KRYTERIA REKRUTACJI DO PRZEDSZKOLI I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH prowadzonych przez Gminę Łapy na rok szkolny 2018/2019. kryteria_PRZEDSZKOLA_i_ODDZIALY_PRZEDSZKOLNE(1).rtf
KRYTERIA REKRUTACJI DO KLAS I dla uczniów zamieszkałych poza obwodami szkół podstawowych, które są prowadzone przez Gminę Łapy na rok szkolny 2018/2019. kryteria_SZKOLY_PODSTAWOWE_kl._I(1).rtf
W dniu 17.02.2018 w hali Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach odbyły się Halowe Mistrzostwa Lekkoatletyczne Miasta i Gminy Łapy Szkół Podstawowych. Reprezentacje wystawiło 7 szkół z naszej gminy, a w nich oczywiście i nasza. Uczniowie z naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze, zdobywając 16 medali indywidualnie oraz wygrywając rywalizację w sztafetach zarówno dziewcząt i chłopców.
Miejsca I
Izabela Kamińska bieg na 35 m
Magdalena Łapińska bieg na 35 m
Jakub Demiańczuk bieg na 35 m
Kinga Grodzka rzut piłką lekarską
Hubert Łapiński rzut piłką lekarską
Patryk Sosnowski rzut piłką lekarską
Krzysztof Kulwicki rzut piłką lekarską
Miejsca II
Zuzanna Falkowska bieg na 35 m
Patryk Wasilewski bieg na 35 m
Damian Nadolny bieg na 35 m
Bartek Gołaszewski rzut piłką lekarską
Damian Nadolny rzut piłką lekarską
Miejsca III
Kinga Grodzka bieg na 35 m
Hubert Łapiński bieg na 35 m
Zofia Zakrzewska rzut piłką lekarską
Paweł Walesieniuk rzut piłką lekarską
Składy sztafet :
Dziewczęta : Zakrzewska Zofia, Falkowska Zuzanna, Łuba Patrycja, Kamińska Izabela, Grodzka Kinga, Łapińska Magdalena, Galent Agata i Duchnowska Magdalena.
Chłopcy : Łapiński Hubert, Walesieniuk Paweł, Wasilewski Patryk, Nadolny Bartek, Demiańczuk Jakub, Kul Mateusz, Nadolny Damian i Kulwicki Jakub.
Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Łapach bierze udział w projekcie Programowanie od podstaw - rozwój kompetencji cyfrowych wśród nauczycieli i uczniów klas 1-3 szkół powiatów białostockiego i sokólskiego, który jest realizowany przez Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej dzięki funduszom strukturalnym Unii Europejskiej. Jego celem jest wsparcie rozwoju kompetencji w zakresie nauczania programowania i stworzenie warunków do wprowadzenia nauki programowania do klas 1-3 szkół podstawowych w gminach powiatu białostockiego i sokólskiego.
Od początku grudnia 2017 r. do końca lutego 2018 r. uczniowie klas: Ia, Ic, IIIa i IIIb uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych, na których uczą się podstaw programowania w atrakcyjny sposób. Kodują na specjalnych matach edukacyjnych, tabletach i komputerach. Poznają środowisko aplikacji Scratch Junior i Scratch, w których tworzą animacje i pierwsze proste gry. Najchętniej pracują z robotami edukacyjnymi Photonami, tworząc im różne programy.
9 i 13 lutego młodzi adepci programowania tajniki wiedzy zdobywali w Centrum Nowoczesnego Kształcenia i Bibliotece Politechniki Białostockiej. Trenerzy z PB przygotowali małym studentom ciekawe zajęcia z wykorzystaniem gier logicznych. Dzieci miały również możliwość zwiedzenia bardzo nowoczesnej biblioteki PB.
Zajęcia z programowania od podstaw bardzo podobają się dzieciom. Uczniowie świetnie się bawią, a jednocześnie uczą się prostego programowania, logicznego myślenia, orientacji w przestrzeni i w schemacie swojego ciała oraz współpracy w grupie.
