• 11 Listopada - Święto Niepodległości

    Tegoroczne obostrzenia związane z epidemią COVID-19 nie pozwoliły na uczczenie Święta Niepodległości zgodnie z coroczną łapską tradycją  - wspólnie z przedstawicielami władz miasta oraz jednostek organizacyjnych gminy. 

    W przededniu narodowego święta dyrekcja szkoły zapaliła symboliczne znicze pod Pomnikiem Niepodległości oraz obeliskiem upamiętniającym ppłk. Stanisława Nilskiego – Łapińskiego, łapskiego bohatera walk o wolność Polski, który do niedawna był patronem Gimnazjum nr 1 w Łapach. 

  • Święto Narodowe

       W tym roku obchodzimy 102 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Będziemy ją jednak inaczej świętować niż zawsze. Z racji pandemii nie możemy spotkać się, by wspólnie manifestować naszą radość z odzyskanej wolności. Po 123 latach niewoli Polska znowu pojawiła się na mapach Europy i świata. Zawdzięczamy to odwadze polskich żołnierzy, jak również wielu innym wybitnym Polakom takim jak Józef Piłsudski, Roman Dmowski.

      11 listopada uczcijmy pamięć tych wszystkich Polaków, którzy wywalczyli wolność i odbudowali państwo polskie. Wywieśmy flagi biało-czerwone na naszych domach i ulicach. Zapalmy znicze pod Pomnikiem Niepodległości i Pomnikiem Nieznanego Żołnierza. Chwilą ciszy i modlitwą oddajmy cześć ich pamięci.

    Wysłuchajmy też pieśni Legionów: „My Pierwsza Brygada”

    https://www.youtube.com/watch?v=_k24j4F2o9w

    Zainteresowanych problematyką walki Polaków o niepodległość w I wojnie światowej odsyłamy do e-podręcznika

    https://epodreczniki.pl/a/dziwny-koniec-wojny-rok-1918/DLsNDHmLB

    Podpunkt: Odzyskanie niepodległości przez Polskę.

     

    Alicja Raciborska

    Beata Drozdowska

    Grzegorz Hryncewicz

    https://www.youtube.com/watch?v=Z4GdAYXfTGA

  • Uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych.

    Uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych.

    Dnia 9 listopada 2020 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. Nasze plany, zgodnie z którymi „pierwszaki” miały złożyć ślubowanie w przededniu Święta Niepodległości, musiały zostać zmodyfikowane w związku z zawieszeniem zajęć w szkole od 9 listopada.

    W niezwykle podniosłej atmosferze pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami. Po złożeniu ślubowania dyrektorzy p. Ewa Niewińska i p. Daniel Gołaszewski dokonali symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając słowa: „pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 1 w Łapach" i dotykając ołówkiem ramion pierwszoklasistów.  

    Pierwszoklasiści są już pełnoprawnymi uczniami!

  • Doceniony talent naszych uczniów!

    Doceniony talent naszych uczniów!

    Rok 2020 został ogłoszony przez Organizację Narodów Zjednoczonych Międzynarodowym Rokiem Zdrowia Roślin.

    Z tej okazji Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie, oraz Nadleśnictwo Rudka ogłosił XVI Regionalny Konkurs  Ekologiczny 2020 pt. „ Chroniąc rośliny, chronisz życie”

    Celem konkursu było zwrócenie uwagi na ochronę zdrowia roślin, która przyczynia się do wyeliminowania głodu, zmniejszenia ubóstwa oraz ochrony środowiska, poprzez zdolność roślin do pochłaniania ogromnych ilości dwutlenku węgla i produkcji tlenu, którym oddychamy.

    Uczniowie naszej szkoły spisali się doskonale. Ich wyobraźnia i talent oraz ciekawe przedstawienie tematu konkursowego, jak też zaangażowanie wychowawców, zaowocowało zdobyciem wielu nagród i wyróżnień.

