My chcemy by Polska
była rządzona przez Polaków
oddanych sprawie i wybranych
przez cały naród.
Mjr „ Łupaszka”
Żołnierze Wyklęci ( Żołnierze Niezłomni) - polskie podziemie niepodległościowe i antykomunistyczne. Niepodległościowy ruch partyzancki, stawiający opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR. W ramach obchodów Narodowego Dzienia Żołnierzy Wyklętych 1marca 2019 roku klasa VI B, pod opieką nauczycieli historii, złożyła hołd pamięci żołnierzom niezłomnym. Uczniowie zapalili znicze, odśpiewali hymn państwowy i minutą ciszy oddali cześć pamięci żołnierzom. Stojąc przy pomniku naszego, lokalnego bohatera podziemia niepodległościowego- Kazimierza Kamieńskiego ps. „ Huzar” dzieci zapoznały się z historię tragicznych losów żołnierzy wyklętych.
Działania zostały podjęte w ramach projektu „ W drogę z Niepodległą”, realizowanego w naszej szkole, którego Partnerem jest Fundacja PZU .
3 marca w kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łapach odbyły się gminne uroczystości na ich cześć . Uczestniczyli w nich: poczet sztandarowy, uczniowie naszej szkoły na czele z panią dyrektor Ewą Niwińską i penem dyrektorem Danielem Gołaszewskim. Ten dzień był wyrazem hołdu dla żołnierzy niezłomnych, za ich męstwo, wielką odwagę i niezwykłą postawę patriotyczną.
W ostatnim tygodniu karnawału uczniowie naszej szkoły bawili się na dyskotece w zaprzyjaźnionym gimnazjum. Już po raz drugi w tym roku szkolnym skorzystaliśmy z tak miłego zaproszenia, za co dziękujemy Dyrekcji oraz nauczycielom szkoły.
Opiekę podczas dyskoteki nad uczniami z SP 1 sprawowały panie: Iwona Szustak oraz Renata Niwińska.
Szkoła nie musi kojarzyć się tylko z nauką i ciężką pracą. Jak miło czasem oderwać się od podręczników szkolnych, spojrzeć na szkołę z innej strony. WIECZORNICĘ- „NIE BOJĘ SIĘ, GDY CIEMNO JEST…” nasza szkoła zapewniła swoim uczniom w nocy z 1 na 2 marca. Dzieci klas II b i IIc , II b, Vd, VII b i S.U odpowiednio przygotowane, czyli wyposażone w poduszki, śpiwory i oczywiście mnóstwo energii i pozytywnego nastawienia, wzięły udział w „Niezapomnianej nocy”, na którą przygotowano wiele atrakcji. Początek spotkania wypełniło spotkanie z funkcjonariuszem policji, panem Michałem Michalskim. Dzieci zapoznały się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi w ruchu drogowym. Dużo radości sprawiła wspólna kolacja. Jedliśmy pizzę. Potem odbył się turniej gier , zabaw i mecz piłki nożnej. Dziewczynki pod czujnym okiem pani Agnieszki Zdrodowskiej - Karkosz uczestniczyły w zajęciach plastycznych.. Największą atrakcję sprawiły dzieciom nocne podchody. Oprócz tego wszyscy wzięli udział w „piżamowej” dyskotece. Na każdym kroku nie brakowało dobrego humoru i pozytywnej energii. Po wielu wrażeniach , wspólnych harcach, dzieci zmorzył sen. Rano po niezapomnianej nocy wszyscy zjedli zdrowe śniadanie. Z wielkim smutkiem, że to już koniec zabawy, ale i z nadzieją, że to nie ostatnia taka noc, uczniowie rozeszli się do domów.
Organizatorzy: Iwona Szustak, Jolanta Kamińska- Choma, Renata Niwińska Beata Wróblewska.
23 lutego 2019 r. w hali Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach odbyły się Halowe Mistrzostwa Lekkoatletyczne Miasta i Gminy Łapy. W zawodach wzięło udział ponad 140 zawodniczek i zawodników klas IV, V, VI, którzy startowali w biegu sprinterskim, sztafecie oraz konkurencjach technicznych – skoku wzwyż i rzucie piłką lekarską.