Uczniowie klasy III d i II a uczestniczyli w wycieczce do Opery i Filharmonii Podlaskiej. Dzieci poznały obiekt opery, obejrzały zaprezentowane wystawy. Wielki budynek zrobił duże wrażenie, gdyż większość dzieci była po raz pierwszy w operze. Zachwyciły nas ozdoby na ścianach, nowoczesne szklane schody i szczególna atmosfera. Kulminacyjnym punktem było obejrzenie magicznej bajki muzycznej „Kot w butach”. Po zajęciu miejsca, wszyscy czekaliśmy z niecierpliwością na rozpoczęcie przedstawienia. Kiedy rozbłysły światła reflektorów i na scenie pojawili się aktorzy, odczuwaliśmy prawdziwą magię opery. Zobaczyliśmy fantastyczne kostiumy, dekoracje i muzyków, którzy na żywo towarzyszyli aktorom. Dzieciom bardzo podobała się znana bajka „Kot w butach”, ale opowiedziana trochę inaczej. Po przedstawieniu rozległy się gromkie brawa i okrzyki radości. Mamy nadzieję, że to początek naszej przygody z operą.
ZERÓWKA ZORGANIZOWAŁA EKOWALENTYNKI
W tym roku już po raz ósmy została zorganizowana ogólnopolska edycja akcji „EkoWalentynki – czyli kochamy recykling!”, której celem jest zebranie minimum 1 miliona zużytych baterii. Akcję zbierania baterii zainicjował podróżnik i ekolog Dominik Dobrowolski. W przedsięwzięcie zaangażowało się ponad 70 miejscowości w całej Polsce i tysiące wolontariuszy. Tak jak w poprzednich edycjach partnerami „Eko Walentynek” są: REMONDIS Electrorecycling, Electro-System Organizacja Odzysku i Europejska Platforma Recyklingu. Po raz czwarty akcja organizowana jest również w Łapach. Lokalnym koordynatorem jest Fundacja Aktywizacja. W tym roku baterie zbierały również uczniowie naszej szkoły. Zbiórkę zorganizowali uczniowie klasy „0” z wychowawczynią p. Beatą Łopieńską. Łącznie zebrano prawie 3 kartony baterii, w zamian za które można było otrzymać lizaki, pierniki oraz bakalie.
Dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom oraz firmom Remondis Electrorecycling, Electro-System i Europejska Platforma Recyklingu za pomoc w organizacji akcji.
Serdecznie dziękujemy mamie naszych uczennic Pani Annie Łapińskiej-Pękała z Fundacji Aktywizacja za koordynowanie akcji w naszej szkole.
WALENTYNKI Z SAMORZĄDEM UCZNIOWSKIM
Dzień 14 lutego upłynął w naszej szkole w kolorach czerwieni i atmosferze miłości i przyjaźni. A wszystko to z okazji Walentynek.
Jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową, która jest jednym z najpopularniejszych walentynkowych zwyczajów, bez którego trudno sobie wyobrazić Dzień Zakochanych w szkołach.
W sali 19 została ustawiona czerwona skrzynia, do której uczniowie wrzucali swoje kartki i serduszka, wyrażając w ten sposób swoje sympatie. Następnie walentynkowe amorki odpowiednio posegregowały pocztę a specjalni listonosze roznieśli miłosną korespondencję od klasy do klasy wszystkim adresatom.
Walentynkę w postaci słodkiego serdeczka-lizaka otrzymał także Pan iPani Dyrektor.
Op. SU B. Krassowska, I. Szustak
!3 lutego klasa czwarta b obejrzała w kinie Helios w Galerii Alfa w Białymstoku film pt.” Cudowny chłopak”
Film opowiada historię 10-letniego Auggiego, który w wyniku pewnych zaburzeń genetycznych ma zdeformowaną twarz. Po latach nauki w domu, rodzice decydują się wysłać syna do normalnej szkoły, gdzie będzie mógł przebywać z innymi uczniami. Na początku chłopcu trudno się odnaleźć w nowym środowisku, jednak z czasem poznaje przyjaciół, którzy wywracają jego życie do góry nogami.
Trudno bowiem wyobrazić sobie bardziej nieprzyjazne środowisko dla zdeformowanego wyrzutka niż tłum krzykliwych rówieśników, którzy bezlitośnie potrafią wytknąć każdą odmienność. Szkolny korytarz ma być miejscem, w którym rozkwitną tolerancja, przyjaźń i solidarność z okrutnie potraktowanym przez los Auggiem.
