Nasze pomysłowe Panie postanowiły, że tegoroczny Dzień Kobiet spędzimy w klimatach Barbie i Kena.
Czwartkowy wieczór w szkole był pracowity. Mamy nadzieję, że różowe klimaty przypadną naszym uczniom do gustu. Serdecznie dziękuję pomysłodawcom i wykonwacom dekoracji i zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć w piątek.
Daniel Gołaszewski
6 marca odbył się etap szkolny Gminnego konkursu ,,Mistrz Tabliczki Mnożenia” pod patronatem Burmistrza Łap. Celem tego konkursu jest popularyzowanie wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów, a także mobilizowanie młodzieży do rozwiązywania zagadnień matematycznych. Uczniowie bardzo licznie wzięli udział w etapach klasowych, na których rozwiązywali działania w zakresie pamięciowego mnożenia i dzielenia. W etapie szkolnym musieli zmierzyć się z zadaniami tekstowymi i ciekawymi łamigłówkami.
Do kolejnego etapu zakwalifikowali się :
Kacper Sawko 5b
Mateusz Ożarowski 6b
Alicja Walesieniuk 6b
Krzysztof Szymanowski 7c
Nikola Czajkowska 7c
Anna Łapińska 7a
Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie.
Tym razem mitologiczne postacie pojawiły się na lekcji języka polskiego w klasie 5a. Bogowie greccy zeszli z Olimpu i opowiedzieli swoje historie, a nawet zdradzili niektóre tajemnice. Przenieśliśmy się w czasy starożytności. Interesujący sposób prezentacji utrwalił wiadomości o mitach, ponieważ przed nami jeszcze konkurs, który wyłoni eksperta mitologii.
Drodzy Uczniowie!
Gratuluję kreatywności oraz chęci udziału w zajęciach. Dzięki Wam odbyła się niecodzienna lekcja, do której sami stworzyliście scenariusz. Liczę na Was w kolejnych przedsięwzięciach.
Wasza nauczycielka języka polskiego😊
Wasz dyrektor w pełni podziela słowa p. Katarzyny Popławskiej : )
Podaruj dzieciom 1,5 % swojego podatku dochodowego na rzecz
STOWARZYSZENIA SZKOŁA BEZ BARIER W ŁAPACH KRS 0000249221
Stowarzyszenie od 2007 r. działa przy Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi
im. Świętego Jana Pawła II w Łapach
Bardzo prosimy o przekazanie 1,5 % podatku dochodowego z rozliczenia PIT
KRS 0000249221
Dnia 20 lutego w naszej szkole odbyły się warsztaty prowadzone przez pracownika Narwiańskiego Parku Narodowego. Prezentacje dotyczyły różnych aspektów biologii owadów. W warsztatach wzięli udział ucziowie klas piątych i szóstych.
Na lekcji języka polskiego w klasie 5b pojawili się bogowie i boginie, którzy przybyli z greckiego Olimpu. Uczniowie przebrani za wybraną postać z atrybutami w dłoni ciekawie opowiadali o sobie, swoim pochodzeniu i przygodach. To niecodzienne spotkanie dało możliwość utrwalenia i usystematyzowania wiadomości o mitach. W spotkaniu na Olimpie uczestniczyli: Zeus, Posejdon, Helios, Afrodyta, Artemida, Hermes, Atena, Ares, Demeter, Kora , Ikar, Hestia, Hefajstos.
Drodzy Uczniowie!
Gratuluję pomysłowości i dziękuję, ponieważ bez Waszego zaangażowania te zajęcia nie odbyłyby się.
Wasza nauczycielka języka polskiego 😊
Odpłatność za obiady w miesiącu marcu 2024 r. wynosi:
klasy „0” - 114 zł.
klasy I - VIII - 76 zł.
Informacje dot. nieobecności uczniów można zgłaszać telefonicznie lub wiadomościami SMS pod numerem 519 448 325
oraz poprzez wiadomość e-mail: intendent@sp1lapy.pl nie później, niż do godz. 8.00 w dniu nieobecności dziecka
(imię i nazwisko dziecka, klasa, okres nieobecności).
Kalina Zatyka uczennica klasy Vb otrzymała nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym.
Gratulujemy.
W dniach 27 i 28 lutego dzieci z grupy 0a i 0b wybrały się na wycieczkę na pobliską pocztę. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały pomieszczenia poczty. Mogły również zaobserwować pracę urzędnika pocztowego i uświadomić sobie, jak wielkie znaczenie ma ten urząd w życiu codziennym. Z pomocą Pań kupiły, podpisały i wysłały kartki do szkoły. Na zakończenie spotkania wręczyły Pani Kierownik laurki.
Dziękujemy za miłe przyjęcie.
Uczniowie z koła nowoczesnych technologii rozpoczęli zajęcia z wykorzystaniem gogli 3D. Pracę ropoczęliśmy krótkim szkoleniem ze sposobu ich użytkowania a potem było dużo wrażeń i emocji związanych z ich użyciem.
