• Akcja "Pomagamy bezdomnym przetrwać zimę – dzieje się! Dobro"

    W CARITAS łomżyńskim dzieje się dobro,  które przynosi ciepło ludziom bezdomnym czy samotnym. SZKOLNE KOŁO CARITAS przy SP nr 1 w Łapach przyłączyło się do tej akcji czynienia dobra. Osoby, które chcą pomóc bezdomnym mogą przekazywać własnoręcznie zrobione lub kupione skarpety. Trafią one do osób potrzebujących z całego regionu.

    Pomocą może być też czapka, szalik czy też rękawice - może mamy w domach zakup nietrafiony. Więc teraz jest okazja podzielić się z drugim bliźnim. 

    Pustostany, ogródki działkowe to miejsca, gdzie przebywają bezdomni. Ostatnie dni i noce były zimne, a wiele osób nie chce skorzystać z noclegowni czy pomocy oferowanej przez ośrodki pomocy społecznej.

    Skarpety – te zrobione własnoręcznie, i te kupione – zbierane będą do15 lutego 2021roku. Podarek zanosimy do budynków Szkoły SP 1 przy ul. Polnej  - sali nr 2, zaś przy ul. Matejki - do sekretariatu szkoły. Z racji pandemii bardzo proszę aby każdy podarek był w reklamówce z dołączoną karteczką (imię , nazwisko, klasa). Ofiarodawca za okazaną dobroć zostanie nagrodzony.

    Gorąco zachęcam do włączenia się wszystkich, tych z małymi serduszkami i tych z dużymi sercami. 
     

  • Zabawy na śniegu klasy II b

  • SUKCESY W KONKURSIE PLASTYCZNYM

    W grudniu uczniowie klas specjalnych wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Święta Bożego Narodzenia oczami mojej wyobraźni”, zorganizowanym przez Klub Sportowy Minotaur we współpracy z Domem Kultury w Łapach. Michał Klasa i Mateusz Faszczewski zostali wyróżnieni i nagrodzeni. Pozostali uczestnicy Dominika Paszko, Zuzanna Łapińska i Krzysztof Bogusz otrzymali pamiątkowe dyplomy.

  • Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele

    Zgodnie z decyzją Burmistrza Łap, pana Krzysztofa Gołaszewskiego oraz opinią PPIS w Białymstoku zawiesza się zajęcia w klasach:

    1. Ib i IIa od dnia 25.02021 roku do dnia 29.01.2021 roku.
    2. 0a, 0b, 0c, Ia, IIIa od dnia 26.01.2021 roku do dnia 29.01.2021 r.

    Uczniowie tych klas będą uczyć się w systemie zdalnym. Lekcje realizowane będą według dotychczas obowiązującego planu lekcji z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość:

    1)  e-lekcje,

    2) lekcje na platformie https://epodreczniki.pl

    3) inne materiały wskazane przez nauczyciela zintegrowane z podręcznikiem lub ćwiczeniami obowiązującym w szkole,

    4) informacji i materiałów edukacyjnych na Dysku Google.

    Liczymy na Państwa zrozumienie i współpracę, dbajmy o swoje zdrowie, stosujmy się do obowiązujących zasad i obostrzeń sanitarnych, abyśmy jak najszybciej mogli znowu spotkać się w pełnym zdrowiu w murach naszej szkoły.

  • Zimowe szaleństwo na śniegu

    Korzystając z zimowej aury przedszkolaki z grupy 0B bawiły się na śniegu. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu rzucały śnieżkami, lepiły bałwana, jeździły na sankach, robiły aniołki na śniegu. Radości nie było końca. Z czerwonymi policzkami i uśmiecham na twarzy wróciliśmy do przedszkola.

  • Dzień Babci i Dziadka

  • Tak pracuje klasa Vb

  • Organizacja nauki w szkołach i placówkach po feriach

    MINISTERSTWO EDUKACJI I NAUKI

    DEPARTAMENT INFORMACJI I PROMOCJI

    Warszawa, 14 stycznia 2021 r.

     

    Organizacja nauki w szkołach i placówkach po feriach

    Od poniedziałku, 18 stycznia br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych, a także uczniowie szkół specjalnych wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym. Nadal będzie można realizować praktyczną naukę zawodu w szkołach i placówkach prowadzących kształcenie zawodowe. Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego nadal będą się uczyć zdalnie, poza wyjątkami dotyczącymi kształcenia zawodowego. Przedstawiamy szczegóły dotyczące organizacji funkcjonowania szkół i placówek po feriach.