Skończył się karnawał, okres w którym wszyscy urządzają bale. W klasie II a dzieci na zajęciach wykonały piękne stroje metodą kolażu. Przyniosły do klasy gazety, tkaniny, tworzywa sztuczne i niewielkie przedmioty i z chęcią przystąpiły do pracy. Wykonane stroje zachwyciły swoim wyglądem. Wśród „przebierańców” można było dostrzec tajemniczego Magika, odważnego Zorro, postaci z gier komputerowych, potężnego Króla, walecznego Rycerza, nie zabrakło pięknej Pani Wiosny. Przy rytmach muzyki, z wielką radością i dumą, prezentowały swoje kreacje i hucznie pożegnały tradycyjny karnawał.
SAMORZĄD UCZNIOWSKI PRZYGOTOWAŁ NIESPODZIANKĘ
SU w dniu 12 lutego przygotowam miłą niespodziankę uczniom naszej szkoły. Przedstawiciele SU po uzgodnieniu z panem dyrektorem zorganizowali EKSPRESOWĄ DYSKOTEKĘ WALENTYNKOWĄ trwającą od godziny 16.30 do godziny 19.30. Biletem wstępu był czerwony element w stroju.
Spontaniczna inicjatywa SU spotkała się z entuzjazmem uczniów, którzy z chęcią uczestniczyli w dyskotece, którą zorganizowali i prowadzili uczniowie z zarządu SU. Chłopcy z klasy VII a na czele z Krzysztofem Gołaszewskim - przewodniczącym SU przygotowali muzykę i zorganizowali sprzęt nagłaśniający.
Tradycyjnie już działał nasz "sklepik samorządowy" cieszący się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.
Na twarzach uczestników EKSPRESOWEJ DYSKOTEKI WALENTYNKOWEJ panował miły uśmiech co świadczyło o dobrej zabawie. Dominującymi kolorami dyskoteki była czerwień oraz róż. Podczas zabawy uczniom dopisywał apetyt - szczególnie na pizzę, którą zamawiano kilka razy.
Op. SU B. Krassowska, I. Szustak
ZBLIŻAJĄ SIĘ WALENTYNKI
SAMORZĄD UCZNIOWSKI ZAPRASZA WSZYSTKICH UCZNIÓW DO ZABAWY !!!
W dniach od 12 do 14 lutego w sali nr 19 zostanie udostępniona skrzynka walentynkowa do której możecie wrzucać zaadresowane kartki walentynkowe.
14 lutego w DNIU ZAKOCHANYCH nasz specjalny listonosz dostarczy listy do adresatów.
Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów do uczczenia tego dnia i przyjścia do szkoły w ubraniach koloru "miłości".
Op. SU B. Krassowska, I. Szustak
W lutym 2018 rusza VIII edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pt. „EkoWalentynki - czyli kochamy recykling”. W ponad 70 miejscowościach, w tym w Łapach rozpocznie się wymiana baterii oraz drobnego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na słodkości.
Akcje będą prowadzone w Przedszkolu nr 1 i Szkole Podstawowej nr 1.
Tak jak w poprzednich edycjach partnerami „EkoWalentynek” są: REMONDIS Electrorecycling Sp. z o.o., Electro-System Organizacja Odzysku SEiE S.A. i ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A. - firmy, dzięki którym każdego roku wzrasta w Polsce poziom odzysku i recyklingu baterii oraz elektroodpadów.
Warto wiedzieć
W 2016 roku wprowadzono na rynek 12 585 ton zużytych baterii (baterii przenośnych). Zebrano 4.756 ton - czyli 39% . Polska nie osiągnęła wymaganego 45% prawem poziomu zbiórki. Może to spowodować nałożenie przez Komisję Europejską na nasz kraj finansowych kar. Jest wciąż sporo w Polsce przedsiębiorców, którzy sprzedają - czyli wprowadzają na rynek baterie, ale nie wywiązują się z obowiązku prowadzenia i finansowania zbiórki baterii. Dlatego tak ważna jest powszechna i skuteczna edukacja ekologiczna, począwszy od obywateli, kończąc właśnie na przedsiębiorcach. Z drugiej strony, to właśnie firmy, które łamią prawo, powinny być ukarane, najlepiej finansowo, tak aby zapewnić środki na zbiórkę i recykling zużytych baterii.
