Odpłatność za obiady w maju wynosi:
klasy „0” – 120 zł
klasy I- III – 80 zł
Uczniowie, którzy byli chorzy i zgłosili tan fakt w sekretariacie zostaną powiadomieni o wysokości wpłaty za maj.
Wpłaty należy dokonać przelewem na konto w nieprzekraczalnym terminie do 10 maja.
Prosimy o terminowe regulowanie płatności.
Nr konta: Biuro Obsługi Szkół Samorządowych
13 1160 2202 0000 0000 5918 1143
Tytułem: obiady za miesiąc …… imię i nazwisko dziecka ,klasa
W maju obchodzimy wiele rocznic ważnych dla Polski wydarzeń historycznych, o których należy zawsze pamiętać.
1 maja czcimy Święto Pracy, jak również 17 rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Akcesja Polski do UE była poprzedzona długotrwałymi wysiłkami wielu rządów. Stąd wejście naszego kraju do grona państw członkowskich UE było dużym sukcesem.
2 maja natomiast to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Każdy z nas może okazać szacunek Biało-Czerwonej poprzez jej wywieszenie np. na balkonie swojego mieszkania lub przed domem.
3 maja z kolei świętujemy 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Było to niezwykle ważne wydarzenie w dziejach naszej Ojczyzny. Polacy, jako drudzy na świecie, a pierwsi w Europie, stworzyli najwyższy akt prawny oparty na nowoczesnej myśli epoki oświecenia. Głównymi autorami tego dokumentu byli: Stanisław Małachowski, Hugo Kołłątaj, Ignacy Potocki. Mieli oni wsparcie innych wybitnych Polaków jak również króla - Stanisława Augusta Poniatowskiego.
W celu głębszej refleksji nad tym doniosłym wydarzeniem zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu przypominającego tamte dni:
8 maja celebrujemy Dzień Zwycięstwa, 76 rocznicę zakończenia II wojny światowej. Jest to jeden z najważniejszych momentów w historii nie tylko Polski, ale całej Europy. Aliantom, w tym również Polsce, udało się pokonać hitlerowskie Niemcy.
Pamiętajmy o radosnym ale godnym uczczeniu ŚWIĄT MAJOWYCH
Drodzy Uczniowie i Rodzice klas I - III
Na podstawie „Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19” podajemy harmonogram powrotu do nauczania stacjonarnego:
Wszystkie klasy I – III realizują naukę stacjonarną w budynku szkoły przy ul. Polnej 9.
Oddziały przedszkolne i klasy specjalne pracują na dotychczasowych zasadach.
Obecne szczegółowe informacje MEiN można znaleźć w poniższym linku:
Uczniowie klas IV – VIII szczegółową informację o nauczaniu hybrydowym otrzymają po publikacji rozporządzenia i wytycznych MEiN, MZ i GiS.
Szkoła i wszyscy pracownicy szkoły cieszą się na powrót wszystkich uczniów.
Czy podsumowanie lektury musi odbywać się w sposób tradycyjny? Niekoniecznie. Nietypowy pomysł powtórki omówionych na lekcjach języka polskiego powieści wykorzystali uczniowie klas 7b, 6a oraz 4a i 4c, którzy wykonali pomysłowe i kreatywne LAPBOOKI do swoich lektur. Tego typu praca to nie tylko świetny sposób utrwalenia wiadomości z wybranej lektury, ale również okazja do wykazania się kreatywnością i twórczym myśleniem.
Lapbook to tekturowa teczka (okładka) z przyklejonymi wewnątrz kolorowymi kartkami i karteczkami, rysunkami i zdjęciami, mapkami, schowkami, kieszonkami i kopertkami o różnych kształtach, zawierającymi informacje na wybrany temat. Jej kształt i treść wynika z kreatywności i wyobraźni autora. Im bardziej pomysłowo, tym lepiej!
Lapbook przypomina papierowy teatrzyk mieszczący się na naszych kolanach, stąd właśnie jego nazwa.
Agnieszka Łupińska – nauczyciel j. polskiego
A oto niektóre prace (wszystkie się nie zmieściły ):
Uczennica klasy IIIa Oliwia Sawicka zajęła I miejsce w Konkursie Ekologicznym "Kreacja dla Ziemi" organizowanym przez Dom Kultury w Łapach. Jest to kolejna nagroda zdobyta przez naszą uczennicę, wyróżniającą się talentem, zaangażowaniem i kreatywnością. Gratulujemy!
Odpłatność za obiady w kwietniu wynosi:
klasy I-III - 20 zł
Wpłaty należy dokonać przelewem na konto w nieprzekraczalnym terminie do 29 kwietnia.
Nr konta: Biuro Obsługi Szkół Samorządowych
13 1160 2202 0000 0000 5918 1143
Tytułem: obiady za miesiąc …… imię i nazwisko dziecka ,klasa
Przez cały rok szkolny 2019-2020 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 realizowali projekt Ekomisja. Pracę uczniów koordynowała p. Renata Niwińska. Wykonali oni szereg zadań, które wpłynęły na wzrost ich proekologicznej świadomości. Jak dbać o środowisko, dlaczego należy segregować śmieci, dlaczego warto uprawiać przydomowy ogródek - te wszystkie zagadnienia zostały poruszone w projekcie zarówno na gruncie teoretycznym, jak i praktycznym. Fotografie uwieczniające poszczególne działania projektowe są wspaniałą pamiątką dla jego uczestników oraz dokumentem potwierdzającym całoroczną pracę.