    Nauka w klasach I-III szkół podstawowych

    W okresie od 18 do 31 stycznia 2021 r. nauka w klasach I-III szkoły podstawowej będzie odbywała się stacjonarnie. Mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa uczniom i nauczycielom, opracowaliśmy wytyczne MEiN, MZ i GIS w sprawie reżimu sanitarnego dla tych klas.

    Nauka w szkołach i placówkach specjalnych

    Od 18 stycznia br. do szkoły wracają uczniowie klas I-III szkół podstawowych specjalnych, w tym funkcjonujących w specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych oraz w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej.

    Podobnie jak przed feriami dyrektorzy szkół podstawowych specjalnych w zakresie dotyczącym klas IV-VIII, szkół ponadpodstawowych specjalnych, w tym funkcjonujących w specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych, w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej oraz ośrodkach rewalidacyjno-wychowawczych, decydują o trybie nauczania i prowadzenia zajęć.

    Ograniczenie funkcjonowania, tak jak do tej pory, nie będzie dotyczyło szkół podstawowych specjalnych i szkół ponadpodstawowych specjalnych funkcjonujących w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii ze względu na specyfikę ich działania.

    Zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w kształceniu zawodowym

    Od poniedziałku, 18 stycznia br. szkoły i placówki prowadzące kształcenie zawodowe, na takich zasadach jak przed feriami, mogą prowadzić kształcenie praktyczne z zachowaniem reżimu sanitarnego, w określonych warunkach organizacyjnych.

    Zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w ramach praktycznej nauki zawodu mogą być prowadzone w grupach umożliwiających zachowanie dystansu społecznego, w wybranych dniach tygodnia, w wymiarze nieprzekraczającym 10 godzin tygodniowo. Dotyczy to szkół prowadzących kształcenie zawodowe, centrów kształcenia zawodowego oraz placówek kształcenia ustawicznego realizujących praktyczną naukę zawodu w ramach kształcenia zawodowego lub ustawicznego.

    Przy zachowaniu zasad właściwych dla zakładów pracy możliwe będzie także prowadzenie praktycznej nauki zawodu u pracodawców lub w indywidualnych gospodarstwach rolnych.

    Praktyki zawodowe w zawodach morskich ze względu na swoją specyfikę nie podlegają ograniczeniu w zakresie dopuszczalnej liczby godzin w tygodniu.

    Uczniowie branżowych szkół I stopnia, będący młodocianymi pracownikami, nadal mogą odbywać praktyki u pracodawców, o ile u pracodawcy nie występują zdarzenia, które ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną mogą zagrozić ich zdrowiu.

    Nauka zdalna na terenie szkoły dla uczniów potrzebujących wsparcia

    Dyrektor szkoły nadal ma obowiązek zorganizować zajęcia w szkole lub umożliwić uczniom realizację zajęć zdalnych w szkole (dotyczy szkół podstawowych ogólnodostępnych i integracyjnych), którzy z uwagi na rodzaj niepełnosprawności lub z powodu innych ważnych przyczyn nie mogą uczyć się w domu.

    Opieka świetlicowa dla najmłodszych uczniów

    Dyrektorzy szkół podstawowych, w tym artystycznych, w których jest prowadzone kształcenie ogólne w zakresie podstawy programowej, są zobowiązani do prowadzenia działalności opiekuńczej dla uczniów klas I-III.

    Działalność domów wczasów dziecięcych i szkolnych schronisk młodzieżowych

    Zamknięte będą publiczne i niepubliczne domy wczasów dziecięcych i szkolne schroniska młodzieżowe. Placówki te organizują dla dzieci i młodzieży zajęcia na terenie swoich obiektów. Z uwagi na ograniczenia związane z epidemią obecnie nie mogą realizować swoich statutowych zadań.

    Konsultacje dla zdających egzaminy

    Dyrektorzy szkół nadal mogą organizować uczniom klas ósmych oraz klas maturalnych konsultacje indywidualne lub w małych grupach.

    Organizacja konkursów, olimpiad lub turniejów w szkole, centrum lub placówce

    Podobnie jak przed feriami dyrektor szkoły, centrum lub placówki może udostępnić pomieszczenia w szkole, centrum lub placówce do przeprowadzania poszczególnych stopni konkursów, olimpiad lub turniejów, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 22 ust. 2 pkt 8 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty.

