Odpłatność za obiady
od 02.03. do 31.03.2020
wynosi 88 zł
22 dni x 4 zł
Uczniowie uczący się na ul. Matejki mogą wpłacać pieniądze
2,3,5,6,10,11 marca w pok. nr 5
do godz. 11:45
Już za nami następna Olimpijka klas młodszych. Wszystkie klasy przygotowane były na 100%, odpowiedni strój, zapał, werwa oraz kibicowanie. Sportowy czas był spędzony wg zasad fair play. Dziękuję dzieciom klas 0-III za zaangażowanie, wychowawczyniom za przygotowanie oraz uczennicom klasy 5c za pomoc. Jak wyglądała zabawa sportowa i wyczyny uczniów można zobaczyć w galerii zdjęć poniżej oraz więcej zdjęć obejrzeć będzie można na przerwach na szkolnym telewizorze przy sekretariacie.
Katarzyna Niewińska
KLASY "0"
KLASY I
KLASY II
KLASY III
W czwartek 27.02.2020r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Białymstoku odbył się Wojewódzki Konkurs Poezji Obcojęzycznej pt. „Poezja bez granic”. Hasłem tegorocznej edycji było SERCE. Prezentowane wiersze oceniało jury uwzględniając: dobór repertuaru, interpretację, kulturę słowa, dobór środków artystycznych, opanowanie tekstu na pamięć. Naszą szkołę reprezentowali: w części anglojęzycznej Aleksandra Łapińska z kl. 7c oraz w części niemieckojęzycznej Paweł Płoński z kl. 7c. Oboje otrzymali wyróżnienia za recytację swoich wierszy. Gratulujemy!
W dniach 26-28 lutego 2020r. uczniowie klas ósmych kolejny raz przystępują do próbnego egzaminu ósmoklasisty. W trakcie egzaminu przestrzegamy wszystkich procedur obowiązujących na prawdziwym egzaminie.
Liczymy na wysokie wyniki !!!
W dniach 26-28 lutego 2020 r. ósmoklasiści zmierzą się z kolejnym próbnym egzaminem. W tych dniach uczniowie klas ósmych od godz. 8.00 zmierzą się z testami, pozostali uczniowie z budynku przy ul. Matejki 19 w dniach 26-28 lutego przychodzą do szkoły na 3 lekcję (godz. 9.50)
Aplikacja Prymus – wyniki ucznia jest dedykowana rodzicom (możliwość dodawania wielu dzieci) i uczniom korzystającym z dziennika elektronicznego. Aplikacja służy do wygodniejszego korzystania z danych o uczniach na urządzeniach mobilnych. Zapewnia dostęp do istotnych informacji związanych z przebiegiem nauczania m.in. do frekwencji, ocen, planu lekcji, kalendarza, wydarzeń, komunikatów oraz automatycznych powiadomień.
Aplikację można pobrać ze sklepu Google Play. Wkrótce zostanie udostępniona również wersja na platformę Apple iOS w sklepie App Store.
Aby skorzystać z aplikacji, należy po jej uruchomieniu wprowadzić 10-znakowy token, uwzględniając przy tym wielkość liter. Wygenerowany token (dla każdego ucznia różny) jest prezentowany w Dzienniku elektronicznym na ekranie Panel ucznia. Jeżeli nie widzą Państwo tokenu w Panelu ucznia, prosimy o skontaktowanie się z wychowawcą. Wychowawcy udostępnią wygenerowany token w wersji wydruku wychowankom swoich klas.
Informujemy, że Szkoła Podstawowa nr 1 w Łapach będzie prowadziła rekrutację uczniów do klas I zlokalizowanych zarówno w budynku przy ul. Poln ej 9, jak i w budynku dawnego gimnazjum przy ul. Jana Matejki 19. Rodzice mogą zatem zdecydować, gdzie rozpocznie naukę ich dziecko i, gdzie będzie ją kontynuowało.
