W dniu 11 lutego w naszej szkole będzie realizowane nagranie na potrzeby programu DZIEŃ DOBRY TVN o Wiktorii Łapińskiej, byłej uczennicy naszej szkoły.
Klasa IIC ( i sala lekcyjna nr 21 p. Bożeny Perkowskiej) została zaskoczona w nowym semestrze nowymi krzesłami. Uczniowie chętnie samodzielnie odnieśli stare krzesła i zastąpili je nowymi. Mamy nadzieję, że pobyt w szkole będzie jeszcze przyjemniejszy.
W okresie ferii zimowych w obu lokalizacjach naszej szkoły trwały prace remontowe.
W budynku przy ul. Polnej 9 wyremontowano część klatki schodowej przy Sali gimnastycznej, trwają pracę w sali integracji sensorycznej nr 13.
W budynku przy ul. Matejki 19 nowe oblicze zyskała sala techniczno – muzyczna nr 20 oraz podłoga na I piętrze w środkowym segmencie budynku. Pojawiła się również ściana z mottem Patrona Szkoły, która została nieodpłatnie wykonana przez p. Macieja Mokrzewskiego.
W dniu 15 stycznia 2020 r. w naszej szkole odbył się bal choinkowo - karnawałowy. Dzieci wcieliły się w postacie z bajek: księżniczki, smoki, czarodziejki, królewny, rycerzy, spiderman oraz przedstawicieli ulubionych zawodów: policjantów, strażaków, komandosów. W klasach odbył się słodki poczęstunek, na sali gimnastycznej zabawę taneczną prowadził Zespół Paro. Wieczór należał do uczniów klas starszych, którzy wzięli udział w dyskotece szkolnej.
Szanowni Państwo
Wywiadówka śródroczna w lokalizacji przy ul. Polnej 9 odbędzie się w dniu 6 lutego o godz. 17.00. Po spotkaniu ogólnym w sali gimnastycznej odbędą się zebrania z wychowawcami.
Wywiadówka śródroczna w lokalizacji przy ul. Matejki 19 odbędzie się w dniu 11 lutego o godz. 17.30. Po spotkaniu ogólnym w sali gimnastycznej odbędą się zebrania z wychowawcami.
OGŁOSZENIE
W związku z remontem korytarza na I piętrze od dnia 03.02.2020 do odwołania (prawdopodobnie do 07.02.2020) w budynku szkoły przy ulicy Matejki obowiązywać będą następujące zmiany:
• Zakaz poruszania się schodami klatki schodowej środkowej- poruszamy się na pierwsze piętro jedynie bocznymi schodami po lewej i prawej stronie budynku;
• Pokój nauczycielski znajduje się na parterze w Izbie Patrona;
• Obowiązuje następująca zamiana sal:
101- zajęcia będą odbywały się w sali 205
102 – zajęcia w sali 206
103- zajęcia w sali 207
109- zajęcia w sali 208
Zajęcia w pozostałych salach odbywają się bez zmian.
• Nauczyciele, którzy w planie lekcji mają przypisany dyżur 112 pełnią go do odwołania przy salach: 205,206,207,208 i toaletach na 2 piętrze.
20 stycznia 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Romualda Traugutta w Czarnej Białostockiej odbył się IX Podlaski Konkurs Kolęd i Pastorałek „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi”. Pomimo ferii przyjechało wielu uczestników z różnych szkół całego województwa. Przegląd miał na celu podtrzymanie tradycji śpiewu kolęd i pastorałek oraz promocję talentów wokalno–instrumentalnych. Jury oceniało: dykcję, własną interpretację kolęd, muzykalność, poczucie rytmu, czystość wykonania, poprawność repertuaru. Jury przed ogłoszeniem wyników podkreśliło bardzo wysoki poziom konkursu.
Julia Pilawska z klasy VI D pięknie zaprezentowała się przed publicznością wykonując utwór „ Mario czy już wiesz” z własnym akompaniamentem gitarowym.
Gratulujemy!
W dniu 8 stycznia 2020 r. społeczność oświatowa Gminy i Dekanatu Łapy zebrała się na tradycyjnym noworocznym spotkaniu z ks. biskupem Tadeuszem Bronakowskim.
