W konkursie wzięło udział 41 uczniów z klas 0 - VIII. W pracach, Jan Paweł II jest przedstawiony jako wielki przyjaciel, autorytet i przewodnik duchowy. Dzieci starały się uchwycić miłość i przyjaźń, jaką obdarzał wszystkich Ojciec Święty.
Niezależna komisja w składzie: Iwona Szustak, Renata Niwińska, Hanna Dworakowska, Beata Wróblewska postanowiła przyznać: pierwsze miejsca wszystkim uczestnikom konkursu oddziałów 0 - III. W kategorii klas IV - VIII ex aequo trzy pierwsze miejsca uczennicom: Wiktorii Lewandowskiej, Emili Serwin, Klaudii Jastrzębskiej z klasy VII c. Pozostałym uczestnikom konkursu - wyróżnienia.
W imieniu Samorządu Uczniowskiego, dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za nadesłanie prac. Cieszy nas bardzo niesłabnące zainteresowanie tematem i nauczaniem Jana Pawła II oraz zaangażowanie dzieci, bez których konkurs nie miałby racji bytu. Jednocześnie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym. Odbiór nagród najprawdopodobniej odbędzie się w dzień odbioru świadectw na zakończenie roku szkolnego.
Opiekunowie SU Iwona Szustak, Renata Niwińska
Uczniowie biorący udział w konkursie:
KLASY 0 - III
GRUPA 0 A - Julia łapińska
KLASA I B - Franciszek Płoński, Aleksandra Lewandowska
KLASA I C - Adam Fedorowicz, Alex Cudnik
KLASA II A - Krystian Markowski, Oliwia Sawicka, Łucja Łapińska KLASA II B- Mateusz Ożarowski, Karol Kulesza, Zuzanna Matowicka, Filip Niemczynowicz, Adrian Sosnowski, Alicja Walesieniuk, Kacper Młynarczyk, Alan Skrzypko
KLASA II C - Weronika Zalewska
KLASA III A - Aleksander Falkowski, Amelia Czajka, Anna Łapińska, Bartłomiej Łapiński, Emilia Gulewicz, Hanna Zduńczyk, Karolina Perkowska, Maja Gryk, Michał Łapiński, Oliwia Romańczuk
KLASA III B - Natalia Jastrzębska, Izabela Łapińska, Patrycja Łapińska, Natalia Zdrodowska
KLASA III C - Aleksandra Idźkowska
KLASY IV - VIII
KLASA IV A - Zuzanna Łapińska
KLASA V A - Aleksandra Wróblewska
KLASA V B - Michał Jastrzębski, Malwina Płońska
KLASA V C - Julia Baranowska, Oliwia Jarecka
KLASA VII C - Emili Serwin, Wiktoria Lewandowska, Klaudia Jastrzębska
Łan pięknych czerwonych tulipanów ozdabia pomnik patrona naszej szkoły Świętego Jana Pawła II. Pod koniec października ubiegłego roku na przyszkolnym skwerze uczniowie posadzili ponad 100 tulipanów. Akcję przeprowadziła Prezes Stowarzyszenia „Szkoła Bez Barier w Łapach” p. Joanna Sopek we współpracy ze Stowarzyszeniem „Pro Salute” z Białegostoku w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjno – charytatywnej wspierającej dzieci z dystrofią mięśniową.
Mamy nadzieję, że kwiaty będą pięknie rozkwitały w dniu 18 maja 2020 r., kiedy to przy pomniku Patrona będziemy obchodzić 100 rocznicę Jego urodzin.
„Jan Paweł II – Dobry Pasterz” – to tytuł prac plastycznych wykonanych przez uczniów naszej szkoły z okazji 100 rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II – naszego Patrona.
To już 100 lat temu Pan Bóg postawił go na tej ziemi, aby wyrastając w naszej Ojczyźnie, ucząc się miłości i patriotyzmu od swoich Rodziców, ucząc się modlitwy i służby innym, wreszcie został wybrany na Stolicę Piotrową i by słysząc 16.10.1978 roku na Placu Św. Piotra w Rzymie „Habemus Papam” świat mógł otrzymać kolejnego Dobrego Pasterza na wzór Tego, który jest Najlepszym Pasterzem – Jezusa.
Nasi uczniowie włożyli wiele pracy i zaangażowania w swoje prace, które wyrażają to wielkie i głębokie posłanie Świętego Jana Pawła II.
Niech 100 rocznica Jego urodzin pobudzi nas do refleksji nad Jego powołaniem, dziełem, nauczaniem i osobą, a pomocą w tym niech będą radosne i pełne życia prace naszych uczniów.
