najmłodszym mieszkańcom gminy Łapy oraz zapoznanie ich z postacią Józefa Piłsudskiego. W tym roku przypada 150. rocznica urodzin Marszałka, jest to doskonała okazja do przybliżenia uczniom łapskich placówek oświatowych tej legendarnej postaci. Nie każdy wie, że Piłsudski wielokrotnie odwiedzał Łapy. Na uwagę zasługuje również fakt, że w dokumencie aktu małżeństwa z 1899 r. Piłsudski wpisał się jako kupiec z miasta Łapy. Jego małżonka, Maria Kazimiera Juszkiewicz z domu Koplewska mieszkała w naszym mieście. Pierwszy oficjalny przyjazd Naczelnika do Łap nastąpił 1 czerwca 1919 roku, gdy pociąg specjalny podążający do wyzwolonego Grodna zatrzymał się w Łapach. Szczególnie uroczysty charakter miało powitanie Marszałka 20 kwietnia 1933 roku, gdy na peronie zebrała się delegacja powitalna. Wzdłuż toru ustawiła się orkiestra kolejarzy pod batutą Wacława Józefowicza. 31 maja 1935 roku przez stację Łapy przejechał pociąg specjalny z Sercem Józefa Piłsudskiego.

        

    FOTORELACJA


    1.  
strona:

Aktualności

Kontakt

  • SP nr 1 Łapy
    ul. Polna 9
    ul. Matejki 19
    18-100 Łapy
    Administratorzy strony:
    Beata Jamiołkowska
    Jolanta Smoktunowicz
  • ul. Polna 9, 857152419
    ul. Matejki19, 857152930

Galeria zdjęć