W roku 2017 sprzedaż baterii wzrosła w Polsce - zatem wrasta także problem z ich zbieraniem. Szacuje się, że w tym roku będziemy zobowiązani, zgodnie z prawem Unii Europejskiej, zebrać ok. 6.000 ton zużytych baterii.
W ramach "EkoWalentynek" prowadzimy też od trzech lat zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (zsee) - czyli elektroodpadów. W Polsce w roku 2015 mieliśmy obowiązek zbiórki i recyklingu 35% zsee. Tu możemy pochwalić się lepszym wynikiem, bo cel został przekroczony (38%). Obowiązkowy poziom zbierania w 2016 i 2017 wynosił już 40%, to stanowiło ok. 210 tys. ton elektroodpadów. W roku 2018 zgodnie z prawem Polska ma obowiązek zebrać 50% zsee, a następnie każdego roku wrasta obowiązkowy poziom zbiórki o 5% - tak aby osiągnąć 65% zbiórki zsee. To jest wyzwanie zarówno dla samorządów, firm prowadzących zbiórkę oraz obywateli.
Wciąż duży problem to wyrzucanie zsee oraz zużytych baterii z innymi odpadami komunalnymi. Dlatego tak ważna jest dalsza edukacja ekologiczna, przestrzeganie prawa oraz walka ze złymi praktykami.
Największy problem z recyklingiem nadal stanowi nielegalna rozbiórka elektroodpadów przez "złomiarzy". Sprzęt nie trafia do legalnego systemu, czyli do profesjonalnych firm, które rozkładają zsee na drobne elementy, nie zanieczyszczając przy tym środowiska. Złomiarze niestety wyciągają, co wartościowsze fragmenty, przede wszystkim metale: aluminium czy miedź, a reszta ląduje na dzikich wysypiskach, w lasach, rowach ... .
Liderami zbiórki i recyklingu zsee w Europie są kraje skandynawskie, w których już kilka lat temu zbierano rocznie kilkanaście kg elektroodpadów na mieszkańca - czyli osiągano poziom powyżej 50% recyklingu. W ogonie stawki są nowe kraje Unii oraz Portugalia i Grecja, gdzie recykling jest na niskim poziomie.
Warto pamiętać
Co możemy zrobić z elektroodpadami? Możemy oddać je w sklepie przy zakupie nowych sprzętów AGD, IT, RTV. Często organizowane są edukacyjne akcje m.in EkoWalentynki, czy zbiórki elektroodpadów przez gminy.
Na terenie miast i gmin zlokalizowane są też tzw PSZOK-i - czyli Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, gdzie bezpłatnie można odstawić swoją np. starą lodówkę. Na rynku funkcjonują również profesjonalne firmy odbierające duże elektroodpady bezpośrednio z domów. Za wyrzucanie zsee w miejsca do tego nieprzeznaczone grozi kara do 5 tys zł!
Akcja "EkoWalentynki - czyli kochamy recykling" organizowana jest dzięki pomocy i zaangażowaniu firm, które są liderami zbiórki i recyklingu baterii i elektroodpadów w Polsce i Europie.
Akcja "EkoWalentynki - czyli kochamy recykling" organizowana jest dzięki pomocy i zaangażowaniu firm: REMONDIS Electrorecycling, Electro-System Organizacja Odzysku SEiE sp. z o.o. i ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE S.A. i Organizacja Odzysku Opakowań S.A. - firmy, te są liderami zbiórki i recyklingu baterii i elektroodpadów w Polsce i Europie
Pomysłodawcą i ogólnopolskim koordynatorem EkoWalentynek jest ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski www.cycling-recycling.eu
Akcje pomaga także organizować https://www.facebook.com/ekolandia.edu .
Koordynatorem lokalnym, już po raz czwarty w naszym mieście jest Fundacja Aktywizacja.