Wkrótce zaprosimy na zajęcia z wykorzystaniem technik 3D pozostałych uczniów.
Na kolejne zajęcia z goglami p. dyrektor obiecał przygotować filmy - niespodzianki .
W czwartek 22 lutego nasi najmłodsi uczniowie mieli okazję wziąć udzial w pokazowych zajęciach z robotyki.
Zapraszamy do galerii zdjęć.
W dniu 23.02.2024 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku odbył się Wojewódzki Konkurs Recytatorski pt. „Poezja bez granic”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z kl. 7a: w kategorii anglojęzycznej Anna Łapińska oraz Oliwia Łuczaj, natomiast w kategorii niemieckojęzycznej Hanna Zduńczyk. Hasłem tegorocznej edycji była MŁODOŚĆ. Uczennice z wielkim zaangażowaniem przygotowywały się do konkursu. Przed wejściem na scenę było trochę stresu i obaw, jednak już chwilę później słychać było tylko wyrazisty, pełen emocji, a zarazem radosny głos młodości. Pomimo dużej liczby uczestników z innych szkół uczennice zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie i aktorskie na bardzo wysokim poziomie. Poprzez swoje wykonania siódmoklasistki pokazały, że poezja rzeczywiście nie ma granic.
Uczennica Anna Łapińska zajęła III miejsce.
Aniu, Oliwko, Haniu - gratulujemy Wam serdecznie!!!
Uczennice naszej szkoły kolejny raz odniosły sukcesy w międzynarodowym konkursie DIGI-FORM-ART – 2024.
Liliana Zimny z klasy III b uzyskała tytuł Laureata II miejsca w kategorii Instrumental Pianino.
Helenka Piekutowska z klasy II a została Laureatką II miejsca w kategorii malarstwo.
Alicja Walesieniuk oraz Gabriela Ciborowska z klasy VI b zostały Laureatkami III miejsca w kategorii solista.
Organizatorem Konkursu była Fundacja BENEFIS w Wolinie.
Gratulujemy!!!
W ostatnim tygodniu dzieci z grupy 0b poznawały Kosmos. Zajęcia, w jakich uczestniczyły miały na celu rozbudzenie zainteresowań otaczającym nas wszechświatem. Przedszkolaki poznały planety Układu Słonecznego i dowiedziały się, w jaki powstał wszechświat. Poznały zawód astronauty i życiorys Mikołaja Kopernika. Podsumowaniem było wykonanie kosmosu w słoiku, galaktyki w woreczku oraz zbudowanie własnej rakiety.
Zapraszamy do galerii zdjęć.
Podczas apelu podsumowującego pracę szkoły w w I semestrze uczniowie, którzy uczęszczają do budynku przy ul. Matejki i uzyskali bardzo wysokie wyniki w nauce oraz spełnili kryterium 100 % frekwencji otrzymali dyplomy uznania.
Była to również okazja, by docenianić uczniów biorących udział w konkursach oraz tych, którzy zdobywają laury w rywalizacji sportowej. Szczególnie cieszy ogromna liczba naszych uczniów trenujących różne dyscypliny sportu: koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną, taniec, judo, karate, grający w szachy.
Gratulacje!
Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole odbyły się konkursy, w których wzięli udział uczniowie klas IV – VIII.
Konkurs recytatorski „Połam sobie język” miał na celu rozwój zdolności recytatorskich, rozwijanie umiejętności językowych, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Polskie łamańce językowe to znakomite narzędzie do ćwiczenia dykcji i utrzymywania aparatu mowy w dobrej formie!
W konkursie literacko -plastycznym „Mój język świadczy o mnie –
wypowiadamy wojnę wulgaryzmom!” uczniowie wykonali plakaty i umieścili na nich hasła propagujące język wolny od wulgaryzmów. Celem konkursu było uświadomienie dzieciom, jak ważne jest dbanie o czystość i poprawność językową. Wulgaryzmy mają negatywny wpływ na kulturę języka. Są przejawem braku szacunku i nietolerancji wobec innych i samego siebie. Wulgaryzmy nie zasługują na akceptację społeczną, dlatego mówimy:
Rozpoczęliśmy udział w projekcie #BurzaMózgów organizatorem którego jest Fundacja Orange a partnerem merytorycznym LOFI ROBOT.
Zastosowań sztucznej inteligencji (AI) w codziennym życiu jest tak wiele, że warto poszerzać wiedzę na jej temat. Na lekcjach informatyki przyjrzymy się sztucznej inteligencji (AI), korzystając z projektu #Burza Mózgów https://www.burzamozgow.com/ . Sztuczna inteligencja AI staje się już częścią naszego życia, poznamy czym ona jest i jak działa oraz jak wpływa na nasze życie. Uczniowie będą mogli uczestniczyć w ciekawych lekcjach opartych na pomysłach i scenariuszach zawartych w projekcie #Burza Mózgów.