    Miejsce I

    Krystian Jabłoński kl. VB

    Marceli Płoński kl. VB

    wychowawca Ewa Łukaszuk

    Wyróżnienie

    Julia Parczewska kl. IIc

    wychowawca Bożena Łapińska

    Zuzanna Matowicka kl. IIIb

    Maja Walesieniuk kl. IIIb

    wychowawca Beata Łopieńska

  • Jesienne zabawy przedszkolaków

  • E-lekcje od 3.11.2020 - ważna informacja

    Drodzy uczniowie i rodzice.

    W poniedziałek 2.11.2020r.  do godz. 19.00 poprzez e-dziennik i wiadomości e-mail prześlemy nowe linki do e-lekcji z poszczególnych przedmiotów na ten tydzień (od 3.11.2020r.)

     Proszę stosować się do następujących zasad:

    • Uczniowie dołączają do spotkania o godzinie zgodnej z rozpoczęciem lekcji, np. 9.40 (nie wcześniej) i oczekują na dopuszczenie do lekcji przez nauczyciela prowadzącego lekcję;
    • W przypadku przekazania przez nauczyciela polecenia opuszczenia lekcji i ponownego dołączenia uczniowie natychmiast wykonują polecenie;
    • Uczniowie nie przekazują linków do e-lekcji jakimkolwiek innym osobom;
    • W przypadku, gdy uczeń nie posiada linków do e-lekcji, kontaktuje się w tej sprawie z wychowawcą;
    • Nie zakłócamy przebiegu lekcji (uruchamianie filmów, muzyki), na czacie nie dokonujemy żadnych wpisów, które nie dotyczą bezpośrednio lekcji (oczywiście mile widziane jest dzień dobry na początku i do widzenia na końcu lekcji).
    • W przypadku zakłócania lekcji będą wyciągnięte konsekwencje zgodnie z zapisami statutu szkoły

    Rodzice nie uczestniczą w lekcjach wspólnie z dziećmi.

  • Nowe wyposażenie u przedszkolaków

    Nasi najmłodsi uczniowie - dzieci z oddziałów przedszkolnych od ubiegłego tygodnia mogą korzystać z wygodnych siedzisk. Każdy uczeń otrzymał własne miękkie siedzisko oznaczone indywidualnym numerem. Dzięki temu zabawy na podłodze będą wygodniejsze.

  • Wyniki głosowania budżetu obywatelskiego gminy Łapy 2021

    Wyniki głosowania budżetu obywatelskiego gminy Łapy 2021

    Odnowienie jednej połowy (najbardziej zniszczonej – od strony ul. Leśnikowskiej) wielofunkcyjnego boiska przy Szkole Podstawowej nr 1 w Łapach przy ul. Polnej 9 znalazło się na 4 miejscu spośród zadań, na które głosowali mieszkańcy w ramach budżetu obywatelskiego gminy Łapy na 2021 rok. 

    Gorąco dziękujemy za Państwa głosy, kolejny raz mogliśmy liczyć na zaangażowanie uczniów, rodziców i pracowników.

    Dwa zadania z budżetu obywatelskiego 2020 - rozbudowa placu zabaw przy ul. Polnej 9 oraz plac do ćwiczeń street workout przy ul. Matejki 19 zostały już zrealizowane.

  • 2 listopada 2020 - dzień wolny od zajęć lekcyjnych.

    Dzień 2 listopada 2020 r. zgodnie z planem pracy szkoły jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.  Uczniom klas I-III zapewniamy zajęcia opiekuńcze.

  • Uporządkowanie otoczenia pomnika Bohaterskim Dzieciom Polskim

    W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych tradycyjnie postanowiliśmy zadbać o miejsce niezwykle ważne w historii naszego miasta. Obelisk „Harcerzom, Bohaterskim Dzieciom Polskim” znajduje się pomiędzy torami kolejowymi a ulicą Sikorskiego. Pomnik ma formę głazu w kształcie rozszczepionego serca, do którego przymocowano tablicę z lilijka harcerską. Na pomniku znajduje się napis wskazujący, że pomnik jest poświęcony jest dzieciom polskim,  szczególnie tym, które ginęły przy łapskich torach kolejowych w roku 1943.

