• UWAGA UCZNIOWIE

  • "Mistrz Tabliczki Mnożenia 2019"

    "Mistrz Tabliczki Mnożenia 2019"

    W czwartek 30 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Łapach odbył się finał II Gminnego Konkursu  - "Mistrz Tabliczki Mnożenia 2019". Turniej matematyczny patronatem objął burmistrz Łap Krzysztof Gołaszewski i ufundował zwycięzcom atrakcyjne nagrody. W zmaganiach wzięło udział 29 uczniów klas IV - VIII z sześciu szkół podstawowych naszej gminy. Uczniowie rozwiązywali zadania w dwóch kategoriach: klasy IV - VI oraz VII - VIII.
    W kategorii IV-VI   tytuł  II wicemistrz uzyskał uczeń naszej szkoły - Kamil Jabłoński, kl. V.
    Zwycięzcy otrzymali gratulacje i nagrody z rąk Burmistrza Łap, Krzysztofa Gołaszewskiego i Wicedyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Łapach, Doroty Łapińskiej.

    FOTORELACJA

  • WIOSENNE ŚPIEWANIE W SP 1 ŁAPY

    WIOSENNE ŚPIEWANIE W SP 1 ŁAPY

    Dnia 31 maja 2019r. odbyła się w Szkole Podstawowej n1 XVII edycja konkursu „Wiosenne śpiewanie”. Impreza ta od lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas młodszych. W drodze eliminacji klasowych wyłoniono reprezentantów do konkursu ogólnoszkolnego, który odbył się w dwóch kategoriach:
    •    „Piosenką witamy wiosnę”
    •    „Polskie przeboje w naszym wykonaniu” 
    I miejsce zdobyły: Oliwia Romańczuk  oraz Anna Łapińska  z klasy IIa
    II miejsce zdobyli: Izabela Łapińska z kl. IIb, Zuzanna Matowiecka z kl. Ib, Miłosz Falkowski z kl. Ia, Alicja Walesieniuk z kl. Ib oraz Maria Litwińczuk z kl. IIc.
    III miejsce zdobyli: Zuzanna Łapińska z IIIa, Aleksandra Idźkowska z kl.IIc  Natalia Dąbrowska z kl. Ic, Łucja Łapińska z kl. Ia, Krystian Makowski      z kl. Ia, Izabela Szmigiel z kl. Ic, Aleksander Falkowski z kl. IIa, Anna Subocz z IIb oraz Emilia Wojdyła z IIIa. 
    W przerwie między konkursami podczas obrad Jury, mini recital zaprezentowała nasza dawna absolwentka Gabrysia Dargiewicz, która w przeszłości zawsze stawała na podium naszego konkursu. Wystąpili też uczniowie klas pierwszych z układami tanecznymi oraz taneczno -  rytmicznymi do znanych przebojów światowej muzyki.
    Organizatorzy dziękują  Radzie Rodziców działającej przy SP1 w Łapach oraz członkini Jury pani Ewie Łukaszuk  za ufundowanie nagród każdemu uczestnikowi konkursu.
    Wszystkim laureatom i uczestnikom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy, grupom tanecznym oraz Gabrysi  bardzo dziękujemy i zapraszamy wszystkich  za rok.