Zmaganiom młodych sportowców uważnie przyglądali się i dekorowali zwycięzców Przewodniczący Rady Miejskiej pan Sławomir Maciejewski, dyrekcja Zespołu Szkół Mechanicznych w Łapach Pani Dorota Kondratiuk i Pani Barbara Łabęcka, a także nasz dyrektor Pan Daniel Gołaszewski.
Nasza szkołą zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej. Gratulujemy zawodnikom!!!
Oto miejsca reprezentantów SP 1 w poszczególnych konkurencjach:
Bieg płaski
Chłopcy kl. IV 2. Michał Jastrzębski
Dziewczyny kl. V 1.Zuzanna Falkowska
Chłopcy kl. VI: 1.Adam Laszczowski, 3.Patryk Wasilewski
Dziewczyny kl. VI: 1.Iza Kamińska
Rzut Piłką lekarską
Chłopcy kl IV: 2.Franciszek Zduńczyk
Dziewczyny kl IV: 1.Julia Zdancewicz
Chłopcy kl V: 1. Hubert Łapiński
Chłopcy kl VI 1.Adam Laszczowski 2. Bartek Gołaszewski 3. Marcin Choma
Bieg sztafetowy
Chłopcy I miejsce SP1 Łapy
Wyniki poszczególnych konkurencji można znaleźć tutaj:
http://okf.lapy.pl/wp-content/uploads/2019/02/Halowe-Mistrzostwa-2018-arkusz-na-zawody.xls
Już w najbliższą sobotę 2 marca kolejna odsłona lekkoatletycznej rywalizacji, tym razem konkurować będą dziewczęta i chłopcy z klas VII, VIII szkół podstawowych oraz gimnazjum.
Dnia 21.02.2019. uczennica klasy VII c Natalia Sienkiewicz-Komarzewska wzięła udział w drugim a zarazem ostatnim etapie Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego w j. niemieckim "Poezja bez granic", który odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku. Miło nam, że nasi uczniowie poszerzają znajomość twórczości poetów nie tylko polskich ale i zagranicznych oraz prezentują swoje umiejętności recytatorskie przed publicznością z innych szkół.
Natalko - gratulujemy!
„A nade wszystko szanuj mowę twą ojczystą.
Nie znać języka swego – hańbą oczywistą”.
F.K.Dmochowski
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodzony 21 lutego ma za zadanie przypomnieć wszystkim narodom, jak ważny jest szacunek do języka ojczystego i dbałość o jego przetrwanie.
To święto zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Jego data upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu w Dhace zginęło podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego. Według UNESCO, niemal połowa z 6000 języków świata jest zagrożona zanikiem w ciągu 2-3 pokoleń. Od 1950 r. zanikło 250 języków. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego. Język ojczysty to nie tylko możliwość wyrażania osobistych myśli, to skarbnica naszej wiedzy, kultury i doświadczeń. Bądźmy świadomymi użytkownikami języka ojczystego.
Przesłanie dla Polaków jest jedno: dbajmy o swój, najpiękniejszy na świecie, język ojczysty.
Zjednoczenie Polek na Emigracji w Wielkiej Brytanii od 18 lat pomaga naszej szkole, wspierając ją w min. w zakupach wyposażenia pracowni przedmiotowych. Jednymi z najważniejszych ubiegłorocznych wydarzeń były obchody stulecia odzyskania niepodległości, w które bardzo aktywnie włączyli się uczniowie SP 1. Ich zaangażowanie oraz młodzieńczy zapał w poznawaniu skomplikowanej historii naszego kraju został dostrzeżony przez naszych darczyńców. Zjednoczenie zdecydowało o przeznaczeniu kwoty 7 000 zł na zakup nowoczesnego, interaktywnego, dotykowego monitora na potrzeby SP1. Od 14 lutego 2019 r. podarowany sprzęt jest użytkowany w pracowni historycznej i będzie wykorzystywany podczas lekcji historii i wiedzy o społeczeństwie. Mamy nadzieję, iż nowoczesny monitor umożliwi naszym uczniom jeszcze ciekawsze lekcje patriotyzmu.
Składamy podziękowania pani Ewie Łapińskiej – emerytowanemu nauczycielowi naszej szkoły, która w 2001r. zainicjowała współpracę ze Zjednoczeniem Polek na Emigracji w Wielkiej Brytanii oraz pani Teresie Szadkowskiej – Łakomy – członkini Zarządu Zjednoczenia Polek na Emigracji w Wielkiej Brytanii za nieustającą pamięć o potrzebach naszych uczniów.