Obie lokalizacje zapewniają bezpieczne i dobre warunki nauczania. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami tworzenie oddziałów klas wczesnoszkolnych i szkolnych w budynku szkoły przy ul. Matejki ma na celu wykorzystanie istniejącej infrastruktury, dostosowanie jej do potrzeb młodszych uczniów i zapewnienie dzieciom jak najlepszych warunków kształcenia. Wybierając dogodną lokalizację, warto wziąć również pod uwagę odległość szkoły od miejsca zamieszkania.
Obecnie w szkole przy ul. Matejki uczą się dzieci i młodzież klas V-VIII, w sumie funkcjonuje tam 11 oddziałów i uczy się ponad 200 uczniów.
Szanowni Państwo.
W terminach od 14 do 24 lutego 2020 r. sekretariat szkoły będzie przyjmował wnioski o przyjęcie dzieci do oddziału przedszkolnego ("zerówka") - załącznik nr 4 oraz karty zgłoszenia dziecka do klasy I - załącznik nr 6
W terminie od 3 do 6 lutego 2020 r. sekretariat przyjmuje jedynie wnioski o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w oddziale przedszkolnym tych dzieci, które uczęszczały do naszego oddziału "zerowego" w bieżącym roku szkolnym.
W dniu 18 lutego 2020 r. o godzinie 17.00 zapraszamy rodziców naszych przyszłych "zerówkowiczów" wraz z pociechami na tzw. "dzień otwarty", podczas którego zapoznamy Państwa z ofertą naszej szkoły, zaprezentujemy jej bazę lokalową oraz ofertę edukacyjną. Podczas spotkania udzielimy odpowiedzi na wszelkie pytania.
W dniu 19 lutego 2020 r. o godzinie 17.00 zapraszamy rodziców naszych przyszłych klas I wraz z pociechami na tzw. "dzień otwarty", podczas którego zapoznamy Państwa z ofertą naszej szkoły, zaprezentujemy jej bazę lokalową oraz ofertę edukacyjną. Podczas spotkania udzielimy odpowiedzi na wszelkie pytania.
INFORMACJA_O_REKRUTACJI_KL._0_i_I.docx
ZALaCZNIK_nr_1_Zarzadzenie_terminy_2020_2021.pdf
ZALaCZNIK_nr_2_uchwaly_w_sprawie_kryteriow_(1).pdf
ZALaCZNIK__nr_3_-_Deklaracja_o_kontynuowaniu_nauki_w_oddziale_przedszkolnym_2020_2021.docx
ZALaCZNIK_nr_4_-_wniosek_postepowanie_rekrutacyjne_do_oddzialu_przedszkolnego.docx
ZALaCZNIK_nr_5_-kryteria_PRZEDSZKOLA_i_ODDZIALY_PRZEDSZKOLNE_(3).pdf
ZALaCZNIK_nr_6_-_karta_zgloszenia_do_kl_I(3).docx
ZALaCZNIK__nr_7_-_Wniosek__do_kl_I__-_spoza_obwodu.docx
Dnia 20 lutego 2020 r. odbył się XI Bal Charytatywny Szkolnych Kół Caritas. Gospodarzem tegorocznej imprezy była Szkoła Podstawowa nr 1 w Łapach w budynku przy ul. Matejki 19. Gościliśmy w naszej szkole uczniów i ich opiekunów z Płonki Kościelnej, Uhowa, Łupianki Starej, Poświętnego, Sokół i Łap Osse. Wystrojeni w stroje karnawałowe uczniowie oraz goście bawili się znakomicie przy muzyce DJ’a Mateusza Szulca, najciekawsze przebrania zostały nagrodzone w wyborach króla i królowej balu. Aktywną zabawę zapewnili animatorzy PAARO DANCE, nie zabrakło słodkiego poczęstunku, ogromną atrakcją była możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia na „fotościance”
Doskonała zabawy była świetną okazją by uczestnicy pamiętali o celu, który przyświeca działalność Szkolnych Kół Caritas – pomocy innym ludziom. Biletem wstępu na bal były przybory szkolne, które zostaną przekazane do Świetlicy Socjoterapeutycznej w Łapach i do Domu Dziecka. Środki uzyskane z loterii fantowej zostaną przekazane na pomoc naszej byłej uczennicy Wiktorii Łapińskiej.