    Organizatorzy

    FOTORELACJA

  • Noc w muzeum

    Noc w muzeum

    Pod takim hasłem odbyło się kolejne nocowanie Samorządu uczniowskiego i klasy VII b. Odbyło się ono z 31 maja na 1 czerwca i różniło się sporo od poprzednich. Aby nie przebywać tylko i wyłącznie w murach szkolnych, postanowiliśmy wyjść ,,na miasto’’. Pierwszym punktem programu była piesza wycieczka do ZSM w Łapach. Tam uczniowie zwiedzili muzeum historyczne, bogate w archiwalne zbiory i dokumenty, zawierające nie tylko historię szkoły, ale także informacje dotyczące naszej miejscowości i kraju. Oprowadzała nas po nim pani dyrektor Dorota Kondratiuk. Dzieci sporo uwagi poświęciły  kronikom  szkolnym, w których odnalazły zdjęcia swoich nauczycieli i rodziców. Sporym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyła się wystawa prac dyplomowych, wykonanych przez absolwentów szkoły oraz siłownia.  Wrażenie wywarł na grupie namalowany na ścianie wizerunek patrona szkoły: Stefana Czarnieckiego. Po zwiedzaniu wszyscy udali się na kolację. Część uczniów spożyła ją w,, Weronie’’ a cześć w ,,Czarno na białym’’. Następnie odbyły się wieczorne podchody a po nich- rozgrywki siatkówki na sali gimnastycznej. Nie mogło zabraknąć dyskoteki i rozmów w grupach. I tak zastał nas Międzynarodowy Dzień Dziecka. 
    Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Renata Niwińska, p. Iwona Szustak, p. Jolanta Kamińska- Choma, p. Hanna  Dworakowska.

    FOTORELACJA

  • OLIMPIADKA KUBUSIA PUCHATKA

    OLIMPIADKA KUBUSIA PUCHATKA

    ŁDnia 30 maja na Orliku odbyła się rywalizacja sportowa szkół podstawowych – OLIMPIADKA KUBUSIA PUCHATKA. W rywalizacji sportowej uczestniczyli uczniowie naszej szkoły z klas: III a, II c, I b. Uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani i aktywnie uczestniczyli w turniejowych konkurencjach. Wykonywali zadania z pełnym zaangażowaniem i poświęceniem. W zawodach zajęliśmy II miejsce przegrywając ze zwycięską drużyną tylko jednym punktem.  Turniej sprawił uczniom dużo radości i zdrowej rywalizacji sportowej. Wszyscy uczestnicy imprezy sportowej otrzymali pamiątkowe medale i drobne upominki.

    Ewa Zdrodowska
                                                                         Monika Kozikowsk 
                                                                           Jolanta Kamińska

    Łukasz Pułkośnik

    FOTORELACJA

  • Podsumowanie projektu „W drogę z Niepodległą”

    Podsumowanie  projektu „W drogę z Niepodległą”

    W ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę nauczyciele Szkoły Podstawowej nr1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Łapach, działający w ramach Stowarzyszenia Szkoła Bez Barier, Aldona Bagińska i Alicja Raciborska wzięły udział w konkursie Niepodległa 2018 Fundacji PZU z Kulturą. Napisany projekt pt.: „ W drogę z Niepodległą” otrzymał dotację na realizację zaplanowanych działań mających na celu zwiększenie dostępu do szeroko pojętej kultury dzieciom i młodzieży szkolnej oraz zwiększenie ich wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego na poziomie lokalnym i ogólnopolskim.

    Działania, które były prowadzone przybliżyły lokalnych bohaterów walczących o odzyskanie  Ojczyzny.  Postać Stanisława Nilskiego - Łapińskiego ( bliskiego współpracownika Józefa Piłsudskiego ) i jego wkład w odzyskanie niepodległości, dzieci poznały na zajęciach warsztatowych w Izbie Pamięci  Gimnazjum nr 1 w Łapach.  Podczas rajdu rowerowego do Płonki Kościelnej dzieci  aktywnie spędziły  czas   przy ognisku  piekąc smaczne  kiełbaski  i przyjemnej zabawie  na świeżym powietrzu rywalizując w wielu  konkursach.

    Następnym działaniem w październiku była  gra terenowa, która zaangażowała uczniów ze Szkół Podstawowych naszej gminy. Uczestnicy wykazali się znajomością symboli narodowych, hymnu, umiejętnością wykonania flagi polskiej oraz znajomością granic naszej Ojczyzny. Odpowiadały na pytania dotyczące wydarzeń i postaci związanych  z uzyskaniem Niepodległości przez Polskę. Podsumowaniem gry była ożywiona dyskusja na temat: „Co my możemy zrobić obecnie dla Ojczyzny ?”. Wszyscy zgodziliśmy się, że nasza nauka i praca każdego dnia powinna wpływać na rozwój i piękno  naszego kraju.