    W związku z zawieszeniem zajęć lekcyjnych w budynku naszej szkoły przy ul. Matejki uporządkowaniem terenu wokół pomnika zamiast uczniów zajęli się pracownicy obsługi szkoły. Pamiętajmy o miejscach szczególnie ważnych dla Łap.

  • Zasady uczestnictwa w lekcjach online i zdalnym nauczaniu – uczniowie

    W narzędziu Meet do lekcji online wprowadzamy następujące reguły prowadzenia spotkań:

    1. Nauczyciel po włączeniu się do spotkania - włącza swój mikrofon i kamerę.
    2. Jeżeli spotkanie nie wymaga podania kodu dostępu, to proszę kontynuować bez kodu.
    3. Uczniowie wpisują swoje imię i nazwisko.  
    4. Uczniowie po włączeniu się do spotkania - wyłączają swoje mikrofony i kamery.
    5. Jeżeli nadal mikrofony uczniów są włączone, nauczyciel wycisza wszystkich  użytkowników.
    6. Po rozpoczęciu spotkania wszyscy użytkownicy uruchamiają czat (klawisz c) lub przycisk włączenia czatu.
    7. Jeżeli uczeń w trakcie lekcji chce zabrać głos podnosi rękę naciskając przycisk R lub wybierając opcję Podnieś opuść/rękę (ewentualnie zgłasza chęć zabrania głosu pisząc o tym na czacie). Prowadzący nauczyciel udzieli wtedy ustnie informacji, iż przekazuje głos osobie, która podniosła rękę i na ten czas wybrany uczeń włącza swój mikrofon (nauczyciel może pozostawić swój mikrofon włączony)  Uczeń włącza wtedy swoją kamerę i by mówić naciska przycisk Spacji lub przycisk włączający/wyłączający mikrofon.  Po zakończeniu wypowiedzi uczeń wyłącza swój mikrofon.
    8. W danym czasie mówi jeden uczestnik telekonferencji, pozostali słuchają.
    9. W danym czasie kamerę wideo ma włączoną tylko nauczyciel i osoba, która mówi.
    10. Uczniowie dołączają do spotkania w czasie pierwszych 3 minut lekcji  (8.00 – 8.03,  9.40 – 9.43 itd.).
    11. Zakładamy, że lekcja online powinna trwać 15 do 20 minut. Pozostały czas należy przeznaczyć na samodzielną pracę uczniów, pracę z materiałami, zadania, itp. Oczywiście nauczyciele mogą pozostawać online z uczniami dłużej (nie dłużej niż 30 minut), np. sprawdzić poprawność zadań i samodzielnej pracy (np. wybrani uczniowie pokazują zeszyt lub książkę do kamery na prośbę nauczyciela).
    12. Uczniowie powinni być przygotowani do lekcji, posiadać zeszyty, książki, przybory do pisania.
    13. Jeżeli z powodów technicznych / nieobecności w pracy nauczyciel nie będzie w stanie połączyć się z uczniami w czasie 15 minut od chwili rozpoczęcia lekcji, uczniowie pracują samodzielnie z materiałami z dysku Google.
    14. Przed rozpoczęciem lekcji online w pierwszym tygodniu, nauczyciele będą dodawali link do spotkania pod tematem lekcji na dysku Google w planie lekcji danej klasy.
    15. Na dysku Google nauczyciele będą zamieszczali materiały do pracy (polecenia, zadania, itp. – podobnie jak w kwietniu). Nie wszyscy uczniowie będą w stanie połączyć się online, a nie możemy wykluczać ich z lekcji.
    • Pierwsze lekcje mogą nastręczać problemów i kłopotów, ale z czasem nabierzemy wprawy.
    • Wychowawcy za pomocą poczty elektronicznej prześlą uczniom/rodzicom swojej klasy plik z linkami i hasłami do spotkań.
    • Przed rozpoczęciem lekcji online nauczyciele będą dodawali link do spotkania pod tematem lekcji na dysku w planie lekcji danej klasy.
    • Rodzice nie uczestniczą w lekcjach online.
    • Uczniowie pamiętają o stosowaniu norm społecznych (zwracanie się do siebie z szacunkiem i kulturą, absolutny zakaz wulgaryzmów, w tym również w formie wpisów na czacie). Negatywne zachowania w trakcie zdalnego nauczania będą oceniane przez nauczycieli i wychowawców- pamiętajcie, że wtedy jesteście również na lekcji!
    • Pliki z dostępem do lekcji online z poszczególnych przedmiotów zostaną również wysłane  za pomocą wiadomości systemowych e-dziennika w dniu 2020.10.27 do godz. 22.