19 stycznia podczas apelu szkolnego pan dyrektor Daniel Gołaszewski oraz pani vice-dyr. Ewa Niewińska dokonali uroczystego podsumowania osiągnięć klas 0-VII w I semestrze. Jeszcze raz przypomnieliśmy sukcesy w konkursach przedmiotowych wewnątrzszkolnych i ogólnopolskich oraz w zawodach sportowych. Wspominaliśmy akcje, uroczystości, imprezy, w których szkoła brała udział w I semestrze
Podsumowanie konkursów klas 0-III
1.Szkolny Konkurs Plastyczny organizowany przez świetlicę ;
„Co jest zdrowe każdy wie , owoce i warzywa smaczne je”
Nagroda główna –Zuzanna Matowicka 0A, Alicja Walesieniuk 0A, Hanna Zduńczyk IA , Natalia Perkowska IA, Iza Łapińska IB, Wojciech Zduńczyk IIIA, Aleksandra Piekutowska IIIA,
Wyróżnienie- Oliwia Pękała 0A, Julia Mojsa 0A, Anna Łapińska IA, Emilia Gulewicz IA, Hanna Mojsa IIA, Aleksandra Budzisz IIIa, Gabriela Pękała IIIA, Gabriela Murawska IIIA.
2.Gminny Konkurs Plastyczny „W Krainie Misia Łapsika” pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Łapy Pani Urszuli Jabłońskiej
NAGRODA GŁÓWNA – Alicja Walesieniuk 0A.
Nagroda sponsorów –Mateusz Ożarowski 0A.
Nagroda Nadleśnictwa Rutka- Maja Walesieniuk 0A.
3.Gminny konkurs „Najpiękniejsza ozdoba choinkowa”
Wyróżnienie –Zuzanna Matowicka 0A, Alan Skrzypko 0A, Alicja Walesieniuk 0A.
4.Konkurs plastyczny organizowany przez bibliotekę szkolną „Miśw bibliotece”
Miejsce pierwsze – Aleksandra Budzisz IIIA,
Miejsce drugie –Aleksandra Piekutowska IIIA, Julia Januszkiewicz IIIA, Ksawery Jaźwiński IIIC, Sandra Rynkowska IIIC, Filip Jabłoński IIID,
Miejsce trzecie- Aleksandra Wróblewska IIIA, Maja Mieczkowska IIIA,Maja Wojtulewicz IIIC, Jakub Wilczewski IIIC, Martyna Markowska IIIC, Julia Płońska IIID, Julia Roszkowska IIID.
Miejsce czwarte – Maciej Klimczuk IIIC, Ola Krawczyk IIIC, Julia Pęza IIIC, Sandra Kalisiewicz IIIC, Wiktoria Roszkowska IIID, Zofia Szymborska IIID, Michał Kulesza IIID
5.Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Mój przyjaciel Miś”
Wyróżnienie- Julia Zalewska IIIB
Podsumowanie konkursów klas IV-VII
Konkurs „W czym powinien przejawiać się patriotyzm „ organizowany i finansowany przez Urząd Marszałkowski i Kuratorium Oświaty w Białymstoku wyróżnienie zdobyła Zuzanna Falkowska kl. IVA.
Wyróżnienie w V EDYCJI KONKURSU „Łapska Akademia Wokalna” otrzymały Maja Zdrodowska IVC, Emilia Serwin VC.
Konkurs wiedzy o patronie szkoły Janie Pawle II
Miejsce drugie- Szymon Grochowska VB
Miejsce piąte – Julia Dakowicz VB
Konkurs Recytatorski „Wiew sitowia”
Miejsce pierwsze-Paweł Płoński VC
Miejsce drugie-Miłosz Zatyka VC
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „W Harmonii z Przyrodą”
Miejsce pierwsze- Wiktoria Lewandowska VC.
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „A To Polska Właśnie „ wyróżnienie otrzymała Wiktoria Lewandowska kl. Vc
Konkurs „Bohaterowie naszych lektur „
Miejsce trzecie zdobyły: Julia Stypułkowska i Gabrysia Zalewska kl. VIB Miejsce pierwsze – Dawid Migas kl. VIIA
Konkurs plastyczno-historyczny „100-lecie Odzyskania Niepodległości w naszej Małej Ojczyźnie”- wyróżnienie otrzymał Kamil Łupiński VIIA
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Rzeka" III miejsce otrzymał Kamil Łupiński kl. VIIa
Uczennice z klasy VIIB: Agata Galent, Natalia Majewska, Wiktoria Ryś, Justyna Sawicka, Daria Zdrodowska (biorą udział i zdobywają nagrody i wyróżnienia w różnych konkursach, koncertach i przeglądach muzycznych).