    Kolejnym  naszym działaniem była wycieczka  autokarowa  do Warszawy. Dzieci zwiedziły  Muzeum Żydów Polskich ”POLIN”, Centrum Nauki Kopernik oraz spacerowały   po Krakowskim Przedmieściu poznając zabytki i postacie  związane z historią Rzeczpospolitej Polskiej. Następną   atrakcją  była podróż do stolicy Podlasia.   Beneficjenci projektu uczestniczyli  w lekcji historii w Muzeum Historycznym oraz  wzięły udział w warsztatach  w Wedlu.  Największym jednak przeżyciem była  obecność w Operze Podlaskiej. Mieliśmy okazję uczestniczyć w premierze musicalu  pt. „ Upiór  w operze”. Późnym wieczorem i pełni wrażeń wróciliśmy do domów. Na uwagę zasługuje fakt, iż po raz pierwszy uczniowie mieli dostęp do szeroko pojętej kultury.

     W lutym 2019 roku  na zajęciach warsztatowych, uczniowie  mieli zaszczyt gościć pana Włodzimierza Kostro – uczestnika zsyłki na Syberię. Z wielkim zainteresowaniem i uwagą słuchały relacji z okrutnej, nieludzkiej wywózki. Pan Kostro opowiedział nam o panującym tam  głodzie, o transporcie w bydlęcych warunkach, o nieludzkich warunkach do przeżycia w dalekiej Syberii. Tylko głęboka wiara  dawała nadzieję na przetrwanie. Przeżyć mógł tylko  ten, kto się nie poddał  i walczył z trudami surowego klimatu, niewolniczo pracował za porcję chleba. Ta nietypowa lekcja historii nie tylko przypomniała uczniom ważne momenty z przeszłości naszego kraju, ale dla wielu dostarczyła też nowych wartości. Dzieci podzieliły się historiami swoich przodków  i  ich losach oraz przedstawiły pamiątki rodzinne zachowane z omawianego okresu.                            

    Projekt rozpoczął  się  1 października 2018 roku i kończy się 31 maja 2019 roku. Cieszymy się, że Fundacja PZU już  po raz  czwarty dotowała działania- Stowarzyszenia Szkoły bez Barier i dzięki Fundacji PZU myślimy, że udało nam się  rozbudzić  w  uczniach ciekawość świata, miłość do własnego kraju, pasję i aktywność życiową a przede wszystkim wykształcić  postawę dumy z własnej Ojczyzny  i przynależności do narodu polskiego.

     Autorki projektu:   Aldona Bagińska
                                                                                       Alicja Raciborska

    FOTORELACJA

  • Dzień Mamy i Taty w Zerówce 0 B

    Dzień Mamy i Taty w Zerówce 0 B

    Dnia 24 maja w naszej szkole odbył się Dzień Rodziny w zerówkowej grupie 0 B. Naszymi gośćmi byli rodzice oraz pani Wicedyrektor Ewa Niewińska i. Dzieci przygotowały przedstawienie pt."Jak mama tatę poznała". Następnie wręczyły własnoręcznie wykonane bukiety oraz prace plastyczne pt. "Moja Rodzina", śpiewały piosenki dziękując rodzicom za ich troskę i opiekę. Na koniec był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

    FOTORELACJA

  • Utrudnienia w dostępie do E-dziennika

    Utrudnienia w dostępie do E-dziennika

            Informujemy, iż problem związany z brakiem możliwości zalogowania do elektronicznego dziennika naszej szkoły od godzin wieczornych dn.29-05-2019 do chwili obecnej jest od nas niezależny, a spowodowany jest konserwacją systemu  przez firmę ZETO.