    Początki będą z pewnością trudne, nie zrażajmy się niepowodzeniami. Gdy nauczymy się sprawnie wykorzystywać jeszcze inne funkcje m.in. udostępnianie ekranu, uczniowie z pewnością zyskają na bezpośrednim kontakcie z nauczycielem, co jest przecież najważniejsze w naszym współdziałaniu.

  • Festiwal Piosenki Poetyckiej online „Wiosenny powiew” Białystok 2020r.

    Maja Zdrodowska z klasy VII c została laureatką II miejsca. Naszą szkołę reprezentowała również Julia Pilawska z klasy VII d.

    Uroczyste rozstrzygnięcie festiwalu – wręczenie statuetek i dyplomów połączone z prezentacjami wokalnymi nagrodzonych i wyróżnionych wykonawców miało odbyć się we wrześniu, ale w związku sytuacją epidemiczną zostało odwołane.

    Uczennicom, które w tak piękny sposób reprezentowały naszą szkołę gratulujemy!

  • Informacja o lekcjach online

    Szanowni Uczniowie i Rodzice,

    Od najbliższej środy (28.10) kształcenie na odległość poszerzone o  dodatkowe narzędzie informatyczne. Będziemy używali bardzo łatwego w obsłudze programu (bez konieczności jego instalacji), który umożliwi uczniom uczestnictwo w lekcjach „na żywo”. Uczniowie będą łączyli się z nauczycielami i grupą klasową za pomocą komputerów, tabletów czy też telefonów komórkowych. Lekcje online będą prowadzone zgodnie z tygodniowym planem zajęć, dodatkowe materiały dla uczniów (zadania, wyjaśnienia, prace domowe) tak jak dotychczas będą zamieszczane na dysku Google w folderze danej klasy, do którego uczniowie mają dostęp.

    Dokładną instrukcję postępowania, dostęp do wideokonferencji, zasady uczestnictwa opublikujemy na naszej stronie internetowej we wtorek 27.10.2020 r.

  • Regulamin kształcenia na odległość w oddziałach IV-VIII

    Regulamin  kształcenia na odległość w oddziałach IV-VIII
    w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi
    im. Świętego Jana Pawła II w Łapach obowiązujący od dnia 26.10.2020 r.

     

    1. Zajęcia będą odbywały się z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość:
    1. dziennika elektronicznego szkoły na platformie e-dziennika https://m-lapy.ppe.wrotapodlasia.pl/ppe/PPE.Edziennik lub poprzez aplikacją mobilną PRYMUS (uczeń loguje się do dziennika i sprawdza w momencie rozpoczęcia zajęć informacje o wskazanych materiałach, zalogowanie i terminowe odczytanie wiadomości stanowi potwierdzenie obecności ucznia)
    2. lekcji na platformie https://epodreczniki.pl  
    3. innych materiałów wskazanych przez nauczyciela, zintegrowanych z podręcznikiem lub ćwiczeniem obowiązującym w szkole;
    4. dodatkowo będą zamieszczone informacje i materiały edukacyjne na stronie internetowej szkoły www.sp1lapy.pl
    5. Zajęcia w oddziałach specjalnych będą odbywały się w sposób stacjonarny.

     

    1. Kontakty z uczniami i rodzicami w ramach nauczania zdalnego będą  prowadzone
      w oparciu o:
    1. dziennik elektroniczny na platformie e-dziennika https://m-lapy.ppe.wrotapodlasia.pl/ppe/PPE.Edziennik lub poprzez aplikacją mobilną PRYMUS
    2. zintegrowaną platformę edukacyjną https://epodreczniki.pl/
    3. komunikację poprzez pocztę elektroniczną;
    4. komunikatory np. Messenger;
    5. kontakt telefoniczny.