Po mszy św. w intencji pracowników oświaty sprawowanej pod przewodnictwem ks. Biskupa w kościele p.w. Świętego Krzyża w Łapach uczestnicy udali się do budynku Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II
w Łapach w lokalizacji przy ul. Matejki 19, która była gospodarzem tegorocznego spotkania. W uroczystości wzięli udział: Jego Ekscelencja ks. biskup Tadeusz Bronakowski, burmistrz Łap Krzysztof Gołaszewski, dziekan dekanatu łapskiego, proboszcz parafii pw. Krzyża św. ks. Krzysztof Jurczak, dyrektorzy, nauczyciele, katecheci i pracownicy szkół i placówek z gminy Łapy oraz przedstawiciele Rady Rodziców.
W sali gimnastycznej pełnej świąteczno – noworocznego nastroju gości przywitał dyrektor szkoły Daniel Gołaszewski, który mówił o niezwykle ważnej roli słowa, które stanowi oręże w pracy nauczyciela oraz o postawie, która winna towarzyszyć słowom. Burmistrz Łap pan Krzysztof Gołaszewski podziękował za coroczne spotkania z ks. Biskupem, złożył zebranym noworoczne życzenia oraz przypomniał o wartościach, które stanowią nasze dziedzictwo. Zebrani goście mieli okazję obejrzeć dość nowoczesną wersję przedstawienia jasełkowego w wykonaniu uczniów szkoły nagrodzoną gromkimi brawami.
Ksiądz biskup Tadeusz Bronakowski skierował do zebranych słowa dotyczące tego, jak istotna jest rola nauczyciela. Przypomniał o konieczności dbania o trzeźwość narodu oraz wskazał niezwykle ważne tegorocznych wydarzenie - uroczystości beatyfikacyjne Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Ks. Biskup zakończył swoje wystąpienie błogosławieństwem.
Następnie głos zabrał ks. dziekan Krzysztof Jurczak, a dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łapach Grzegorz Perkowski zaprosił wszystkich na przyszłoroczne spotkanie do swojej placówki.
Poczęstunek był sposobnością, by przedstawiciele środowiska oświatowego przy stole z świątecznymi potrawami w miłej atmosferze mogli wymienić się swoimi refleksjami.
Szkoła Podstawowa nr 1
z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego
Jana Pawła II w Łapach
Zdjęcia wykonane przez Pan Tomasza Łapińskiego - serdecznie dziękujemy.
W związku z tym, iż decyzje MOPS dotyczące finansowania posiłków wygasły wraz z końcem ubiegłego roku bardzo proszę osoby, których dzieci korzystały z obiadów opłacanych przez MOPS o jak najszybsze zgłaszanie się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łapach w celu złożenia nowych wniosków o sfinansowanie posiłków.
Warunkiem korzystania przez ucznia z obiadów finansowanych przez MOPS jest uzyskanie decyzji, która zostanie przekazana szkole.
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Paczka dla dzieciaka na święta od strażaka”. Przedszkolaki wraz z rodzicami włączyli się w zbiórkę zabawek dla dzieci z oddziału onkologicznego w Białymstoku. Nasi rodzice jak zwykle stanęli na wysokości zadania i dostarczyli wiele ciekawych rzeczy. Mamy nadzieję, że te prezenty pomogą chorym dzieciom przetrwać ten trudny czas.
To już III edycja tej niesamowitej akcji organizowanej przez strażaków . Brawo!
Uczestnicy zajęć Wingee Rozwiń Skrzydła od dłuższego czasu przygotowywali się do pokazów świątecznych. Czas spędzony na zajęciach poświęcili nauce układów, aby później zaprezentować efekty przed swoimi największymi idolami - Rodzicami.
Gratulujemy tancerzom sukcesu.
Wkrótce dzieci będą przygotowywać się do Wielkiego Tanecznego Pucharu Parro 2020 który odbędzie się 7 czerwca w Białymstoku.
Instruktor Pani Katarzyna Kisiel
W klasie III a przygotowania do przedświątecznych wypieków już ruszyły. Zaczęliśmy od pieczenia pierników. Ale było wesoło! Wszystko zrobiliśmy SAMI. Nie straszne już nam ważenie i przeliczanie wagi produktów. Z gramami i dekagramami jesteśmy za pan brat. Gniecenie ciasta to pestka. Tylko przy pieczeniu pomagały nam wychowawczynie i niezastąpione panie kucharki. Zrobione samodzielnie smakują znacznie lepiej. Szkoda, że Boże Narodzenie jest tylko raz w roku.
