Festiwal wokalny
Ponownie uczennice z naszej szkoły odniosły sukces w festiwalu międzynarodowym. Dziewczęta wzięły udział w XXXIII Międzynarodowym Konkursie Digi-Talenty WIOSNA 2024.
Natalia Olejnik z klasy VIII i Alicja Walesieniuk z klasy VI b otrzymały WYRÓŻNIENIE II STOPNIA, a Aleksandra Kurzyna z klasy V a WYRÓŻNIENIE I STOPNIA.
Konkurs matematyczno – informatyczny
Uczennica naszej szkoły Anna Łapińska z kl. VIII a została Finalistką na szczeblu ogólnopolskim V edycji Konkursu InstaLogik oraz osiągnęła najlepszy wynik w powiecie białostockim. InstaLogik to ogólnopolski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8. Organizowany pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Wydziału Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.
Serdecznie gratulujemy!
Uczniowie 5 klas naszej szkoły mieli okazję odwiedzić Park Militarny, który jest odziałem Muzeum Wojska w Białymstoku i wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez doświadczonych muzealnych edukatorów.
Uczestnicy poznali historię ułanów i artylerzystów, którzy aktywnie działali na Podlasiu. Dowiedzieli się jaką bronią i sprzętem dysponowali żołnierze, mieli też okazję do samodzielnego eksperymentowania z armatą i katapultą, rzucania podkową, pokonywania toru przeszkód na hobby horse i innych aktywności w atrakcyjny sposób przybliżających żołnierską codzienność.
Po zajęciach wyjazdowych odbyły się warsztaty, dzieci stworzyły prace plastyczne, które zostaną wykorzystane do druku pocztówek.
Udział w projekcie „Patriotyczne Podlasie” realizowanym przez Fundację Aktywizacja dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.
Szanowni Państwo, poniżej przekazujemy informację dotyczacą uroczystości zakończenia roku szkolnego 2023/2024 w dniu 21 czerwca 2024 r.
Godz. 8.00 - msza Św. w kościele p.w. Św. Krzyża w Łapach.
Godz. 9.00 - budynek przy ul. Matejki, duża sala gimnastyczna.
Godz. 10.30 - budynek przy ul. Polnej, plac przed szkołą przy pomniku Patrona (w przypadku złych warunków atmosferycznych sala gimnastyczna).
Tego dnia obowiązuje uczniów strój galowy.
W dniach 10-14 czerwca 2024 r. w bibliotece na Polnej dzieci z klas integracyjnych i specjalnych słuchały opowiadania pt "Na tropie śmieciowego potwora" w ramach corocznej imprezy czytelniczej "Szkolny Tydzień Czytania Dzieciom". Przy tej okazji rozmawialiśmy o ekologii. Na zakończenie zrobiliśmy wspólne fotografie.
13 czerwca 2024 r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Wiedzy o tytuł „MĄDREJ SOWY”. Konkurs przebiegał według zasad telewizyjnego teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Wzięło w nim udział dziewięciu reprezentantów klas trzecich.
Po zaciętej i emocjonującej „walce” laureatami zostali:
1 miejsce – Aleksander Płoński kl. IIIb
2 miejsce – Dawid Skrzeczko kl. IIIb
3 miejsce – Michał Basta kl. IIIa
Zwycięzcy otrzymali statuetki „Mądrej Sowy”, pozostali uczestnicy konkursu – pamiątkowe medale oraz dyplomy. Gratulujemy!
Organizatorki konkursu
Dorota Dargiewicz
Jolanta Rydzewska
FESTYN RODZINNY
Zapraszamy wszystkich Uczniów, Rodziców oraz Przyjaciół naszej szkoły na Festyn Rodzinny w dniu 18.06.2024 r. w godz. 16.00 – 18.30 (wewnętrzny dziedziniec szkoły przy ul. Polnej 9). W tym roku bawimy się w klimatach meksykańskich, mile widziane akcenty meksykańskie w strojach.
W programie:
Dzięki uprzejmości jednego z rodziców uczniów nawiązaliśmy współpracę ze sklepem Decathlon. Proszę o zapisanie się na wydarzenie, stworzone przez Decathlon
https://go.decathlon.pl/l/festyn-rodzinny/66680261-7d01-4711-990c-9ab012213c13 (wymagane założenia konta - proste i szybkie)
Spośród zarejestrowanych osób w trakcie loterii zostanie rozlosowany bon do wykorzystania w sklepie.