     

    1. Zasady prowadzenia zajęć na odległość:
    1. Wszyscy użytkownicy przestrzegają zasad netykiety, bezpiecznego porozumiewania się w Internecie;
    2. Za treści zamieszczone w załącznikach odpowiadają ich autorzy;
    3. Za prowadzenie zajęć odpowiedzialny jest nauczyciel. Do jego zadań należy:
    1. systematyczne monitorowanie aktywności poszczególnych uczniów;
    2. motywowanie do udziału w zajęciach uczniów o małej aktywności;
    3. sprawdzanie i ocenianie poszczególnych zadań zgodnie z Regulamin zdalnego monitorowania i oceniania postępów uczniów;
    4. udzielanie informacji merytorycznych uczniom lub ich rodzicom;
    5. odbieranie od dyrektora informacji o sposobie i trybie realizacji zadań jednostki
      w okresie ograniczenia jej funkcjonowania;
    6. współpraca z dyrektorem, innymi nauczycielami, uczniami, rodzicami
      w zapewnieniu uczniom potrzeb edukacyjnych i ich możliwości psychofizycznych, w tym dzieci i uczniów objętych kształceniem specjalnym, dzieci objętych wczesnym wspomaganiem rozwoju lub uczęszczających na zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze;
    7. współpraca z innymi nauczycielami przy ustalaniu przez dyrektora tygodniowego zakresu treści nauczania do zrealizowania w poszczególnych oddziałach klas, uwzględniając w szczególności:
    • równomierne obciążenie uczniów w poszczególnych dniach tygodnia,
    • zróżnicowanie zajęć w każdym dniu,
    • możliwości psychofizyczne uczniów do podejmowania intensywnego wysiłku umysłowego w ciągu dnia,
    • łączenie przemienne kształcenia z użyciem monitorów ekranowych i bez ich użycia,
    • ograniczenia wynikające ze specyfiki zajęć;
    1. współpraca z dyrektorem jednostki i z innymi nauczycielami, przy ustalaniu przez dyrektora sposobu monitorowania postępów uczniów oraz sposób weryfikacji wiedzy i umiejętności uczniów, w tym również informowania uczniów lub rodziców o postępach ucznia w nauce, a także uzyskanych przez niego ocenach.
    1. Przygotowane przez nauczyciela materiały zawierają kolejne treści z podstawy programowej oraz będą:
    1. zamieszczane przez nauczycieli zgodnie z ustalonym  tygodniowym planem danego oddziału;
    2. dostosowane do możliwości uczniów z uwzględnieniem różnych potrzeb edukacyjnych, w tym niepełnosprawności;
    3. przygotowane z zastosowaniem oprogramowania ogólnodostępnego nie  powodującego ponoszenia przez uczniów dodatkowych kosztów i potrzeby wychodzenia z domu.
    1. Nauczyciel może modyfikować pracę z uczniem w oparciu o niniejszy regulamin.
    2. Nauczyciel potwierdza uczestnictwo uczniów w zajęciach odnotowując obecność/nieobecność w dzienniku elektronicznym.
    3. W trakcie pracy zdalnej:
    1. zajęcia z pomocy psychologiczno-pedagogicznej są realizowane w porozumieniu
      z rodzicami uczniów, o ile organ prowadzący szkołę nie podejmie innej decyzji,
    2. zajęć rewalidacyjno-wychowawczych są realizowane w porozumieniu z rodzicami,
    3. informacje o sposobie realizacji indywidualnego nauczania będą przekazywane na bieżąco,
    4. Za koordynowanie współpracy między nauczycielami, uczniami i rodzicami odpowiadają wychowawcy klas,
    5. Pedagog szkolny i wicedyrektor koordynuje zadania dotyczące pomocy psychologiczno-pedagogicznej oraz pracy wychowawczo-profilaktycznej,
    6. Wicedyrektorzy koordynują realizację bieżących zadań szkoły.
    1. Nauczyciel zapewnia konsultacje w wymiarze co najmniej 30 minut tygodniowo