Do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Historycznego zakwalifikowali się uczniowie: Magdalena Witkowska VIIB i Dawid Migas VIIA
Do Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego zakwalifikowali się uczniowie: Krzysztof Gołaszewski VIIA, Dawid Migas VIIA, Mateusz Piszczatowski VIIA, Magdalena Witkowska VIIB
Do Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego zakwalifikowała się Daria Zdrodowska VIIB.
Klasa IVB, przygotowała Jasełka i uczestniczyła w XI Przeglądzie Przedstawień Jasełkowych w Płonce Kościelnej.
Zebranie z rodzicami podsumowujące I semestr roku szkolnego 2017/2018 odbyło się po feriach zimowych w dniu 7 lutego. O godzinie 17.00 odbyło się zebranie ogólne w sali gimnastycznej, podczas którego dyrektor szkoły Daniel Gołaszewski przekazał najważniejsze informacje dotyczące podsumowania funkcjonowania szkoły w pierwszym półroczui oraz zostały wręczone listy gratulacyjne rodzicom wyróżnionych uczniów. O godz. 17.45 odbyły spotkania z wychowawcami klas.
Uczniowie ze średnią ocen powyżej 4,75:
4 A
1. Brzozowska Amelia - 5,09
2. Brzozowski Michał - 4,82
3. Mika Mateusz - 4,82
4. Ołtarzewski Fabian - 5,10
5. Perkowska Natalia - 5,09
6. Robieniek Krzyszof - 4,90
7. Subocz Piotr - 5,09
4 B
1. Babiński Bartosz - 5,00
2. Bogus Wiktoria - 4,91
3. Kamil Jabłoński - 5,18
4. Maria Łapińska - 4,91
4 C
1. Marcin Markowski - 5,09
2. Maja Zdrodowska - 5,0
3. Oliver Mościcki - 4,82
4 D
1. Dominika Sienkiewicz-Komarzewska-5,27,
2. Patrycja Urbasz-5,18,
3. Mateusz Piszczatowski– 5,0,
4. Zofia Zakrzewska-4,91,
5. Rafał Kalinowski-4,82,
6. Jakub Kiszko-4,82,
7. Oliwia Popławska-4,82
5 A
1. Izabela Kamińska – 5,18
2. Piotr Raciborski– 5,27
3. Mateusz Szymanowski– 4,82
5 B
1. Dakowicz Julia 5,0
2. Gołaszewski Bartłomiej 5,27
3. Mojkowski Witold 5,0
4. Mościcki Oskar 5,0
5. Pietrewicz Kamil 5,09
6. Sosnowski Patryk 4,91
7. Więcko Nikola 5,09
8. Zalewska Amelia 5,0
5 C
1. Justyna Goszkowska 4,82
2. Klaudia Jastrzębska 5,27
3. Piotr Kostro 5,00
4. Wiktoria Lewandowska 5,27
5. Aleksandra Łapińska 5,18
6. Maria Magdalena Łapińska 4,82
7. Milena Miłosiewicz 5
8. Paweł Płoński 5,45
9. Emily Serwin 5,36
10. Miłosz Zatyka 5,27
6 A
1. Piotr Płoński - 5,00
2. Karolina Kocińska - 4,82
3. Natalia Pietrzykowska - 4,82
6 B
1. Julia Stypułkowska - 5.45
2. Aleksandra Brzozowska - 5.27,
3. Magdalena Dworakowska - 5.27,
4. Gabriela Zalewska - 5.27
5. Jakub Kamiński - 5.18
6. Stanisław Kuryś -5.09,
7. Magdalena Łapińska - 5.09,
8. Kamil Tołoczko - 5.09,
9. Julia Zajkowska -4.91
10. Hubert Sekula- 4.82
11. Karolina Lulko - 4.82
6 C
1. Grodzka Kinga - 5,18
2. Kul Mateusz - 4,91
3. Olech Paweł - 5,09
4. Sienkiewicz-Komarzewska Natalia - 5,09
5. Woroszył Alicja -5,18
7 A
1. Magdalena Maleszko śr. 5.0
2. Kamil Perkowski śr. 4.93
7 B
1. Agata Galent - 4,78
2. Magdalena Witkowska - 5,00,
3. Daria Zdrodowska - 5,14
WYWIADÓWKA ŚRODROCZNA ODBĘDZIE SIĘ W ŚRODĘ 7 LUTEGO 2018 r.
