• Dzień Ziemi

    Dzień Ziemi

    22 kwietnia przedstawiciele szkolnego koła wolontariatu wzięli udział w obchodach Dnia Ziemi organizowanych przez Urząd Miejski w Łapach, OKF oraz CUS. Nasi wolontariusze przyłączyli się do wspólnego sprzątania pod hasłem „Przyroda jest wieczna, jeżeli jest bezpieczna”. Dzieci wyposażone w rękawice ochronne i plastikowe worki bardzo zaangażowały się w powierzone im zadanie, a śmieci nie brakowało! Na zakończenie zostały zaproszone na wspólne ognisko. W podziękowaniu otrzymaliśmy roślinki, które wspólnie posadzimy na terenie szkoły.

  • Życzenia z okazji Wielkanocy

  • Wielkanocny zajączek w SP1

  • Wielkanoc w kl. 2b

    Mazurki, zajączek, zabawa...

  • Wielkanocna sesja cz.1

  • Wielkanocna sesja cz.2

  • Wycieczka do Białegostoku

    15 kwietnia uczniowie klas 1a, 1b, 2e oraz 3e uczestniczyli w wycieczce do Białegostoku. Odwiedziliśmy Epi -Centrum Nauki, gdzie w Centrum Małego Odkrywcy dzieci mogły eksperymentować i uczyć się poprzez zabawę. Następnie udaliśmy się do Akcent Zoo, gdzie spacerując alejkami obserwowaliśmy mieszkańców zoo i ich zwyczaje. Na zakończenie odwiedziliśmy restauracje McDonald’s.

  • 82. rocznica wybuchu powstania w Getcie Warszawskim.

    82. rocznica wybuchu powstania w Getcie Warszawskim.

    19 kwietnia nasza szkoła co roku obchodzi rocznicę wybuchu powstania w Getcie Warszawskim. Cała społeczność oddaje cześć bohaterom tego wydarzenia poprzez noszenie symbolicznych żonkili i zapalenie zniczy pod pomnikiem Bohaterskich Dzieci Polskich. Stojąc przed pomnikiem wspominamy tragiczne losy ludności żydowskiej podczas II wojny światowej. Przypominamy również pełne dramatyzmu zdarzenia związane z transportem Żydów do obozu koncentracyjnego w Treblince przez teren naszego miasta. Wyjaśniamy uczniom symbolikę pomnika oraz minutą ciszy oddajemy cześć tym, którzy zginęli w wyniku Holokaustu.

    Uczniowie naszej szkoły pod Pomnikiem Bohaterskim Dzieciom Polskim zapalli znicze i złożyli hołd dzieciom żydowskim zabitym podczas transportu do obozu w Treblince.

    W hołdzie pamięci ofiar tego tragicznego wydarzenia z 1943 roku uczcijmy chwilą zadumy ich bohaterstwo.

                                                Nauczyciele historii z SP nr 1

  • Żywe symbole Wielkanocy

    Tradycje wielkanocne są w Polsce kojarzone z barankiem i zajączkiem. Wychowawczynie klasy IIb przy pomocy rodziców uczniów (gorąco dziekujemy tatcie Karolinki Wnorowskiej) zorganizowały dzieciom spotkanie i sesję fotograficzną z żywymi symbolami Wielkanocy.
    Więcej zdjęć niebawem.

     

  • Kiermasz wielkanocny - podziękowania

    Kiermasz wielkanocny - podziękowania

    W dniach 10 i 11 kwietnia w budynku szkoły przy ul. Polnej odbył się Kiermasz Wielkanocny, na którym można było kupić stroiki wykonane przez dzieci z klas 0-3 biorące udział w konkursie na "Najpiękniejszy Stroik Wielkanocny". Zainteresowanie kiermaszem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania, a wystawione stroiki cieszyły się ogromnym zainteresowaniem kupujących! Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy odwiedzili nasz kiermasz. Szczególne podziękowania kierujemy do dzieci (i ich rodziców), które przekazały swoje prace konkursowe na potrzeby kiermaszu.