     

    1. Do zadań dyrektora i wicedyrektorów należy:
    1. kierowanie  pracą szkoły, tj. wyznaczanie  zadań nauczycielom i nadzór;
    2. koordynacja współpracy nauczycieli, uczniów i rodziców;
    3. informowanie zdalnie rodziców o najważniejszych zmianach w trybie pracy szkoły;
    4. ustalenie sposobu dokumentowania realizacji zadań;
    5. ustalenie we współpracy z nauczycielami:
    1. tygodniowego zakresu treści nauczania do zrealizowania w poszczególnych oddziałach uwzględniając w szczególności:
    • równomierne obciążenie uczniów w poszczególnych dniach tygodnia,
    • zróżnicowanie zajęć w każdym dniu,
    • możliwości psychofizyczne uczniów podejmowania intensywnego wysiłku umysłowego w ciągu dnia,
    • łączenie przemienne kształcenia z użyciem monitorów ekranowych i bez ich użycia,
    • ograniczenia wynikające ze specyfiki zajęć;
    1.  warunków i sposobów przeprowadzania egzaminu klasyfikacyjnego, egzaminu poprawkowego, i sprawdzianu wiadomości i umiejętności oraz warunki i sposób ustalania rocznej oceny klasyfikacyjnej zachowania w przypadku wniesienia zastrzeżenia do trybu ustalenia tej oceny;
    2. potrzeby modyfikacji odpowiednio zestawu programów wychowania przedszkolnego i szkolnego zestawu programów nauczania;
    3.  źródeł i materiałów  niezbędnych do realizacji zajęć, w tym materiałów w postaci elektronicznej, z których uczniowie lub rodzice mogą korzystać;

    e)  sposobu komunikowania się z uczniami i rodzicami;

    f) możliwości ucznia i rodzica do korzystania z materiałów elektronicznych;

    g) przekazywania treści utrwalających wiedzę;

    h) ilość przekazywanego materiału w danym dniu;

    i) metody monitorowania postępów uczniów oraz weryfikacji ich wiedzy i umiejętności;

    j) formy informowania uczniów i rodziców o postępach w nauce, a także uzyskanych przez niego ocenach;

    k)  trybu konsultacji ucznia i rodzica z nauczycielem.

     

    7.  Wychowawca klasy:

      1. koordynuje kształcenie zdalne uczniów;
      2. zbiera uwagi związane z funkcjonowaniem pracy zdalnej;
      3. przekazuje informacje wszystkim nauczycielom prowadzącym zajęcia w danej klasie.

     

    1. Uczniowie:
    1. samodzielnie (np. przez e-dziennik, pocztę elektroniczną, komunikatory) lub z pomocą rodziców nawiązują kontakt z wychowawcą i nauczycielami;
    2. w zależności od wieku i stopnia samodzielności w korzystaniu z narzędzi do kontaktu zdalnego - organizują naukę własną w domu;
    3.  pracują systematyczne;
    4. wszelkie wątpliwości co do formy, trybu czy treści nauczania uczniowie na bieżąco zgłaszają wychowawcy lub nauczycielom;
    5. przestrzegają zasad bezpieczeństwa w pracy z komputerem i w Internecie;
    6. pamiętają o etykiecie językowej i kulturze w komunikacji z nauczycielami .

     

    1. Rodzice:
    1. zachęcają dzieci do samodzielnej pracy;
    2. utrzymują  w kontakt z wychowawcą i nauczycielami;
    3. w miarę możliwości wspierają (ale nie wyręczają) dzieci w wykonywaniu zadanych prac.
  • Informacje dotyczące funkcjonowania szkoły