• GODZ. 17.00 – ZEBRANIE OGÓLNE W SALI GIMNASTYCZNEJ, INFORMACJE DYREKCJI, WRĘCZENIE LISTÓW GRATULACYJNYCH RODZICOM WYRÓŻNIONYCH UCZNIÓW (podczas spotkania obecni są wszyscy nauczyciele)
• GODZ. 17.45 – SPOTKANIA Z WYCHOWAWCAMI
W kalendarzu imprez naszej szkoły i w tym roku nie mogło zabraknąć choinki szkolnej.
18 stycznia w ostatni czwartek przed feriami, na zakończenie pierwszego semestru odbyła się wspaniała zabawa choinkowa. Samorząd Uczniowski przystroił kolorowymi balonami oraz bibułą salę gimnastyczną. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy odpowiedzieli na akcję SU przynoszenia balonów i bibuły do dekoracji – to dzięki Wam sala była prawdziwie karnawałowa.
O 13.15 zabawę choinkową rozpoczęły dzieci z klas 0-III. Nagle szkoła wypełniła się baśniowymi i fantastycznymi postaciami. Był Kopciuszek, Spiderman, Duch, Rycerz, Kościotrup, wiele Księżniczek, Biedronki, Elfy i inne stwory i kolorowe postacie. Każdy uczeń był tego dnia przebrany. Kolorowy korowód przebierańców po słodkim poczęstunku w swoich salach lekcyjnych przygotowanym przez rodziców, wyruszył na salę gimnastyczną.
Zabawę choinkową dla naszych milusińskich prowadził pan Marcin Tomkiel, który przygotował wiele ciekawych zabaw i konkursów w których z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli uczniowie. Mogli oni także podziwiać piękne pokazy tańca w wykonaniu tancerzy klubu tańca towarzyskiego STAR DANCE prowadzonego przez pana Marcina. Przeciąganie liny, rzuty wykonanym własnoręcznie papierowym samolotem oraz taniec na gazecie były atrakcjami zabawy choinkowej.
Samorząd Uczniowski też przygotował niespodziankę, którą było malowanie twarzy i dłoni uczniom. Chętnych było wielu. Nawet Pani Dyrektor ozdobiono dłoń kolorowym serduszkiem. Wesołe harce i zabawy dzieci klas młodszych trwały do godziny 15.30. Samorząd Uczniowski, już tradycyjnie, prowadził tego dnia sklepik szkolny. Uśmiechnięte twarze uczniów świadczyły niezbicie o bardzo udanej imprezie choinkowej.
O godzinie 16.30 rozpoczęła się zabawa choinkowa klas starszych. Samorząd Uczniowski do prowadzenia dyskoteki zaprosił DJ Mateusza Szulca, byłego ucznia naszej szkoły. Dyskoteki prowadzone przez Mateusza przypadły do gustu społeczności uczniowskiej, która bawiła się już nie raz na imprezach prowadzonych przez niego. Uczniowie klas starszych również byli przebrani. Odbył się konkurs na najciekawszy strój wieczoru. Do konkursu zgłosiło się siedmioro uczniów. W kategorii najlepszego przebrania dziewczyny zwyciężyła Patrycja Brzozowska, drugie miejsce zajęła Wiktoria Bagińska. W kategorii najlepszego przebrania chłopców zwyciężył Patryk Matysiewicz, drugie miejsce przypadło Piotrowi Raciborskiemu. Nagrody za przebranie otrzymały też Natalia Sienkiewicz-Komarzewska, Karolina Otto oraz Gabrysia Gołaszewska.