  • Wiosna w laboratorium IIa

    Wiosna w laboratorium IIa

    Do laboratorium kl II a zawitała wiosna. Dzieci po raz kolejny mogły wcielić się w rolę chemików i samodzielnie przeprowadzić kolorowy eksperyment z wykorzystaniem barwnika, oleju oraz tabletki musującej. To proste doświadczenie nie tylko zachwyciło efektami wizualnymi, ale też pozwoliło uczniom lepiej zrozumieć podstawowe reakcje chemiczne.

                                                                                                                                                    

  • Wycieczka do Warszawy

    Wycieczka do Warszawy

    11 kwietnia 2025 r. uczniowie kl. 5a, 5b, 4b i 7a udali się na wycieczkę do Warszawy.  Uczniowie spacerowali z przewodnikiem po Starówce, obejrzeli  zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Po posiłku w jednym z lokali ulubionego sieciowego fast food’u z widokiem na Plac Zamkowy przejechali do Muzeum Narodowego na lekcję muzealną o Warszawie - mieście legend, historii i ludzi oraz uczyli się "czytać" obrazy. Następnie zaliczyli przejazd metrem na Stadion PGE Narodowy i zwiedzili go trasą kibica - od trybun, aż po parking 🙂.

  • 85. rocznica zbrodni katyńskiej

    85. rocznica zbrodni katyńskiej

    W tym roku przypada 85 rocznica zbrodni katyńskiej. Po raz kolejny przypomina o tragicznych losach polskich jeńców. Wydarzenia z 1940 r. zapisane na kartach historii Polski krwią i męczeńską śmiercią Polaków należą do najbardziej dramatycznych. Tam, na wrogiej, nieprzyjaznej ziemi, zabito wiarę, nadzieję, miłość - jednym strzałem w tył głowy.

    Kiedy 13 kwietnia 1943 roku Niemcy ogłosili, że w lasku pod wsią Katyń niedaleko Smoleńska wojska niemieckie odkryły masowe groby oficerów polskich, wziętych do niewoli przez Sowietów jesienią 1939 roku, początkowo nikt nie uwierzył. W okupowanej Polsce przypuszczano, że to nowe kłamstwo propagandy Goebbelsa. Gdy jednak zaczęto publikować zdjęcia odkrytych grobów z tysiącami ciał równo ułożonych jedno obok drugiego - ludzi z rękoma spętanymi drutem kolczastym, zamordowanych strzałem w tył głowy; kiedy zaczęto publikować nazwiska tych, którzy znaleźli się w sowieckiej niewoli i nagle wiosną 1940 r. zaprzestali korespondencji z rodzinami; kiedy dowództwo Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie zaczęło dochodzić, że zamordowani to oficerowie, których nadaremnie poszukiwano na bezkresnych przestrzeniach sowieckiego imperium, by powołać ich do służby w pozbawionej kadr oficerskich armii generała Władysława Andersa - bolesna prawda dotarła do świadomości Polaków. Ale dopiero 13 kwietnia 1990 r. Związek Radziecki oficjalnie przyznał się do popełnienia zbrodni.

    Uczniowie klasy VIII C SP nr 1 w Łapach podczas akademii w dniu 11.04.2025 r. przypomnieli tragiczne losy polskich żołnierzy wziętych do niewoli podczas napadu ZSRR na Polskę w 1939 r. Montaż słowno-muzyczny został urozmaicony prezentacją w postaci krótkiego filmu, przedstawiającego wyżej wymienione wydarzenia. Na koniec akademii społeczność szkolna, przy zapalonych zniczach, minutą ciszy oddała hołd poległym.

    Cześć ich pamięci.

    Dyrekcja szkoły w dniu 13.04.2025 r. wzięła udział w miejskich obchodach rocznicy zbrodni katyńskiej i 15. rocznicy katastrofy smoleńskiej.

    Fot.: źródła własne i www.lapy.pl

     

  • Gminne eliminacje konkursu PiktoGramy

    Gminne eliminacje konkursu PiktoGramy

    W dniu 9.04.2025 r. w Domu Kultury w Łapach odbyły się gminne eliminacje konkursu Piktogramy.