    Drodzy Uczniowie i Rodzice,

    Od najbliższego poniedziałku (26.10.2020 r.) przez dwa tygodnie uczniowie klas IV – VIII  będą odbywali naukę w systemie zdalnym. W związku z problemami zgłaszanymi przez rodziców z dostępnością sprzętu do prowadzenia lekcji w systemie online (zdalna praca rodziców, nauka online rodzeństwa) do najbliższego wtorku lekcje będą się odbywały na zasadach zgodnych ze sposobem z okresu marzec – czerwiec 2020. Materiały do pracy będą publikowane na dysku Google, uczniowie powinni pracować zgodnie  (i w godzinach) ze swoim aktualnym planem lekcji. Linki do materiałów uzyskacie Państwo od wychowawców za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz wiadomości systemowych e-dziennika. Wszystkie zajęcia wynikające z pomocy psychologiczno – pedagogicznej (rewalidacja, logopedia, zajęcia korekcyjno – kompensacyjne) w klasach IV-VIII będą odbywały się w sposób zdalny. O zmianie sposobu prowadzenia lekcji i zajęć dodatkowych będziemy informować Państwa na bieżąco.

    Uczniowie oddziałów 0-III będą odbywali naukę w systemie stacjonarnym na dotychczasowych zasadach. Zarówno szkolna kuchnia, jak i świetlica pracują zgodnie z dotychczasowym trybem pracy. Zajęcia rewalidacyjne, logopedyczne i inne wynikające z pomocy psychologiczno – pedagogicznej w klasach 0-III i oddziałach specjalnych będą się odbywały na dotychczasowych zasadach. O ewentualnych zmianach będą Państwo informowani przez wychowawców oraz pedagoga szkolnego i wicedyrektorów.    

    W związku z sytuacją epidemiczną, odwołuję wszystkie pozalekcyjne zajęcia organizowane w szkole, w tym zajęcia sportowe.

    Liczymy na Państwa zrozumienie i współpracę, dbajmy o swoje zdrowie, stosujmy się do obowiązujących zasad i obostrzeń sanitarnych, abyśmy jak najszybciej mogli znowu spotkać się w pełnym zdrowiu w murach naszej szkoły.

    Z poważaniem,
    Daniel Gołaszewski

  • Komunikat Dyrektora Szkoły

     

    Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele,

    od poniedziałku 26.10.2020 r. przez okres 2 tygodni uczniowie klas IV-VIII będą uczyć się w systemie zdalnym. Lekcje realizowane będą według dotychczas obowiązującego planu lekcji z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość:

    1) dziennika elektronicznego szkoły na platformie https://m-lapy.ppe.wrotapodlasia.pl/ppe/PPE.Edziennik lub poprzez aplikacją mobilną PRYMUS

    2) lekcji na platformie https://epodreczniki.pl   

    3) innych materiałów wskazanych przez nauczyciela zintegrowanych z podręcznikiem lub ćwiczeniami obowiązującym w szkole

    4) informacji i materiałów edukacyjnych na stronie internetowej szkoły http://www.sp1lapy.pl

    Szczegółowe rozwiązania dotyczące realizacji zajęć lekcyjnych w formie zdalnej będziemy Państwu przekazywać na bieżąco, prosimy o sprawdzanie informacji na stronie internetowej szkoły www.sp1lapy.pl oraz modułu wiadomości w e-dzienniku.

    Z poważaniem

    Dyrektor Szkoły
    Daniel Gołaszewski
     

  • "Polska pod biało - czerwoną"

    Nasze miasto bierze udział w akcji "Polska pod biało - czerwoną". Gorąco zachęcamy wszystkich pracowników szkoły oraz rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 do głosowania, dzięki któremu powstanie w Łapach duży maszt z flagą Polski.

    Aby maszt powstał w Łapach potrzebne jest zebranie 500 głosów, które można oddać pod adresem  https://bialoczerwona.www.gov.pl

    W imieniu Burmistrza Łap p. Krzysztofa Gołaszewskiego oraz własnym proszę Państwa o wsparcie inicjatywy".

     

                                                                    Daniel Gołaszewski

  • „Ocalmy od zniszczenia”

    „Ocalmy od zniszczenia”

    W dniu 22.10.2020 r. uczniowie klasy 8b Szkoły Podstawowej nr 1 w Łapach wzięli udział w akcji Łapskiego Towarzystwa Regionalnego „Ocalmy od zniszczenia”. Uczniowie wspólnie z nauczycielami uprzątnęli 9 nagrobków, które zostały wcześniej odnowione staraniem Łapskiego Towarzystwa Regionalnego.