  • Święto Rodziny w zerówce

    Święto Rodziny w zerówce

    W dniu 28 maja dzieci z grupy0a wraz z rodzicami i wychowawczynią  świętowały Dzień Rodziny. Miłym gościem był Pan Dyrektor Daniel Gołaszewski.
    Uczniowie wystąpili z przedstawieniem z udziałem ufoludków, które przybyły z innej planety, a popsuł się im statek niestety. Trafiły do przemiłej rodziny, która udowodniła, że w ich gronie jest wesoło, że wszyscy się wspierają i sobie pomagają.
    Dzieci świetnie odegrały swoje role, a rodzice byli zachwyceni występem swoich pociech. Każdy otrzymał drobny upominek i miał możliwość  skosztowania słodkości przygotowane przez nasze mamy.

    Renata Gąsowska

    FOTORELACJA

  • Zerówki w Urzędzie Miasta i Gminy

    Zerówki w Urzędzie Miasta  i Gminy

    W ramach tematyki Moja miejscowość- moją małą Ojczyzną dzieci z zerówek Oa i Ob udały się do Urzędu Miasta i Gminy w Łapach. Tam spotkaliśmy Pana Burmistrza Krzysztofa Gołaszewskiego, który zaprosił dzieci na spotkanie w swoim gabinecie. Opowiedział on o swojej pracy i planach związanych z rozwojem miasta oraz  chęć wspierania zainteresowań dzieci i młodzieży w Łapach. Budowane place zabaw będą miejscem spędzania wolnego  czasu i rozwoju sprawności fizycznej.  Wyraził radość z rozwoju i  sukcesów najmłodszych mieszkańców, bo w nich  widzi przyszłość naszej miejscowości. Dzieci spontanicznie wyrażały radość ze spotkania, obdarowane zostały ciasteczkami i drobnymi upominkami.

    FOTORELACJA

  • Konkurs Recytatorski dla przedszkolaków

    Konkurs Recytatorski dla przedszkolaków

    Dnia 28.05.2019 r. w Domu Kultury w Łapach odbył się Konkurs Recytatorski przedszkolaków. Wzięło w nim udział 44 dzieci z różnych przedszkoli. Naszą zerówkę reprezentowało sześcioro dzieci z grupy 0 A i 0 B. Odnieśliśmy też swój sukces:
    - III miejsce zajęła: Zofia Cimoch z grupy 0 B, która recytowała wiersz J. Tuwima pt. "Spóźniony słowik",
    - wyróżnienia otrzymały: Oliwia Kowalewska z grupy 0 A, recytowała wiersz D. Gellner
     pt. "Rewie mody" oraz Aleksandra Lewandowska z grupy 0 A, wystąpiła z wierszem  A. Frączek, pt " Krówka". 
    Gratulujemy!

  • „Warszawa da się lubić”

    „Warszawa da się lubić”

    28 maja klasy integracyjne Ia, IIa i IVa wyruszyły autokarem na wycieczkę do Warszawy. Mimo tego, iż aura częściowo nam nie sprzyjała zwiedziliśmy wszystkie zaplanowane miejsca. Na początku byliśmy w największym w Polsce Centrum Nauki Kopernik. Następnie spacerkiem dotarliśmy na Krakowskie Przedmieście, a stamtąd na Plac Zamkowy i Rynek Starego Miasta. Później wzdłuż murów obronnych obok Pomnika Małego Powstańca przeszliśmy pod Grób Nieznanego Żołnierza. Metrem dotarliśmy na stację Stadion Narodowy, gdzie czekał na nas autokar. W strugach deszczu, ale w doskonałych humorach wróciliśmy do Łap. Przyjedziemy do Warszawy na pewno jeszcze raz, aby zobaczyć inne ciekawe miejsca. 

    FOTORELACJA

  • Konkurs geograficzny ,, Afryka”

    Konkurs geograficzny ,, Afryka”

    W środę  20.03.2019 roku w naszej szkole odbył się szkolny etap Wojewódzkiego konkursu geograficznego „KONTYNENTY ŚWIATA”. W tym roku tematem szczegółowym była ,,Afryka”.