    Szkolenie sportowe w szkołach i oddziałach sportowych oraz szkołach i oddziałach mistrzostwa sportowego

    Zachowujemy również możliwość realizacji szkolenia sportowego w tych oddziałach i szkołach w formie stacjonarnej, tj. w miejscu ich prowadzenia.

    Wytyczne MEiN, GIS i MZ dla szkół

    Przypominamy, że wspólnie z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowaliśmy wytyczne dla dyrektorów szkół. Opracowane zasady mają na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa zarówno uczniów, jak i kadry pedagogicznej, a także rodziców.

    Wytyczne te w dużym stopniu opierają się na zapisach znanych już m.in. z września 2020 r. Znajdują się w nich rekomendacje dotyczące zasad organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń oraz powierzchni, organizowania gastronomii czy postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły.

    Zachęcamy do zapoznania się z wytycznymi

    Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 stycznia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

    Departament Informacji i Promocji

    Ministerstwo Edukacji i Nauki

    MINISTERSTWO EDUKACJI I NAUKI

    DEPARTAMENT INFORMACJI I PROMOCJI

    ul. Wspólna 1/3, 00-529 Warszawa, tel. +48 22 34 74 457, Sekretariat.DIP@men.gov.pl,
    www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka

  • Kolejny sukces plastyczny klasy Vb

    Uczniowie Marceli Płoński i Krystian Jabłoński otrzymali nagrodę i wyróżnienie w rejonowym konkursie plastycznym „Boże Narodzenie widziane oczami mojej wyobraźni”, organizowanym przez Dom Kultury w Łapach. Praca powstała techniką wykorzystującą materiały pozyskane z recyklingu. Przedstawiała kolorowe domy naszego miasta i dobrego Anioła, który wszystkim na ten Nowy Rok rozsypuje dobre życzenia. Życzenia pełne miłości, zdrowia i pokoju, niesione mroźnym wiatrem i lekkimi płatkami śniegu. Życzenia ciągle aktualne i podarowane całej szkolnej społeczności przez naszych laureatów i wychowawcę klasy, pod którego kierunkiem powstała praca, panią Ewę Łukaszuk.

  • Powrót do szkół po feriach 18.01.2021r

    Drodzy uczniowie, rodzice i nauczyciele.

     

    Zgodnie z informacjami przekazanymi na konferencji prasowej w dniu 11.01.2021 r. przez Ministra Edukacji i Nauki, pana Przemysława  Czarnka, powrót do szkół uczniów po feriach będzie wyglądał trochę inaczej niż we wrześniu 2020 roku, wracają tylko klasy I – III.

    MEiN, MZ i GIS opublikowało listę wytycznych, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa. Wśród nich znajdują się rekomendacje dotyczące zasad organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń oraz powierzchni, organizowania gastronomii czy postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u ucznia lub pracownika szkoły. 

    Obecne szczegółowe informacje można znaleźć w poniższym linku:

    https://dokumenty.mein.gov.pl/44a8b2dd-f941-453e-b6af-f9f145eb9afa/wytyczne_mein_mz_i_gis_dla_klas_iiii_szkol_podstawowych.pdf

     

    Nadal zostają zawieszone stacjonarne zajęcia w  oddziałach IV-VIII. Zajęcia te będą odbywały się w formie zdalnej na dotychczasowych zasadach.

     

    Oddziały przedszkolne będą pracowały stacjonarnie zgodnie z dotychczasowym trybem.

     

    Oddziały specjalne będą mogły realizować zajęcia stacjonarnie na dotychczasowych zasadach, ostateczna decyzja co do trybu zajęć zostanie podjęta przez dyrektora szkoły po konsultacjach z rodzicami uczniów klas specjalnych. 

     

    Dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub np. warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu,  szkoła może zorganizować nauczanie stacjonarne lub zdalne w szkole (z wykorzystaniem komputerów i niezbędnego sprzętu znajdującego się w szkole).

     

    Obowiązujące godziny przychodzenia uczniów do szkoły:

    Klasy III – 7.45

    Klasy II – 7.50

    Klasy I – 7.55

    Oddziały przedszkolne – 8.00

    Rodziców i prawnych opiekunów dzieci prosimy o niewchodzenie do budynku szkoły, nie dotyczy przyprowadzania uczniów rano do świetlicy i odbierania po południu.