    Prace przebiegały w miłej atmosferze, przy sprzyjającej pogodzie, a przy każdym nagrobku przedstawiciel Łapskiego Towarzystwa Regionalnego – pan Marian Jurkin ciekawie opowiadał młodzieży o historii i renowacjach tych nagrobków. Uczniowie dowiedzieli się wielu faktów o mieszkańcach Łap, zobaczyli w jaki sposób Towarzystwo Regionalne dba o wspólne dziedzictwo kulturowe. Było to już druga edycja akcji „Ocalmy od zniszczenia”, w której wzięła udział społeczność SP1.

    Akcja wpisuje się w działania podjęte przez szkołę w ramach przystąpienia do kolejnej edycji  akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”                                                 

  • TULIPANY MOCY II edycja

    TULIPANY MOCY II edycja

           Druga edycja tej akcji została zorganizowana w naszej szkole przez Stowarzyszenie „Szkoła bez barier w Łapach”.

        16 października 2020 r. klasa IV a wraz z wychowawczynią oraz przy wydatnej pomocy pracowników obsługi posadziła 65 cebulek tulipanów na trawniku przed budynkiem szkoły przy ulicy Matejki.  Natomiast 19 października 2020 r. dzieci z klas I a, I b i I c  posadziły 60 cebulek tulipanów przy pomniku patrona szkoły św. Jana Pawła II na ulicy Polnej.

       Mamy nadzieję, że kwitnące w maju czerwone tulipany pięknie ozdobią miejsca przy obu budynkach naszej szkoły, wzbudzając uśmiech na wszystkich twarzach.

     

  • KLASA II A ROZPOCZĘŁA REALIZACJĘ PROJEKTU "ARCHI -PRZYGODY"

    KLASA II A ROZPOCZĘŁA REALIZACJĘ PROJEKTU "ARCHI -PRZYGODY"

    ARCHI-PRZYGODY to ogólnopolski projekt  z zakresu edukacji architektonicznej, stanowi propozycję przeprowadzenia zajęć o tematyce przybliżającej rozumienie zagadnień związanych z architekturą, a także wprowadzających w kulturę życia społecznego. Główne założenia programu skupiają się wokół: nabywania przez dzieci świadomości otaczającej ich przestrzeni, zrozumienia procesu projektowania i realizacji budowli oraz jej wpływu na otoczenie, a także docenienie tradycji architektonicznych i środowiska naturalnego. Zajęcia prowadzone są we współpracy nauczycieli oraz architekta. Scenariusze zajęć oparte są przede wszystkim na pracy zespołowej, ćwiczeniach manualnych, obserwacji i dialogu.

    Projekt został przygotowany i jest realizowany przez Narodowe Centrum Kultury.

    Na pierwszych zajęciach  tworzyliśmy listę ciekawych, wartych bliższego poznania miejsc naszej okolicy. Wyruszyliśmy na spacer badawczy po Łapach i odwiedziliśmy pana Burmistrza Krzysztofa Gołaszewskiego, który opowiedział nam o historii i teraźniejszości najbliższego otoczenia oraz planach na przyszłość. Zapoznał nas z charakterystycznymi rozwiązaniami architektonicznymi w Łapach i z lokalnym dziedzictwem kulturowym. Wspólnie wykonaliśmy przewodnik po Łapach, gdzie zaznaczyliśmy miejsca warte obejrzenia.

    Kolejne zajęcia poświęciliśmy na zabawę w architektów. W czasie zabaw swobodnych  dzieci tworzyły budowle. Efektem było zbudowanie schronu, gdzie użyliśmy zgromadzonych wcześniej, różnych materiałów.

    Z niecierpliwością czekamy na kolejne zajęcia i wspaniałą zabawę.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • SP nr 1 Łapy
    ul. Polna 9
    ul. Matejki 19
    18-100 Łapy
    Administratorzy strony:
    Beata Jamiołkowska
    Jolanta Smoktunowicz
  • ul. Polna 9, 857152419
    ul. Matejki19, 857152930

Galeria zdjęć