Dyrektor Szkoły
Daniel Gołaszewski
Walentynki w naszej szkole
14 lutego w naszej szkole odbyły się Walentynki. Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich do wzięcia udziału w zabawach, które z tej okazji przygotował. Atrakcjami dnia były:
1. Kiermasz Walentynkowy działający już od pierwszej przerwy. W sprzedaży były ciasteczka oraz ,,Eliksir miłości’’.
2. Akcja modowa pod hasłem: ,,Wyraź swoje poparcie dla miłości’’. W tym dniu większość uczniów ubrała się na czerwono. Kolor chronił przed pytaniem podczas lekcji i dawał poczucie integracji osobom które kochają.
3. Poczta Walentynkowa.Jak co roku miała wielu zwolenników i cieszyła się ogromnym powodzeniem. Kartki z życzeniami zbierano od 7 do 13 lutego a ..walentynkowi listonosze’’ rozpoczęli roznoszenie korespondencji w dniu ,,solenizanta miłości’’.
Ponadto w murach szkoły rozbrzmiewała muzyka – nastrajająca niektórych do tańca. Zakończeniem walentynkowego dnia była dyskoteka klas IV- VIII.
Prosimy o zapoznanie się z aktualnymi informacjami dotyczącymi rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2019/2020. Znajdą je państwo pod adresem
https://www.kuratorium.bialystok.pl/category/rodzice-i-uczniowie/rekrutacja
Informacje są również dostępne w ulotkach informacyjnych oraz u wychowawców klas ósmych.
Dyrektor szkoły
Daniel Gołaszewski
Szanowni Państwo
Wywiadówka śródroczna odbędzie się w środę 13 lutego 2019r. o godz. 17.30.
Dyrektor szkoły
Daniel Gołaszewski
Zgodnie z zarządzeniem nr 28/2019 Burmistrza Łap z dnia 14 stycznia 2019 r.
(załącznik nr 1)
Informujemy, że zaczynamy nabór do oddziałów przedszkolnych (zerówki)
i klasy I szkoły podstawowej na rok szkolny 2019/2020
REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO |
ETAP WSTĘPNY
KONTYNUACJA EDUKACJI PRZEDSZKOLNEJ
Data od |
Data do |
Rodzaje czynności i składane dokumenty |
14.02.2019 r. |
21.02.2019 r. |
Złożenie przez rodziców/prawnych opiekunów deklaracji o kontynuowaniu przez ich dziecko wychowania przedszkolnego w roku szkolnym 2019/2020 w przedszkolu/oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej, do którego uczęszczają w roku szkolnym 2018/2019. |
v Deklaracja o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego (załącznik nr 2)
ETAP I
POSTĘPOWANIE REKRUTACYJNE
do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych
v Wniosek o przyjęcie do oddziału przedszkolnego - I etap postępowania rekrutacyjnego (załącznik nr 3)
Data od |
Data do |
Rodzaje czynności lub składane dokumenty |
01.03.2019 r. |
08.03.2019 r. |
Złożenie przez rodziców/prawnych opiekunów wniosków oraz dokumentów potwierdzających spełnianie kryteriów rekrutacyjnych. |
Podanie do wiadomości w dniu 15.03.2019 r. |
Publikowanie do dnia 22.03.2019 r. |
Podanie do publicznej wiadomości list kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych oraz informację o zakwalifikowaniu albo niezakwalifikowaniu kandydata do danego przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej. |
16.03.2019 r. |
22.03.2019 r. |
Złożenie przez rodziców/prawnych opiekunów pisemnych (w formie oświadczenia) potwierdzeń woli zapisu dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, do którego dziecko zostało zakwalifikowane. |
Podanie do wiadomości w dniu 27.03.2019 r. |
Publikowanie do dnia 05.04.2019 r. |
Podanie do publicznej wiadomości list kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych lub informacji o liczbie wolnych miejsc. |
28.03.2019 r. |
05.04.2019 r. |
PROCEDURA ODWOŁAWCZA Złożenie przez rodziców/prawnych opiekunów wniosku o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia kandydata do przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej. W terminie 7 dni od otrzymania uzasadnienia rodzic/prawny opiekun może wnieść do dyrektora przedszkola/szkoły odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej. |