Gry planszowe znów stają się popularną rozrywką na całym świecie. Spotkania przy planszówkach są doskonałym sposobem spędzenia wolnego czasu.Mogli się o tym przekonać uczniowie klas 4a i 4b w środowe popołudnie. Odeszli od ekranów komputerów i telewizorów, zrezygnowali na chwilę ze smartfonów i wybrali spotkanie z rówieśnikami twarzą w twarz przy przeróżnych grach przyniesionych z domu. Nie zabrakło również rozgrywek sprawnościowych. By nie stracić sił, uczniowie mieli słodkie przekąski oraz pizzę. Było głośno i wesoło!
W dniach 5 - 7 czerwca 2024 r. uczniowie klas VIa, VIb i klas siódmych brali udział w wycieczce szkolnej do Trójmiasta. Już w godzinach popołudniowych 5 czerwca spacerowali urokliwymi uliczkami starego miasta w Gdańsku: Mariacką, Piwną, Bursztynową...Ogromne wrażenie zrobiło na nich Muzeum II Wojny Światowej. I... wreszcie spotkanie z Morzem Bałtyckim, wizyta na statku "Dar Pomorza" i spacer po molo w Sopocie. Gwoździem programu było zwiedzanie zamku krzyżackiego w Malborku. Pogoda też sprzyjała, więc uczniowie świetnie się bawili i wrócilizadowoleni, zrelaksowani i pełni wrażeń.
Poniżej prezentujemy galerię zdjęć.
W dniu 11.06.2024r. dzieci z zerówek i klas terapeutycznych odwiedzili niecodzienni goście z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łapach. Dzieci mogły poznać pracę strażaków, umundurowanie oraz niektóre sprzęty, jakimi dysponują. Dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale biorą udział też w różnych akcjach ratujących życie. Strażacy przypomnieli też zasady zachowania w sytuacjach zagrożenia. Wielką radość dzieciom sprawiło obejrzenie z bliska wozu strażackiego z wyposażeniem, ubiór strażaka. Dzieci mogły osobiście posiedzieć w wozie strażackim i przymierzyć strój strażaka. Serdecznie dziękuję naszym gościom Panu Mariuszowi Gryc i Panu Pawłowi Jurkianowi za wspaniałe poprowadzenie spotkania 👩🚒.
Oto kilka zdjęć z tego spotkania
W dniu 5 czerwca dzieci z grupy 0A wzięły udział w projekcie Biblioteki Publicznej, pt. "Tata czyta dzieciom". W rolę taty wcielił się Pan Burmistrz Krzysztof Gołaszewski, który czytał dzieciom bajkę i uczestniczył we wspólnym tańcu z pomponami. Oprócz tego dzieci pracowały w grupach ucząc się wzajemnej współpracy, a na koniec bawiły się zabawkami z biblioteki.
10 czerwca 2024 r. uczniowie klas Ia, Ib, IIa wzięli udział w wycieczce w ramach przedsięwzięcia „Poznajemy Podlaskie" realizowanego i dofinansowanego przez Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną. Uczniowie zwiedzali nowoczesną ekspozycję multimedialną oraz wystawę czasową w Muzeum Przyrodniczym w |Białowieży, Miejsce Mocy - legendarne miejsce w Białowieskim Parku Narodowym, Rezerwat Pokazowy Żubrów, obserwowali żubry będące symbolem Białowieskiego Parku Narodowego, ale również wilki, dziki, rysie, jelenie, łosie czy sarny. Następnie udali się na zwiedzanie Soboru Świętej Trójcy, który jest wizytówką i dumą Hajnówki, ze względu na swoją niezwykłą konstrukcję. Przeszli ulicą Górną w Hajnówce, gdzie oglądali tradycyjne, podlaskie domy (drewniane, niskie, często kolorowe budynki z dachami krytymi gontem i rzeźbionymi ozdobami na okiennicach czy gzymsach). Są one pamiątką tego, jak dawniej wyglądała cała okolica, zanim pojawiła się nowoczesna architektura. Ostatnią atrakcją było zwiedzanie Parku Miniatur Zabytków Podlasia, gdzie można było zobaczyć tradycyjne, drewniane budynki, cerkwie i kościoły czy Pałac Branickich w Białymstoku w skali 1:25.