    Mistrzowie piosenki

    Katagoria przedszkolaki: Maja Zajkowska- wyróżnienie, Alicja Gąsowska- wyróżnienie,

    kategoria klasy I-III: Zofia Piekut - wyróżnienie

    Marcelina Rydzewska - udział

    Naszą szkołę reprezentowały również uczennice klas starszych: Aleksandra Kurzyna z klasy VI a, Maria Jabłońska z klasy VI b, Gabriela Ciborowska z klasy VII b oraz Izabela Szmigiel z klasy VII a.

    Aleksandra Kurzyna- I miejsce

    Maria Jabłońska oraz Gabriela Ciborowska- wyróżnienie.

     

    Mistrzowie recytacji.

    Kategoria przedszkolaki: Maja Niemczynowicz, Hanna Sadowy, Pola Faszczewska, kategoria klasy I-III:  Kajetan Walesieniuk, Rozalia Topczewska - wyróżnienie, kategoria klasy IV-VI: Aleksandra Sadowy, Laura Topczewska- miejsce I. kategoria klasy VII-VIII Łucja Łapińska - I miejsce.

    W konkursie mistrzowie piosenki brali udział uczniowie naszej szkoły reprezentujący świetlicę socjoterapeutyczną:

    Dawid Michałowski- miejsce II

    Oliwia Mioduszewska- miejsce I

    Zuzanna Łapińska

     

  • 100. lecie Łap - apele i roztrzygnięcie konkursu poetyckiego "Łapy moje miasto"

    100. lecie Łap - apele i roztrzygnięcie konkursu poetyckiego "Łapy moje miasto"

    8 kwietnia w naszej szkole odbyły się apele z okazji rocznicy 100-lecia Łap. Uczniowie mieli okazję poznać historię naszego miasta. Obejrzeli  prezentację multimedialną przestawiającą Łapy dawniej i dziś.  Na zakończenie apelu zorgnaizowanego w budynku przy ul. Polnej odbyło się wręczenie nagród przyznanych w gminnym konkursie pt. "Łapy moje miasto". Celem konkursu było uczczenie 100-lecia powstania miasta, rozwijanie zainteresowań naszym regionem oraz promowanie i rozwijanie talentów literackich wśród uczniów klas I-VIII w Gminie Łapy.

    Konkurs przeprowadzony był w trzech kategoriach wiekowych, w każdej wyłoniono trzech zwycięzców.

    I Kategoria- uczniowie klas I-III

    I miejsce- Zofia Markowska kl. IIb Szkoła Podstawowa nr 2

    II miejsce- Aleksander Pułkośnik kl. Ia Szkoła Podstawowa nr 1

    III miejsce- Hubert Mojsa kl. III Katolicka Szkoła Podstawowa

    Wyróżnienia: Gabriela Czajkowska kl. III Szkoła Podstawowa w Płonce Kościelnej

    II Kategoria- uczniowie klas IV-VI

    I miejsce- Gabriela Łupińska kl. IV Szkoła Podstawowa w Łupiance Starej

    II miejsce- Mateusz Rydzewski kl. Vb Szkoła Podstawowa nr 1

    III miejsce- Zofia Łapińska kl. IV Szkoła Podstawowa w Płonce Kościelnej

    Wyróżnienie: Weronika Danowska kl. VI Szkoła Podstawowa nr 3

    III Kategoria uczniowie klas VII-VIII

    I miejsce- Bartosz Zakrzewski kl. VIII Szkoła Podstawowa nr 3

    II miejsce- Alicja Walesieniuk kl. VIIb Szkoła Podstawowa nr 1

    III miejsce- Kacper Filonik kl. VIII Szkoła Podstawowa w Łupiance Starej

    Wyróżnienie: Paweł Kulwicki kl. VIII Szkoła Podstawowa w Płonce Kościelnej

    Dziękujemy za wszystkie nadesłane prace, gratulujemy laureatom i zachęcamy do zapoznania się z zwycięskimi wierszami.

    Specjalne podziękowania kierujemy również do Dyrektor Biblioteki Miejskiej Pani Małgorzaty Roszkowskiej oraz Pani Dyrektor Ewy Niewińskiej  za uczestnictwo w obradach jury.