ETAP II
POSTĘPOWANIE UZUPEŁNIAJĄCE
do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych
v Wniosek o przyjęcie do oddziału przedszkolnego - II etap postępowania rekrutacyjnego (załącznik nr 4)
Data od |
Data do |
Rodzaje czynności lub składane dokumenty |
24.04.2019 r. |
06.05.2019 r. |
Złożenie przez rodziców/prawnych opiekunów wniosków oraz dokumentów potwierdzających spełnianie kryteriów rekrutacyjnych. |
Podanie do wiadomości w dniu 13.05.2019 r. |
Publikowanie do dnia 20.05.2019 r. |
Podanie do publicznej wiadomości list kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych oraz informację o zakwalifikowaniu albo niezakwalifikowaniu kandydata do danego przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej. |
14.05.2019 r. |
20.05.2019 r. |
Złożenie przez rodziców/prawnych opiekunów pisemnych (w formie oświadczenia) potwierdzeń woli zapisu dziecka do przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, do którego dziecko zostało zakwalifikowane. |
Podanie do wiadomości w dniu 27.05.2019 r. |
Publikowanie do dnia 03.06.2019 r. |
Podanie do publicznej wiadomości list kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych lub informację o liczbie wolnych miejsc. |
28.05.2019 r. |
06.06.2019 r. |
PROCEDURA ODWOŁAWCZA Złożenie przez rodziców/prawnych opiekunów wniosku o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia kandydata do przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej. W terminie 7 dni od otrzymania uzasadnienia rodzic/prawny opiekun może wnieść do dyrektora przedszkola/szkoły odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej. |
v KRYTERIA REKRUTACJI DO PRZEDSZKOLI I ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W SZKOŁACH PODSTAWOWYCH prowadzonych przez Gminę Łapy na rok szkolny 2019/2020 (Załącznik nr 5)
REKRUTACJA DO KLASY I |
W szkole obwodowej kandydaci ze względu na swoje miejsce zamieszkania, mają zapewnione miejsce i są przyjmowani na podstawie zgłoszenia rodzica/prawnego opiekuna, bez postępowania rekrutacyjnego.
v Karta zgłoszenia dziecka do klasy I szkoły podstawowej (załącznik nr 6)
Kandydaci zamieszkali poza obwodem mogą być przyjęci do klasy pierwszej po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego.
a) Postępowanie rekrutacyjne jest prowadzone na wniosek rodzica dziecka.
v Wniosek rodzica (załącznik nr 7).
b) Postępowanie rekrutacyjne dla uczniów spoza obwodu przeprowadza komisja rekrutacyjna powołana przez Dyrektora Szkoły.
c) W postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2019/2020 będą brane pod uwagę następujące kryteria:
v KRYTERIA REKRUTACJI DO KLAS I dla uczniów zamieszkałych poza obwodami szkół podstawowych, które są prowadzone przez Gminę Łapy na rok szkolny 2019/2020 (załącznik nr 8)
v Oświadczenie o spełnianiu kryteriów (załącznik nr 9)
Terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego, a także terminy składania dokumentów do klas I i szkół podstawowych dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły
ETAP I
POSTĘPOWANIE REKRUTACYJNE do klas I szkół podstawowych
Data od |
Data do |
Rodzaje czynności lub składane dokumenty |
01.03.2019 r. |
08.03.2019 r. |
Złożenie przez rodziców/prawnych opiekunów wniosków oraz dokumentów potwierdzających spełnianie kryteriów rekrutacyjnych. |
Podanie do wiadomości w dniu 15.03.2019 r. |
Publikowanie do dnia 22.03.2019 r. |
Podanie do publicznej wiadomości list kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych. |
16.03.2019 r. |
22.03.2019 r. |
Złożenie przez rodziców/prawnych opiekunów pisemnych (w formie oświadczenia) potwierdzeń woli zapisu dziecka do kl. I w szkole podstawowej, do której dziecko zostało zakwalifikowane. |
Podanie do wiadomości w dniu 27.03.2019 r. |
Publikowanie do dnia 05.04.2019 r. |