    W konkursie brało udział 16 uczniów. Do finału zakwalifikowało się czworo z nich:

    1. Aleksandra Brzozowska 7b
    2. Kamil Tołoczko 7b
    3. Natalia Sienkiewicz-Komarzewska 7c
    4. Kamila Kubiak  8a

        Rozgrywka finałowa odbyła się  20 maja 2019r  w VIII Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Kazimierza Wielkiego w Białymstoku. Nasi uczniowie rywalizowali głównie z gimnazjalistami. Młodzi pasjonaci Afryki, mimo mniejszego geograficznego doświadczenia, wykazali się szeroką wiedzą na temat ,,Czarnego Lądu” uzyskując bardzo dobre wyniki.

    Przykładowe pytanie:

    Braai to:

    a)jeden z oficjalnych języków RPA; 

    b)rytuał jednej z grup etnicznych zamieszkującej Afrykę;

    c)afrykańska odmiana grilla;

    d)powitanie w jednym z języków RPA;

    Wiesz? Nie?

    Oni wiedzieli!

     

    Życzymy dalszych sukcesów.

  • Warsztaty recyclingowe

    Warsztaty recyclingowe

    Uczestnicy wycieczki do spalarni odpadów w Białymstoku wzięli udział w warsztatach recyclingowych zorganizowanych w szkole. Dzieci w praktyce przekonały się, że odpady to nie śmieci, lecz cenne surowce, które można wykorzystać bardzo kreatywnie. Mali artyści z surowców wtórnych tj. tektura, rolki po papierze toaletowym, plastikowe zakrętki, wytłaczanki po jajkach, stare guziki i inne „skarby z odzysku”, stworzyli piękne ramki i kolorowa łąkę z kwiatami, biedronkami i innymi robaczkami. Dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem i prześcigały się w pomysłach. Teraz każdy już wie, że z pozoru niepotrzebne i bezużyteczne rzeczy mogą otrzymać drugie życie, a przy okazji dostarczyć wiele radości. 
    Warsztaty były też okazją do przypomnienia dzieciom o segregacji surowców wtórnych, co dla większości po wycieczce edukacyjnej z zakresu zagospodarowania odpadów komunalnych było już oczywiste.
    Warsztaty zrealizowano w ramach projektu „Sortuję, środowisko szanuję” dofinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

    Fundacja Aktywizacja

    FOTORELACJA

  • ,,Mistrz Tabliczki Mnożenia 2019 roku”

    ,,Mistrz Tabliczki Mnożenia 2019 roku”

    20 maja w naszej szkole odbył się etap szkolny konkursu matematycznego ,,Mistrz Tabliczki Mnożenia 2019 roku”. Wzięło w nim udział 48 osób z  klas IV – VIII. Uczestnicy konkursu zmagali się z zadaniami i łamigłówkami matematycznymi z wykorzystaniem pamięciowego mnożenia i dzielenia. Do etapu finałowego, który odbędzie się 30 maja, zakwalifikuje się po jednej osobie z każdego poziomu.

    FOTORELACJA

  • Szanowni Państwo

    Wywiadówka kl. III a odbędzie się w najbliższą środę, 22 maja 2019 r. o godz. 18.00

    Tego dnia w  godzinach 18.00 – 18.40 będzie możliwość konsultacji z nauczycielami, którzy byli nieobecni na wywiadówce w dniu 16 maja.

  • Wywiadówka - spotkanie z rodzicami

    Dyrekcja i Rada Pedagogiczna
    Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Św. Jana Pawła II w Łapach
    zaprasza rodziców naszych uczniów na wywiadówkę, która odbędzie się 16 maja 2019r. (czwartek). 

    O godz. 18.00 – krótkie spotkanie ogólne w sali gimnastycznej, następnie zebrania  z wychowawcami w salach lekcyjnych  i indywidualne  konsultacje z nauczycielami.


    O godz. 19.00 - zebranie przedstawicieli (1os.) oddziałowych Rad Rodziców w stołówce szkolnej. 