Uczniowie mogli również skorzystać z malowania twarzy oraz kupić małe „co nieco” w sklepiku SU. Zabawa choinkowa była bardzo udana. . Samorząd Uczniowski kolejny raz sprawdził się jako organizator choinki, która jest jednym z ważniejszych wydarzeń w ciągu roku dla całej społeczności szkolnej.
Op. SU B. Krassowska, I. Szustak
CHOINKA SZKOLNA - 18 stycznia 2018r
Organizacja zajęć w tym dniu przedstawia się następująco:
- Uczniowie klas 0-III rozpoczynają zajęcia o godz. 11.30 obiadem. Po obiedzie zajęcia trwają do godz. 13.00. Od godz. 13.15 do 15.15 odbędą się zabawy i dyskoteka choinkowa ( zabawa w sali gimnastycznej - muzykę zapewnia DJ).
- Kl. IV - VII pracują zgodnie z planem zajęć. W godz. 16.30 - 19.30 w sali gimnastycznej odbędzie się dyskoteka szkolna, wstęp gratis - warunkiem jest karnawałowe przebranie
Jak co roku choinkę organizuje Samorząd Szkolny. Aby było nam miło bawić się w pięknie i kolorowo udekorowanej sali, prosimy wszystkie klasy o przyniesienie balonów i kolorowej bibuły. Gospodarz każdej klasy zebrane balony i bibułę przynosi do sali 27. Liczymy na was.
Op. SU : B. Krassowska, I. Szustak
Klasy: IVA, IVB, IVD 10.01.2018r. obejrzały w Operze i Filharmonii Podlaskiej spektakl pt. „Adonis ma gościa” . I nie chodzi tu bynajmniej o greckiego, przystojnego młodzieńca ulubieńca bogini piękności Afrodyty, ale o …ptaka.
Przez przypadek spotykają się ze sobą przepiękna, wielobarwna, lecz egoistyczna, zarozumiała i zadufana w sobie papuga - Adonis oraz zwyczajna, czarna, pospolita, ale niezależna wrona- Węgiel. Akcja rozgrywa się w złotej klatce, w której od urodzenia przebywa Adonis. Jego spokojne życie burzy pojawienie się niespodziewanego, energicznego i pełnego temperamentu gościa. W trakcie spektaklu widzowie próbują odpowiedzieć na pytania: Co to znaczy być wolnym? Czym jest tęsknota? Kim jest prawdziwy przyjaciel? Co to jest tolerancja? Pomimo różnic dzielących Węgla i Adonisa udaje się im dojść do porozumienia, a nawet zaprzyjaźnić. Połączy ich, śpiew, taniec, muzyka.
Występ miał charakter nie tylko rozrywkowy, ale przede wszystkim pouczający. Skłonił widzów do refleksji i zastanowienia się nad tym, co tak naprawdę w życiu jest najważniejsze…
Dnia 4 stycznia 2018 r. uczniowie klasy IV b oraz zespół wokalny wzięli udział w „XI Przeglądzie Przedstawień Jasełkowych”, który odbył się w Zespole Szkół w Płonce Kościelnej. Tegoroczny przegląd miał nieco inną formę niż dotychczas - nie był konkursem, wszyscy byli zwycięzcami i zostali nagrodzeni. Każda grupa otrzymała słodki upominek oraz zestaw gier dydaktycznych i towarzyskich.
Do udziału w przeglądzie przystąpiły w tym roku zespoły ze wszystkich szkół podstawowych z naszej gminy. Przybyli również : Burmistrz Łap Pani Urszula Jabłońska, dyrektorzy, nauczyciele i katecheci ze zgłoszonych szkół.
Młodzi aktorzy, przygotowani przez swoich opiekunów, prezentowali się profesjonalnie. Większość przedstawień miała charakter tradycyjny, ale niektóre zespoły (w tym nasz) zdecydowały się na wprowadzenie elementów nowoczesności i przeniesienie akcji w czasy współczesne. Sceny przeplatano przepięknie wykonanymi kolędami i pastorałkami.
FOTOGALERIA
Po występach aktorzy i nauczyciele zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Dyrektor szkoły Pan Mariusz Gołaszewski podziękował artystom, ich opiekunom i przybyłym gościom za udział w przeglądzie, podkreślił wysoki poziom wszystkich przedstawień i zaprosił do udziału w przyszłorocznej edycji.