  • Ogłoszenie

    Odpłatność za obiady w styczniu wynosi:

    klasy 0  - 60 zł

    klasy I - III  - 40 zł

    Wpłaty należy dokonać przelewem na konto:

    Nr konta: Biuro Obsługi Szkół Samorządowych

    13 1160 2202 0000 0000 5918 1143

    Tytułem: obiady  za miesiąc …… imię i nazwisko dziecka, klasa

    Rodzice uczniów korzystających z obiadów finansowanych przez MOPS proszeni są o ponowne składanie wniosków. Dotychczasowe decyzje  straciły ważność  31 grudnia 2020 r.

    Uczeń będzie  korzystał z obiadów refundowanych przez MOPS po wydaniu właściwej decyzji.

  • Dwadzieścia lat integracji

    Dwadzieścia lat temu, 1 września 2000 roku, kiedy powstawały w naszej szkole dwie pierwsze klasy integracyjne, stanęłyśmy wobec nieznanego nam dotąd zadania. Mogłyśmy opierać się tylko na doświadczeniach innych oraz własnej intuicji. Wymagało to sporego wysiłku i nakładało obowiązek przeorganizowania procesu edukacji takiej jaką znałyśmy do tej pory.

             „Integracja” dla większości dzieci jest pierwszym kontaktem z osobami niepełnosprawnymi, dlatego też trzeba ułatwić im wzajemne poznanie się, zrozumienie i zaakceptowanie indywidualnych różnic. Uświadamia dzieciom, że każdy z nas jest inny, ma prawo być inny, że nikt nie jest idealny i wolny od ograniczeń. Relacje między dziećmi w klasie nie opierają się na współczuciu, ale na wspieraniu, pomocy i przyjaźni. Uczą traktowania odmienności jako czegoś naturalnego, niewzbudzającego sensacji czy zażenowania. Kontakt dziecka sprawnego z niepełnosprawnym kształtuje właściwą postawę wobec innych ludzi, skłania do większej otwartości i wyrozumiałości. 

    Rolą nauczyciela uczącego w klasie integracyjnej jest odpowiednie i umiejętne dostosowanie zadań i wymagań do możliwości zarówno dzieci zdrowych jak i niepełnosprawnych. Kształtowanie prawidłowych relacji, stosunków między wszystkimi dziećmi, zintegrowanie klasy jest dla nas priorytetem. Wymaga emocjonalnego zaangażowania oraz bogatej wiedzy na temat dziecka. Praca w takiej klasie daje nam wiele satysfakcji, a zarazem stawia przed nami coraz to nowe wyzwania.

    Po dwudziestu latach możemy stwierdzić, że zarówno dzieci, jak i my nauczyłyśmy się tolerancji, akceptacji, otwartości i wrażliwości na drugiego człowieka. W naszych klasach dało się zaobserwować takie właśnie zachowania nawet u dzieci, które początkowo nie dostrzegały dzieci niepełnosprawnych. Razem cieszą się z ich choćby najmniejszych osiągnięć. Dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych uczą się od zdrowych kolegów poprzez naśladowanie wielu nowych nieznanych umiejętności. Mogą liczyć na ich pomoc w nauce, zabawie i samoobsłudze. Nie czują się izolowane tylko akceptowane.

    Praca w klasie integracyjnej dostarcza nam ciągle różnych doświadczeń zawodowych jak i prywatnych, wielu rzeczy nas nauczyła. Z praktyki wiemy, że aby integracja przyniosła obustronne korzyści, zarówno dzieciom zdrowym jak i niepełnosprawnym, musi być dobrze pojęta i mądrze realizowana. Praca z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych uświadamia nam, że każdy trud się opłaca, a efekty często przekraczają oczekiwania. W zamian za to otrzymujemy uśmiech, zadowolenie dzieci oraz ich rodziców, które są dla nas największą satysfakcją.

    Pragniemy szczególnie podziękować rodzicom pełnosprawnych dzieci za ich mądrość życiową, tolerancję, empatię oraz wrażliwość. Dziękujemy za zaufanie, dokonanie wyboru i umożliwienie swoim pociechom nauki w klasie integracyjnej. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich naszych wychowanków! Może odnajdziecie swoje twarze w naszej galerii zdjęć.


    Dorota Dargiewicz, Jolanta Rydzewska,

    Beata Twarowska, Alicja Łapszo, Ewa Niewińska 

    Ewa Zdrodowska, Monika Kozikowska, ​​​​​​​

  • ZIMOWE FESTIWALE

    Nasze zdolne wokalistki brały udział w wielu festiwalach o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym, które w związku z sytuacją epidemiczną odbywały się online.