Wspólna zabawa i zebrane środki to dowód na to, że inicjatywy podejmowane przez Szkolne Koła Caritas są słuszne i ważne, a bal na stałe wpisze się w tradycję szkoły.
W organizacji balu wsparli nas: Cukiernia „U Lecha”, PSS Społem Łapy, BUNIO Party Balloons Łapy, DJ Mateusz Szulc, Sklep Mięsny "Wędzonki Frankowscy". Nad całością imprezy czuwała pani Anna Leśniewska wraz z członkami Koła Caritas Szkoły Podstawowej nr 1 w Łapach.
W tłusty czwartek wszyscy uczniowie naszej szkoły otrzymali od dyrekcji słodkiego pączka, tego dnia nikt nie liczył kalorii. W tłusty czwartek przez dzień cały królem szkoły pączek mały!!!
W dniu 20 lutego 2020 r. mieliśmy okazję do obejrzenia krótkiego reportażu o naszej byłej uczennicy Wiktorii Łapińskiej. Część nagrań do programu, który ukazał się w Dzień Dobry TVN była realizowana w budynku szkoły przy ul. Matejki 19.
W sali gimnastycznej budynku naszej szkoły przy ul. Polnej 9 w dniach 15-16 lutego 2020 r. odbyły się mecze Finału Mistrzostw Województwa Podlaskiego Kadetek w Siatkówce. Drużyna UKS Akademia Siatkówki Łapy na własnym terenie zdobyła IV miejsce w województwie podlaskim.
Podczas ceremonii zakończenia imprezy Prezes Podlaskiego Okręgowego Związku Piłki Siatkowej Pan Dariusz Jaworowski wręczył dyrektorowi szkoły Danielowi Gołaszewskiemu medale wraz z legitymacją Polskiego Związku Piłki Siatkowej za zasługi dla rozwoju siatkówki w Polsce.
We wtorek, 18.02.2020 r. odbył się Dzień Otwarty dla „zerówkowiczów”, którzy w roku szkolnym 2020/2021 rozpoczną naukę w oddziałach przedszkolnych. Dzieciom towarzyszyli Rodzice. Przybyłych gości powitał Pan dyrektor Daniel Gołaszewski wraz z Panią wicedyrektor Ewą Niewińską. W tym dniu nie mogło zabraknąć również Pana Burmistrza Krzysztofa Gołaszewskiego. Panie nauczycielki pracujące w oddziałach przedszkolnych przybliżyły rodzicom organizację pracy przedszkola. Zaproszeni goście zostali zapoznani z ofertą edukacyjną na następny rok szkolny i uzyskali odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania. Najmłodsi nie kryli podekscytowania nową sytuacją. Podczas zwiedzania szkoły przybyli goście mogli zobaczyć sale zajęć obecnych „zerówek”, sale terapeutyczne SI, salę gimnastyczną oraz szatnię i stołówkę. Rodzice mieli możliwość rozmowy między sobą oraz z nauczycielami pracującymi w grupach.
Serdecznie zapraszamy we wrześniu. Do zobaczenia!
W dniu 14 lutego zerówkowicze włączyli się do obchodów świętach zakochanych i znakomicie bawili się na szkolnych Walentynkach.
Zachecamy do oglądania reportażu o naszej byłej uczennicy Wiktorii Łapińskiej, którego emisja na antenie TVN odbędzie się w dniu
20 lutego (czwartek) o godzinie 10.30.
Część nagrań była realizowana w naszej szkole.
Serdecznie zapraszamy do oglądania i wspierania.