Podanie do publicznej wiadomości list kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych lub informacji o liczbie wolnych miejsc. |
28.03.2019 r. |
05.04.2019 r. |
PROCEDURA ODWOŁAWCZA Złożenie przez rodziców/prawnych opiekunów wniosku o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia kandydata do kl. I szkoły podstawowej. W terminie 7 dni od otrzymania uzasadnienia rodzic/prawny opiekun może wnieść do dyrektora szkoły podstawowej odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej. |
ETAP II
POSTĘPOWANIE UZUPEŁNIAJĄCE do klas I szkół podstawowych
Data od |
Data do |
Rodzaje czynności lub składane dokumenty |
24.04.2019 r. |
06.05.2019 r. |
Złożenie przez rodziców/prawnych opiekunów wniosków oraz dokumentów potwierdzających spełnianie kryteriów rekrutacyjnych. |
Podanie do wiadomości w dniu 13.05.2019 r. |
Publikowanie do dnia 20.05.2019 r. |
Podanie do publicznej wiadomości list kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych |
14.05.2019 r. |
20.05.2019 r. |
Złożenie przez rodziców/prawnych opiekunów pisemnych (w formie oświadczenia) potwierdzeń woli zapisu dziecka do kl. I w szkole podstawowej, do której dziecko zostało zakwalifikowane. |
Podanie do wiadomości w dniu 27.05.2019 r. |
Publikowanie do dnia 03.06.2019 r. |
Podanie do publicznej wiadomości list kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych lub informację o liczbie wolnych miejsc. |
28.05.2019 r. |
06.06.2019 r. |
PROCEDURA ODWOŁAWCZA Złożenie przez rodziców/prawnych opiekunów wniosku o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia kandydata do kl. I w szkole podstawowej. W terminie 7 dni od otrzymania uzasadnienia rodzic/prawny opiekun może wnieść do dyrektora szkoły podstawowej odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej |
Zalacznik_nr_1_-_Zarzadzenie_Burmistrza_Lap.pdf
Zalacznik_nr_2_Deklaracja_o_kontynuowaniu_nauki_w_oddziale_przedszkolnym.docx
Zalacznik_nr_3_-_wniosek_I_etap_postepowania_rekrutacyjnego.docx
Zalacznik_nr_4_-_wniosek_II_etap_postepowania_rekrutacyjnego_oddzial_przedszkolny.docx
Zalacznik_nr_5_-_kryteria_PRZEDSZKOLA_i_ODDZIALY_PRZEDSZKOLNE.rtf
Zalacznik_nr_6_-_karta_zgloszenia_do_kl_I(2).docx
Zalacznik_nr_7_-_Wniosek__do_kl_I__-_spoza_obwodu.docx
Szanowni Państwo.
Od początku drugiego semestru nastąpiła zmiana planu lekcji, proszę o jego sprawdzenie w e-dzienniku lub na stronie internetowej szkoły.
Nowy plan obowiązuje od 4 lutego, zostanie prawdopodobnie zmodyfikowany w II tygodniu nauki.
Daniel Gołaszewski
Nowy plan lekcji dostępny jest zakładce Plan lekcji oraz w E-Dziennik.
Dnia 18.01.2019 po raz pierwszy w naszej szkole odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Recytatorski w języku niemieckim "Poezja bez granic". W konkursie udział wzięli uczniowie klas 7. Do kolejnego etapu zakwalifikowała się ucz. Gabriela Zalewska z kl. 7b oraz Natalia Sienkiewicz-Komarzewska z kl. 7c. Uczennicom gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie wojewódzkim, który odbędzie się dnia 21. 02. 2019 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku.
Organizator etapu szkolnego
Agnieszka Łapińska
W dniu 15 stycznia 2019 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Dzieci wcieliły się w postacie z bajek: księżniczki, smoki, czarodziejki, królewny, rycerzy, spider-man, jak też ulubione zawody: policjanci, strażacy,komandosi, itp. W klasach odbył się słodki poczęstunek, a na sali gimnastycznej zabawę taneczną prowadził Zespół Paro.
Uwieńczeniem zakończenia I semestru jak również trwania w najlepsze karnawału była dyskoteka. Klasy I-III bawiły się wcześniej a od godziny 17. 00 na parkiet wyszły klasy IV – VIII. Organizacją dyskoteki zajęli się uczniowie oraz opiekunowie Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły.