Katecheci:
s. Avelina Dębecka
Hanna Dworakowska
Beata Wróblewska
Temat: Zapisz dziecko do Klubu Młodego Programisty online
Szanowni Państwo,
Już 19 i 20 maja ruszają cykle spotkań online, organizowane przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK, w których – za darmo! - będzie mógł wziąć udział każdy uczeń szkoły podstawowej z klas 1-6. Wystarczy dostęp do internetu i chęć poświęcenia chwili czasu na naukę podstaw programowania.
Nauka programowania nigdy nie była łatwiejsza. Rodzicu, jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko spróbowało swoich sił w kodowaniu, wystarczy, że wejdziesz na stronę www.klubmlodegoprogramisty.pl i wypełnisz krótki formularz rejestracyjny. Na podany w zgłoszeniu adres e-mail otrzymasz link, dzięki któremu co tydzień o tej samej porze, przez 10 tygodni, Twoje dziecko będzie poznawało tajniki programowania – korzystając z wirtualnych aplikacji i wsparcia wykwalifikowanych trenerów. Nie musisz niczego instalować – wystarczy jedno kliknięcie.
Uwaga, liczba miejsc jest ograniczona ze względu na możliwości moderacji, więc nie czekajcie i rejestrujcie się już dziś. Mamy 1500 miejsc dla 1-, 2- i trzecioklasistów i 1500 dla 4- 5- i szóstoklasistów z całej Polski!
Rejestracja: www.klubmlodegoprogramisty.pl
Kluby Młodego Programisty to element projektu realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”.
Niedawno utalentowani uczniowie z klasy VII C w ramach nauki zdalnej wykonali prace projektowe pt. „Gdybym był prezydentem...”. Wystarczyła kartka papieru, odrobina fantazji, oraz znajomość języka angielskiego, aby powstały piękne prace, pełne inwencji twórczej, które cieszą oko. Zobaczcie sami. Może w przyszłości, ktoś z uczniów z klasy VII C zostanie prezydentem? Trzymamy za Was kciuki!
Praca Wiktorii Lewandowskiej z klasy 7c w ramach zdalnego nauczania - geografia "Jak możemy oszczędzać wodę!"
REGULAMIN KONKURSU
• klasy 0-III
• klasy IV-VIII
Oprócz obowiązków szkolnych, związanych z odrabianiem lekcji i nauką, uczniowie klasy VI c, VII b, VIII b oraz VIII c miały dodatkową pracę. Polegała ona na wykonaniu a dokładnie- dokończeniu projektu: Ekomisja. Nie marnuję. Ogólnopolski projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej a za jego treść odpowiada wyłącznie Federacja Polskich Banków Żywności. Głównym celem projektu było uświadomienie wszystkim zagrożeń związanych z niewłaściwą działalnością człowieka i jego zgubnym wpływie na naszą planetę, jak również o próbach i możliwościach ratowania jej. Wiele uwagi poświęcono w nim marnowaniu żywności. Dzieci od stycznia bieżącego roku solidnie wywiązywali się z powierzonych im w projekcie zadań. Grupy uczniów w ramach Szkolnego Klubu Niemarnowania, wykorzystując materiały znajdujące się w pudełkach edukacyjnych działali jako Strażnicy Ekologii. Byli wśród nich m.in. Strażnicy Żywności. Strażnicy Energii, Strażnicy Wody, Strażnicy Szkolnej Zieleni, Szkolni Ogrodnicy itp. W ramach tych zadań dzieci złożyły szklarnię, wysiały nasiona do inspektów, rzeżuchę wykonały ekologiczne karmniki dla ptaków i zawiesiły je na drzewach, umieścili w odpowiednich miejscach naklejki związane z oszczędnością wody, energii oraz żywności. Tego typu akcji dzieci wykonały bardzo wiele. Podczas lekcji wychowawczych były organizowane wspólne śniadania ze świeżych produktów niewykorzystanych w domach. Oprócz powyższych zadań, uczniowie podzieleni na 16 grup ( w każdej klasie 4 grupy), opracowywali prace projektowe o następujących tematach:
Według zasad projektu, żaden z tematów nie powinien być realizowany w danej klasie podwójnie. Tak też się stało. Dzieci po rozdzieleniu tematów podjęły aktywną pracę. Nie przeszkodziła im w tym nawet kwarantanna, związana z pandemią wirusa. Dzięki determinacji, integracji i wytężonej współpracy w szkole a następnie online wszystkie grupy wywiązały się z powierzonego im zadania. W wyniku ich pracy powstało: 11 prezentacji multimedialnych, 1 kwiz tematyczny, 2 gry dydaktyczne, 1 makieta, 2 plakaty. Uczniowie podczas wykonywania zadań wykazali się sporą kreatywnością, wykorzystując w swoich działaniach różnego rodzaju metody i formy pracy. Ich działania związane ze Szkolnym Klubem Niemarnowania były regularnie umieszczane w postaci raportów nauczycieli na platformie: Programu Szkolnego Ekomisja. W projekcie uczestniczyło 94 uczniów. Koordynatorem etapu szkolnego była Renata Niwińska. Wszystkie prace projektowe będą udostępnione na stronie internetowej szkoły.