Dnia 19.02.2020. odbyły się szkolne eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Poezja bez granic”. Uczniowie recytowali wiersze w języku angielskim i niemieckim. Komisja konkursowa w składzie: p. A. Łapińska, p. A. Ołtarzewska, p. I. Kozłowska i p. A. Łupińska wyłoniła następujących laureatów:
j. angielski: I. miejsce: ucz. Aleksandra Łapińska – kl. 7c,
II. miejsce ucz. Aleksandra Piekutowska – kl. 5a
ucz. Miłosz Zatyka – kl. 7c
III. miejsce ucz. Paweł Płoński – kl. 7c
ucz. Malwina Płońska – kl. 5b
wyróżnienie: ucz. Marcin Choma – kl.8b
j. niemiecki: I. miejsce ucz. Paweł Płoński – kl. 7c
II. miejsce: ucz. Natalia Sienkiewicz-Komarzewska – kl. 8c
ucz. Miłosz Zatyka – kl. 7c
III. miejsce: ucz. Wiktoria Lewandowska – kl. 7c
W kolejnym etapie szkołę reprezentować będą uczniowie, którzy zajęli pierwsze miejsca w obu kategoriach. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.
13 lutego w szkole przy ul. Matejki odbyła się dyskoteka walentynkowa. Wzięli w niej udział uczniowie klas IV- VI. Jak co roku Święto Zakochanych poprzedzone było Pocztą Walentynkową, w której nie zabrakło z pewnością miłych i serdecznych słów. W tym roku dyskotece przyświecało jeszcze jedno, bardzo ważne hasło: ,, Pomóżmy Wiktorii wstać z kolan’’. Z myślą o byłej absolwentce naszej szkoły fundusze zebrane za wstęp na dyskotekę przeznaczono na skomplikowaną operację dziewczynki. Zebrano 450 złotych za co bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zaoferowali swoją pomoc. Młodsi koledzy z oddziałów 0- III bawili się dzień później w szkole przy ul. Polnej. Już od rana w budynku rozbrzmiewała wesoła muzyka, a czerwień górowała nad wszystkimi, innymi barwami.
Dyskotekę przygotowali i poprowadzili uczniowie SU naszej szkoły. Byli też inicjatorami pomocy dla Wiktorii. Nad całością czuwały opiekunowie samorządu: p. Iwona Szustak i p. Renata Niwińska.
Relacja z wycieczki do Białegostoku
Dnia 7 lutego 2020 r. uczniowie klas V a i V b wraz z wychowawczyniami i panią od języka polskiego wybrali się na wycieczkę do Białegostoku. Najpierw pojechaliśmy do Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki, który jako jedyny w Polsce otrzymał licencję na wystawienie powieści J.R.R. Tolkiena „Hobbit, czyli tam i z powrotem”. Spektakl wyreżyserowany przez Grzegorza Suskiego bardzo się nam podobał. Klimat Śródziemia został doskonale oddany poprzez nastrojową scenografię, świetne kostiumy i rewelacyjną muzykę oraz animacje i światło. Jednak największe wrażenie wywarli na nas aktorzy odgrywający role tolkienowskich bohaterów: tytułowy hobbit Bilbo Baggins, czarodziej Gandalf, krasnolud Thorin, ohydny Gollum, królowa elfów, smok Smaug – wszyscy oni wzbudzali w nas żywe emocje. Bardzo podobało nam się werbowanie drużyny krasnoludów spośród widowni, wspólne wykrzykiwanie hasła, czy też przemieszczanie się bohaterów pomiędzy widzami. To było niezapomniane przeżycie. Teraz na pewno chętniej sięgniemy po książkę Tolkiena, aby poznać więcej szczegółów tej historii.
Następnym punktem naszej wycieczki była wizyta w kampusie UwB, gdzie mieści się Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. prof. Andrzeja Myrchy. Oglądaliśmy tam wystawy poświęcone faunie i florze naszego regionu oraz ekspozycje obrazujące przyrodę rejonów polarnych. Podziwialiśmy przepiękne minerały i skały, faunę mórz podzwrotnikowych i skamieniałości z osadów polodowcowych. Najwięcej emocji wzbudzili w nas mieszkańcy terrariów, czyli żywe gady (żółwie, jaszczurki i węże), owady (chrząszcze, karaczany i motyle) oraz pająk ptasznik. Naprawdę warto było to wszystko zobaczyć.
To był ostatni etap naszej wyprawy. Pełni wrażeń po tak ekscytującym dniu powróciliśmy do domów.