A dokładnie - noc z 11 na 12 stycznia, którą uczniowie samorządu uczniowskiego postanowili spędzić w szkole. Dołączyła do nich ochoczo klasa VII b. Dzieci z dość dużym zaangażowaniem podeszli do układania planu, mającego na celu uatrakcyjnienie ich nocnego pobytu w murach szkoły. Można powiedzieć, że prawie wszystkie ich zamierzenia udało się zrealizować w całości. Niewątpliwie przepiękna, zimowa aura pozwoliła na odbycie takich zabaw jak: zawody saneczkarskie, robienie ,,orła’’ na śniegu, bitwa na śnieżki (tu, nie upiekło się nawet panu dyrektorowi, który akurat nas odwiedził i dzielnie uczestniczył w śnieżnym ,,bombardowaniu’’), lepienie bałwana itp. Po powrocie wszyscy zamówili pizzę. Krótki odpoczynek- i znowu rozgrywki- ale tym razem na sali gimnastycznej. Poprowadził je pan Wojciech Manoś, który jeszcze kilka razy w ciągu nocy rozgrywał z dziećmi mecze koszykówki i piłki nożnej. ,,Artystyczne dusze’’ miały okazję uczestniczenia w plastycznych zajęciach pani Agnieszki Zdrodowskiej - Karkosz. Nie mogło obyć się bez dyskoteki- oczywiście w świetle ramp. Wszyscy bawili się świetnie. Obeszło się za to bez filmu, ponieważ jak stwierdziły dzieci, ten czas wolą poświęcić na przebywanie ze sobą- a nie ze ,,szklanym ekranem’’. Noc dla uczniów upłynęła bardzo szybko, dla opiekunów – też. Rano, wypoczęci i zadowoleni uczestnicy noclegu udali się do swoich domów.
Opiekę nad uczniami podczas noclegu sprawowali nauczyciele samorządu: pani Iwona Szustak i pani Renata Niwińska oraz nauczyciele z naszej szkoły: pani Agnieszka Zdrodowska Karkosz i pan Wojciech Manoś.
Zeróweczka przygotowuje się do karnawału. Pracy dużo ale efekty wyszły niesamowite. W nowych maskach dzieciaki są nie do poznania :-)
10 stycznia 2019 r. trzy uczennice z klas ósmych – Gabriela Zalewska, Daria Zdrodowska oraz Natalia Majewska - godnie reprezentowały naszą szkołę w konkursie recytatorskim zorganizowanym w hołdzie Adamowi Mickiewiczowi, patronowi I Liceum Ogólnokształcącego w Łapach.
Uczennice pięknie recytowały trudną poezję romantyczną. Gabrysia Zalewska i Daria Zdrodowska zdobyły II miejsce ex aequo , natomiast Natalia Majewska – wyróżnienie. Uczennice otrzymały nagrody książkowe i dyplomy. Komisja konkursowa była zachwycona prezentacją i interpretacją poezji przez młodych artystów, a przewodniczący komisji – pan Adam Karasiewicz zaprosił chętnych uczniów do wzięcia udziału w warsztatach recytatorskich.
Do konkursu zgłosiła i przygotowała uczennice pani Dorota Truskolaska.
W dniu 9 stycznia 2019 r dzieci z zerówek Oa i Ob i VIe obejrzały sztukę w Operze Podlaskiej pt: „Brzydki Kaczorek”.
Spektakl dotyka problemu odmienności i związanej z nią samotności, ukazuje brak tolerancji zakorzeniony zarówno w języku, jak i w sposobie myślenia, ucząc, że „inny” nie znaczy gorszy. Bajka to także interaktywne widowisko uczące śpiewać, słuchać muzyki i dobrze się bawić.
Odrzucony przez inne ptaki maluch zmaga się z samotnością i szuka swojego miejsca i przyjaźni. Prawda o jego inności wychodzi na jaw dopiero, kiedy z popielatego pisklaka wyrasta piękny śnieżnobiały łabędź. „Brzydki Kaczorek” jest uwspółcześnioną opowieścią o normach rządzących życiem społecznym – tak najmłodszych, jak i dorosłych.
Pobyt w Operze był dla dzieci dużym przeżyciem zarówno artystycznym jak również zwiedzenie Opery podlaskiej wywarło duże wrażenie.