Renata Niwińska
Marysia Litwińczuk z kl. III c zajęła I miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym organizowanym przez Stowarzyszenie Mała Wielka Tęcza.
Celem konkursu było rozwijanie kreatywności dzieci i młodzieży, zainteresowanie bogactwem dziedzictwa narodowego, kształtowanie tożsamości i przynależności narodowej, i promowanie postaw patriotycznych wśród dzieci i młodzieży. Marysia wybrała piosenkarkę Cleo - w regionalnym modnym stroju .
Ola Pęza uczennica klasy Ia aktywnie bierze udział w konkursach plastycznych organizowanych przez różne instytucje na terenie kraju.
Odniosła wiele sukcesów:
GRATULACJE!
Informujemy, że zgodnie z decyzją Prezesa Rady Ministrów, od dnia 4 maja 2020 r. będzie możliwość w naszej szkole korzystać na określonych zasadach z obiektów sportowych szkoły:
W lokalizacji przy ul. Matejki 19 - boisko ze sztuczną trawą, boisko wielofunkcyjne oraz bieżnia lekkoatletyczna;
W lokalizacji przy ul. Polnej 9– boisko wielofunkcyjne.
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi zasadami rezerwacji i korzystania z obiektów.
ZASADY KORZYSTANIA
REZERWACJA
Maj jest miesiącem wielu rocznic wielkich wydarzeń historycznych, o których nie wolno nam zapomnieć.
1 maja obchodzimy Święto Pracy, ale również 16 rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.
2 maja czcimy nasze barwy narodowe w Dzień Flagi Rzeczypospolitej.
3 maja świętujemy 229 rocznicę uchwalenia konstytucji. Było to niezwykle ważne wydarzenie w dziejach naszej Ojczyzny. Polacy, jako drudzy na świecie, a pierwsi w Europie, stworzyli najwyższy akt prawny oparty na nowoczesnej myśli epoki oświecenia. Głównymi autorami tego dokumentu byli: Stanisław Małachowski, Hugo Kołłątaj, Ignacy Potocki. Mieli oni wsparcie innych wybitnych Polaków jak również króla - Stanisława Augusta Poniatowskiego.
W celu głębszej refleksji nad tym doniosłym wydarzeniem zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu przypominającego tamte dni:
https://www.youtube.com/watch?v=-GBAolHelHs
8 maja z kolei, to Dzień Zwycięstwa, jeden z najbardziej radosnych momentów w historii nie tylko Polski, ale całej Europy. Aliantom, w tym również Polsce, udało się pokonać faszystowskie Niemcy.
Oddajmy hołd pamięci tym wszystkim, dzięki którym możemy żyć w wolnym i demokratycznym kraju.
Alicja Raciborska
Beata Drozdowska
Grzegorz Hryncewicz
Witajcie kochani!
Choć mury naszej szkoły opustoszały a za oknem wiosna kusi swymi urokami, to w naszych domach praca wre i to, rzec można, pełną parą. Czeka nas za to już niedługo zasłużony wypoczynek.
Chcę się z Wami podzielić naszymi projektami z języka angielskiego
Phrasal Verbs Project
Są to prace na temat czasowników złożonych, najczęściej występujących w języku angielskim. Celem wykonania tych prac było utrwalenie tych bardzo ważnych części mowy oraz stworzenie wizualnych i atrakcyjnych materiałów dydaktycznych, które posłużą w przyszłości młodszym kolegom i koleżankom. Zadanie to zostało wykonane w trakcie nauki zdalnej przez uczniów klas VIII B i VIII C.
Serdeczne gratulacje i wyrazy uznania za Wasze zaangażowanie. Dajecie dobry przykład!
Poniżej zapraszamy do wirtualnej wystawy części prac wyróżnionych oceną celującą i bardzo dobrą.
Nauczyciel języka angielskiego Justyna Styrnik