    Emily Serwin i Maja Zdrodowska brały udział w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym "Śpiewajmy i grajmy Mu" organizowanym przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

    Malwina Płońska brała udział w Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Piosenek Świątecznych "Kolęda jest dobra na wszystko" ONLINE w Wieliszewie.

    Ogromny sukces odniosła Julia Pilawska w Festiwalu Międzynarodowym, została Laureatką III stopnia  w kategorii SOLO WOKALNE MIDI w XV Konkursie Internetowym DIGI-Talenty Zima 2020  w  Międzynarodowym Projekcie Festiwalowym "Kalejdoskop Talentów".

  • Świąteczne życzenia

  • Spotkanie wigilijne

    Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. Świąteczny nastrój zapanował również w klasach IIID, VIIE i VIIID. Tego dnia odbyło się spotkanie wigilijne. Bożonarodzeniowy klimat dopełniały okolicznościowe dekoracje, lampki, choinka, odświętnie nakryty stół z poczęstunkiem oraz wspólne śpiewanie kolęd. Ten magiczny i radosny czas na długo pozostanie w naszej pamięci.

  • Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

    Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.

    Grudzień to radosny czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Dla dzieci z zerówek był to miesiąc bardzo intensywny, pełen radości i ekscytacji. Na zajęciach skupiliśmy się na nowej porze roku – zimie, którą przedstawiliśmy w pracach plastycznych. Rozmawialiśmy na temat świątecznych tradycji. Dekorowaliśmy pierniczki, ubieraliśmy choinki, śpiewaliśmy i tańczyliśmy w rytm świątecznych melodii. W tym miesiącu nauczyliśmy się piosenki pt.: „Skrzypi wóz” oraz „Weseli anieli”. Następnie dzieci nauczyły się wygrywać rytm piosenki na instrumentach. Nie mogliśmy zaprezentować się szerszej publiczności osobiście, dlatego nagraliśmy wszystkim krótkie filmy.
    Życzymy zdrowych i Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku 2021. 
    Do zobaczenia!

  • Czekamy na święta

    Grudzień w grupie Oc minął nam pod znakiem przygotowań do świąt. Przygotowywaliśmy świąteczne ozdoby, które zagościły na naszej choince. Piekliśmy, a później dekorowaliśmy pierniczki. Dużo rozmawialiśmy na temat tradycji związanych z nadchodzącymi świętami. W góralskich strojach i świątecznej atmosferze zaśpiewaliśmy Pastorałkę od serca do ucha. Zapraszamy do obejrzenia i wszystkim życzymy Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku.

  • Sukces Wiktorii Lewandowskiej

    W dniu 22 grudnia 2020r. miało miejsce podsumowanie konkursu plastycznego „Jak Fundusze Europejskie zmieniły moją okolicę?” organizowanego przez Departament Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. W związku z obostrzeniami sanitarnymi odbyło się ono w wersji online.

    Uczennica naszej szkoły Wiktoria Lewandowska zajęła II miejsce w kategorii. dzieci i młodzież w wieku od 11 do 15 lat i otrzymała nagrodę – smartfon.

    W spotkaniu uczestniczyli laureaci oraz przedstawiciele instytucji zgłaszających uczestników oraz organizatorzy, m.in. dyrektor Departament Rozwoju Regionalnego p. Joanna Sarosiek.

  • Sukces w XVIII KRAKOWSKIM KONKURSIE TRADYCYJNEJ PIEŚNI I PIOSENKI POLSKIEJ

    XVIII KRAKOWSKI KONKURS TRADYCYJNEJ PIEŚNI I PIOSENKI POLSKIEJ Z OKAZJI ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

    Kraków 2020r.

    Konkurs był zorganizowany przez MDK " Dom Harcerza" im. prof. Aleksandra Kamińskiego. Wzięli w nim udział uczestnicy z całego kraju. Naszą szkołę reprezentowały

    Emily Serwin z klasy VIII c i Maja Zdrodowska z klasy VII c.

    Maja wykonując piosenkę “Serce w plecaku”została laureatką III miejsca.

  • „Program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-20”

strona:

Aktualności

Kontakt

  • SP nr 1 Łapy
    ul. Polna 9
    ul. Matejki 19
    18-100 Łapy
    Administratorzy strony:
    Beata Jamiołkowska
    Jolanta Smoktunowicz
  • ul. Polna 9, 857152419
    ul. Matejki19, 857152930

Galeria zdjęć