  • Odpady to nie śmieci, lecz cenne surowce

    Odpady to nie śmieci, lecz cenne surowce

    Uczestnicy wyjazdu do sortowni odpadów na własne oczy przekonali się o słuszności tych słów. Uczniowie 7 klasy zwiedzieli Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Hryniewiczach, który jest jednym z głównych elementów kompleksowego systemu gospodarki odpadami w Białymstoku. Na terenie zakładu znajduje się kompostownia, Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów, pola składowe, linia do rozbiórki elektroodpadów oraz nowoczesna sortownia odpadów oddana do użytku w październiku 2016 r.
    Zorganizowano również zajęcia warsztatowe, podczas których uczniowie samodzielnie zaprojektowali własne torby wielokrotnego użytku. Spośród barwnych toreb, każdy wybrał swój ulubiony kolor. Torby bawełniane zostały ozdobione według uznania wstążkami, pomponami, naszywkami, napisami i obrazkami.
    Zarówno wyjazd do sortowni, jak i warsztaty zostały przeprowadzone w ramach projektu „Sortuję, środowisko szanuję” dofinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.

    Fundacja Aktywizacja

    FOTORELACJA

  • Szlakiem Żołnierzy Niezłomnych po warszawskiej Pradze

    Szlakiem Żołnierzy Niezłomnych po warszawskiej Pradze

     Praga to dzielnica stolicy, która jest szczególnie związana z tragicznymi losami Żołnierzy Niezłomnych - to tutaj ulokowało się wiele placówek NKWD i aresztów, już od 1944r. Uczestnicy projektu „Szlakiem miejsc kaźni Żołnierzy Niezłomnych” poznali miejsca na Pradze Północ, gdzie od lat warszawiacy organizują uroczystości ku czci bohaterów podziemia niepodległościowego.

    Młodzi odkrywcy historii zobaczyli tablicę pamiątkową na byłym budynku Sowieckiego Trybunału Wojennego przy ul. 11 Listopada 68. Rogatka Bródnowska nazywana jest również Kordegardą. Kolejnym punktem spaceru był Pomnik Pomordowanych w Praskich Więzieniach w latach 1944-1956 na miejscu Więzienia Karno-Śledczego nr III tzw. „Toledo”. Zatrzymaliśmy się również przed tablicą upamiętniającą ofiary reżimu komunistycznego, umieszczoną na budynku byłej siedziby NKWD oraz Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego przy ul. Strzeleckiej. Dzieci dowiedziały się, że w obecnej siedzibie Dyrekcji PKP znajdowała się pierwsza siedziba NKWD, a przy ul. Cyryla i Metodego był areszt UB. Okazały gmach VIII Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Jagiellońskiej w przeszłości był siedzibą Trybunału Wojennego Armii Czerwonej.

    Pomimo trudnej tematyki, uczestnicy projektu poznali wiele ciekawych faktów z historii naszej Ojczyzny, co będzie doskonałym uzupełnieniem wiedzy z podręczników.
    Spacer praskim Szlakiem miejsc kaźni Żołnierzy Niezłomnych zrealizowano w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Obrony Narodowej.

    FOTORELACJA

  • LAUREATKA XII EDYCJI KONKURSU ARTYSTYCZNEGO  "TY PROWADZISZ NAS",

    LAUREATKA  XII EDYCJI KONKURSU ARTYSTYCZNEGO  "TY PROWADZISZ NAS",

          Uczennica klasy VIII B naszej Szkoły Agata Galent uzyskała tytuł LAUREATKI

    XII EDYCJI KONKURSU ARTYSTYCZNEGO  "TY PROWADZISZ NAS",

    który odbył się w w Szkole Podstawowej Nr 45  z Oddziałami Integracyjnymi im. Świętego Jana Pawła II w Białymstoku w dniu 25 kwietnia 2019r.
          Laureaci konkursu wystąpią podczas Koncertu z okazji 99. rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II 14 maja 2019 roku
         Honorowy Patronat nad konkursem objęli: Podlaski Kurator Oświaty Prezydent Miasta Białegostoku

strona:

Aktualności

Kontakt

  • SP nr 1 Łapy
    ul. Polna 9
    ul. Matejki 19
    18-100 Łapy
    Administratorzy strony:
    Beata Jamiołkowska
    Jolanta Smoktunowicz
  • ul. Polna 9, 857152419
    ul. Matejki19, 857152930

Galeria zdjęć