Dnia 10.12.2019 r. w naszej szkole przeprowadzono kolejną edycję programu edukacyjnego dla dziewcząt "Między nami kobietkami". W spotkaniu z prelegentką panią Anną Kuźmicką wzięły udział uczennice klas szóstych. Głównym celem było omówienie zmian fizycznych i emocjonalnych zachodzących w okresie dojrzewania u dziewczyn. Pozyskane informacje pomogły dziewczętom w lepszym zrozumieniu przemian fizycznych i emocjonalnych, zachodzących w okresie dojrzewania oraz przyswojeniu prawidłowej terminologii, dotyczącej części ciała, dorastania i rozwoju. Zajęcia uświadomiły dziewczętom, że wraz z dojrzewaniem wzrasta również odpowiedzialność za dbałość o swoje ciało i postępowanie.
Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, cieszyło się dużym zainteresowaniem. Na końcu rozdano każdej uczennicy zestawy edukacyjne "Dorastając jak dziewczyna".
Muzeum Wojska bez tajemnic
Z końcem roku kończy się również realizacja projektu „Muzeum Wojska w Białymstoku bez tajemnic” realizowanym przez Fundację Aktywizacja dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Obrony Narodowej. Uczniowie naszej szkoły mieli okazję skorzystać z bogatej oferty białostockiego Muzeum Wojska. Dzieci z zaciekawieniem słuchały prowadzących i aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Lekcje muzealne miały na celu upowszechnienie tradycji i historii naszego kraju wśród najmłodszych mieszkańców gminy Łapy. Zorganizowano również warsztaty, podczas których dzieci stworzyły prace plastyczne z wykorzystaniem informacji zdobytych na zajęciach w muzeum. W zależności od wieku prace były wykonywane różnymi technikami, m.in.: malowanie, wyklejanie, wydrapywanie. Powstały godła z powycinanych kółek oraz malowane farbami za pomocą szablonu i stempli. Inni namalowali żołnierzy, pojazdy wojskowe, symbole narodowe i inne rzeczy, które kojarzyły im się z Polskim Wojskiem. Wybrane prace wykorzystano do druku pocztówek, które bezpłatnie trafią do uczestników projektu.
W nocy z 13 na 14 grudnia uczniowie Samorządu Uczniowskiego z klasą VIII b nocowali w szkole. Ze względu na porę przedświąteczną nocowanie miało charakter mikołajkowy. Wszyscy byli ubrani w białoczerwone czapeczki a wokół rozbrzmiewała świąteczna muzyka. Uczniowie bawili się w podchody, wykonywali bożonarodzeniowe ozdoby, oglądali filmy. Nie zabrakło wyciszenia i rozmów w grupach, których na co dzień tak naprawdę brakuje. Noc minęła szybko i pomimo zmęczenia (z wiadomych względów) wszyscy rano rozeszli się zadowoleni do domów. Na koniec z ust uczniów padało jedno pytanie: ..Kiedy i gdzie będzie następne nocowanie?’’.
Opiekę podczas nocowania nad uczniami sprawowały: p. Iwona Szustak, p. Renata Niwińska. Kilkugodzinowe zajęcia poprowadziły: p. Katarzyna Niewińska i p. Hanna Dworakowska.
Druga Podlaska Regionalna Konferencja Rad Rodziców za nami. Organizatorami wydarzenia skierowanego do rodziców, dyrektorów szkół, nauczycieli i wszystkich osób zainteresowanych funkcjonowaniem Rady Rodziców byli Fundacja „Rodzice Szkole” i Podlaski Kurator Oświaty.
We spotkaniu zorganizowanym 26 listopada 2019 r. w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku uczestniczyli również przedstawiciele Rady Rodziców naszej szkoły. Było to szczególne spotkanie, w którym udział wzięli eksperci, w tym Prezes Fundacji pan Wojciech Starzyński oraz inni wieloletni aktywni działacze na rzecz Rad Rodziców.
W czasie prelekcji poruszone zostały kwestie dotyczące skutecznej współpracy Rady Rodziców z organami szkoły, metody finansowania jej działalności a także jej prawa i obowiązki uregulowane w aktualnych przepisach prawa. Było to bardzo owocne i pouczające spotkanie.
Przewodnicząca Rady Rodziców
Magda Petelska