     

  • Zapraszamy na kiermasz wielkanocny w dn.10-11 kwietnia w budynku przy ul. Polnej

  • Rozstrzygnięcie konkursu "Najpiękniejszy Stroik Wielkanocny"

    Rozstrzygnięcie konkursu "Najpiękniejszy Stroik Wielkanocny"

    Z przyjemnością informujemy, że konkurs pt. "Najpiękniejszy Stroik Wielkanocny" został rozstrzygnięty. W konkursie brali udział uczniowie klas  0-3. Łącznie wpłynęło 75 prac. Zadaniem każdego uczestnika było własnoręczne wykonanie wielkanocnego stroika (pracy przestrzennej) zgodnie z regulaminem. Przy ocenie prac jury konkursu brało pod uwagę: oryginalność kompozycji, pomysłowość, estetykę, samodzielność. Wręczenie nagród oraz dyplomów odbędzie się w dniu 14.04.2025 r.

    Wszystkie wykonane stroiki będą wystawione na kiermasz charytatywny, który odbędzie się  w dniach  10-11.04.2025r .

    Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:

         I miejsce Martyna Dąbrowska kl. 1b

         II miejsce Aleksander Szulborski 0a

         III miejsce Rozalia Topczewska kl. 1a

    Prace Wyróżnione:

    • Magdalena Kalinowska 0a
    • Adam Dworakowski 0b
    • Amelia Cerych kl. 1a
    • Antonina Ksepka kl. 1a
    • Emilia Kurzyna kl. 1b
    • Nikola Osowska kl. 2a
    • Tymoteusz Falkowski kl. 2a
    • Zofia Szulc kl. 2b
    • Kacper Masłowski kl. 2c
    • Maja Lewosz  kl. 3d

    Nagrody Specjalne:

    • Jakub Płoński
    • Natalia Zaleska
    • Aleksandra Herman

    Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

  • Konkurs wokalny „Piosenki pokolenia naszych rodziców”

    1 kwietnia 2025 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Tykocinie odbyła się XVI edycja konkursu “Piosenki pokolenia naszych rodziców” Tykocin 2025 pod honorowym patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty.

    W konkursie wzięło udział kilkudziesięciu uczestników z całego województwa. Naszą szkołę reprezentowała Natalia Roszkowska z klasy VI b.

  • Sukcesy w VI edycji ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego InstaLogik 2024/25

    Sukcesy w VI edycji ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego InstaLogik 2024/25

    Z dumą informujemy o wspaniałych wynikach naszych uczniów w VI edycji ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno-Informatycznego InstaLogik 2024/25. Podczas konkursu uczniowie wykazali się logicznym myśleniem, umiejętnością rozwiązywania problemów,  z sukcesem zmierzyli się z wymagającymi zadaniami matematycznymi i programistycznymi. Rezultaty niełatwych zmagań konkursowych okazały się dla nich imponujące.

    Kategoria klas ósmych

    Anna Łapińska uczennica klasy VIII a  zdobyła tytuł Laureata II miejsca na szczeblu ogólnopolskim (n-l B. Jamiołkowska)

    Kategoria klas siódmych

    Izabela Kulesza uczennica klasy VII a  zdobyła tytuł Laureata II miejsca na szczeblu ogólnopolskim  i osiągnęła  najlepszy wynik w województwie podlaskim (n-l B. Jamiołkowska)

    Alicja Walesieniuk uczennica klasy VII b  zdobyła tytuł Laureata II miejsca na szczeblu ogólnopolskim  i osiągnęła drugi wynik w województwie podlaskim (n-l J. Smoktunowicz)

    Filip Łapiński uczeń klasy VII b  zdobył tytuł Finalisty na szczeblu ogólnopolskim  i osiągnął  trzeci wynik w powiecie białostockim. (n-l B. Jamiołkowska)

    Uczniów do konkursu przygotowywała Beata Jamiołkowska.

    Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

  • Dzień bez plecaka na Polnej

strona:

Aktualności

Kontakt

  • SP nr 1 Łapy
    ul. Polna 9
    ul. Matejki 19
    18-100 Łapy
    Administratorzy strony:
    Beata Jamiołkowska
    Jolanta Smoktunowicz
  • ul. Polna 9, 857152419
    ul. Matejki19, 857152930

Galeria zdjęć