Zapraszamy do galerii
W dniach 6 i 7 czerwca br. odbyły się wyjazdy do Muzeum Wojska w Białymstoku w ramach projektu „Patriotyczne Podlasie”, który jest współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Tym razem uczniowie 5 klas naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w zajęciach w Parku Militarnym. Projekt ma na celu upowszechnienie tradycji i historii naszego kraju wśród najmłodszych mieszkańców gminy Łapy. Wśród uczniów, którzy wezmą udział w działaniach projektowych wzrośnie wiedza na temat historii Polski, co przyczyni się do budowania postaw patriotycznych. Po wyjazdach zorganizowane zostaną również warsztaty, podczas których dzieci stworzą prace plastyczne z wykorzystaniem informacji zdobytych na zajęciach wyjazdowych. Wybrane prace zostaną wykorzystane do druku pocztówek.
Zadanie publiczne jest współfinansowane ze środków Województwa Podlaskiego
W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie klas I-III uczestniczyli w Programie Edukacji Antytytoniowej ,,Nie pal przy mnie, proszę”. Program stanowi drugie ogniwo w cyklu programów edukacji antytytoniowej. Powstał w efekcie pracy zespołu interdyscyplinarnego złożonego z pedagogów, lekarzy i psychologa z Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Jego celem jest zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu, zwiększenie wiedzyw zakresie odpowiedzialności za własne zdrowie oraz kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu.Na zajęciach edukacyjnych dzieci poznały główną bohaterkę programu „Nie pal przy mnie proszę” wiewiórkę Wikę, która towarzyszyła im w zajęciach. Korzystały z kart pracy zawartych w programie oraz przygotowanych przez koordynatora.
KOLEJNE SUKCESY ARTYSTYCZNE UZDOLNIONYCH UCZNIÓW KLASY 2A
W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE DIGI-FORM-ART WIOSNA 2024
Stanisław Perkowski Laureat I miejsca w kategorii recytacja
Maria Perkowska Laureatką I miejsca w kategorii recytacja
Kaja Zatyka Laureatka I miejsca w kategorii malarstwo
Helenka Piekutowska Laureatka III miejsca w kategorii malarstwo
Uczennica Helena Piekutowska również po raz pierwszy wzięła udział w międzynarodowym konkursie STAR BRIDGE POLAND - ICELAND i została III Laureatką Visual Arts Award w kategorii malarstwo.
OGÓLNOPOLSKIE SUKCESY WOKALNE
Uczennice naszej szkoły Aleksandra Kurzyna z klasy V a oraz Natalia Olejnik z klasy VIII a wzięły udział w Internetowym Konkursie Piosenki Polskiej ,,Zaśpiewane Wiosną'' 2024. Celem Festiwalu było -popularyzacja utworów w języku polskim i prezentacja dorobku artystycznego uczestników festiwalu w przestrzeni wirtualnej. Aleksandra została Laureatką Wyróżnienia. Ponadto Ola uzyskała Wyróżnienie w 3 Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki ONLINE ŚPIEWAJ RAZEM Z NAMI. Niewątpliwie ogromny sukcesem jest Tytuł Laureata Festiwalu przyznany Natalii. Natalia sama pisze teksty i komponuje.
OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY Z ARYTMETYKI MENTALNEJ
1 czerwca 2024 r. w Warszawie odbyły się Ogólnopolskie Zawody z Arytmetyki Mentalnej - Indigo. Arytmetyka Mentalna to metoda nauki matematyki opierająca się na wykorzystaniu wyobraźni i wizualizacji do szybkiego i efektywnego przeprowadzania obliczeń w umyśle. Uczennica klasy 2a Helena Piekutowska zajęła w nich 3 miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Serdecznie gratulujemy!!!
Szkolny Konkurs Ortograficzny 2024
„O PIÓRO DYREKTORA SZKOŁY”
w klasach II i III r o z s t r z y g n i ę t y!
W dniach 3 - 4 czerwca odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Szkolnego Konkursu Ortograficznego „O PIÓRO DYREKTORA SZKOŁY”. Zadaniem uczniów było poprawne napisanie dyktanda o tematyce wiosennej.
Oto lista zwycięzców, którzy z ortograficznymi zmaganiami poradzili sobie najlepiej:
klasy II
I miejsce – Olaf Karolczuk kl. IIa
II miejsce – Maja Lewosz kl. IId
III miejsce – Stanisław Perkowski kl. IIa
klasy III
I miejsce – Dominik Orłowski kl. IIIc
II miejsce – Maria Łapińska kl. IIIb
III miejsce – Michał Basta kl. IIIa
Gratulujemy laureatom!
Wręczenie nagród i dyplomów nastąpi podczas zakończenia roku szkolnego.
Organizatorki konkursu
Dorota Dargiewicz
Jolanta Rydzewska