Przed kilkunastoma dniami na zakończenie projektu szkoła otrzymała wielofunkcyjny blender oraz grę terenową o tematyce proekologicznej. Nagrody będą służyć naszej szkolnej społeczności.
Renata Niwińska
Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto na świecie, które uświadamia społeczeństwu, jak wielkim darem jest nasza planeta. W naszej szkole uczniowie klas specjalnych podjęli działania ratujące Ziemię. Na początku wysłuchali opowiadania o tematyce ekologicznej i posadzili drzewa w szkolnym ogrodzie. Z wielkim zaangażowaniem sprzątali również teren wokół szkoły, uczyli się segregować śmieci. Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.
Drodzy Uczniowie i Rodzice klas III!
Informujemy, iż obejmujemy nauką stacjonarną uczniów klas III wykorzystując drugi budynek szkoły przy ul. Jana Matejki 19. Od poniedziałku, 26 kwietnia 2021 r. uczniowie klas III wchodzą do budynku szkoły bocznym wejściem od boiska bezpośrednio do szatni. W szatni na dzieci będą czekały wychowawczynie od godz. 7.30 oraz pracownicy szkoły. Uczniowie mają do dyspozycji trzy sale na I piętrze, bibliotekę, salę komputerową, salę gimnastyczną, opiekę świetlicową oraz obiady.
Powyższe rozwiązanie spowoduje objęcie jak największej liczby dzieci nauczaniem w szkole.
Dziękujemy za pomoc i zrozumienie.
Szanowni Rodzice uczniów z klas I-III,
uczniowie klas 1-3 od 26 kwietnia 2021 r. będą odbywali naukę w systemie hybrydowym.
Zgodnie z treścią rozporządzenia:
"nie więcej niż 50% uczniów realizuje te zajęcia w szkole podstawowej oraz
2) co najmniej 50% uczniów realizuje te zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, o których mowa w ust. 3, lub w inny sposób, o którym mowa w ust. 4
– chyba że nastąpiło ograniczenie zgodnie z § 1 ust. 1.
4b. Dyrektor szkoły podstawowej, o której mowa w ust. 4a, ustala harmonogram prowadzenia zajęć zgodnie z podziałem, o którym mowa w ust. 4a, biorąc pod uwagę, w miarę możliwości, równomierne i naprzemienne realizowanie tych zajęć przez każdego ucznia zarówno w sposób określony w ust. 4a pkt 1, jak i w sposób określony w ust. 4a pkt 2.”,
Od dnia 26 do dnia 30 kwietnia 2021 r. naukę w formie stacjonarnej w szkole będą odbywali uczniowie z klas 1a, 1b, 1c, 2a, 2b. Naukę w formie zdalnej będą odbywali uczniowie klas: 2c, 3a, 3b, 3c. W kolejnym tygodniu nauki nastąpi zmiana.
Jednocześnie czynimy starania w celu objęcia nauką stacjonarną uczniów z klas 2c, 3a, 3b, 3c. Rozważamy wprowadzenie pewnego rozwiązania, które wychowawczynie tych klas przedstawią rodzicom w piątek. Skłaniamy się do objęcia jak największej liczby dzieci nauczaniem w szkole.
W dniu 22 kwietnia 2021 r. uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z testami Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny.
Trzymamy kciuki za wysokie wyniki!!!
Szanowni Rodzice i Uczniowie klas I-III,
w związku z zapowiedzią Ministra Zdrowia o powrocie do nauki stacjonarnej klas 1-3 z naszego województwa od 26 kwietnia 2021 r. w tzw. "systemie hybrydowym" czekamy na stosowne rozporządzenia w tej sprawie.
Prosimy o cierpliwość i systematyczne sprawdzanie informacji w dzienniku Librus i na stronie internetowej szkoły, gdyż nie ma jeszcze projektów aktów prawnych w tym zakresie.
W najszybszym możliwym terminie przekażemy Państwu zasady nauki „hybrydowej”. Mamy przygotowanych kilka rozwiązań. Skłaniamy się przy tym do objęcia jak największej ilości dzieci nauczaniem w szkole, oczywiście przy zachowaniu wszelkich zasad reżimu sanitarnego, ale wszystko zależy od podstaw prawnych, na które czekamy.
Z pozdrowieniami,
Daniel Gołaszewski
Utalentowane wokalistki ponownie odniosły sukces. Dziewczęta prężnie działają, nagrywają dalej piosenki oraz przygotowują się do kolejnych festiwali i konkursów organizowanych on-line.
Emily Serwin otrzymała tytuł Laureata III stopnia, a Malwina Płońska Wyróżnienie II stopnia.
Gratulujemy
W dniu rocznicy wybuchu powstania w Getcie Warszawskim pracownicy SP1 odwiedzili pomnik zlokalizowany w pobliżu budynku szkoły. Pomnik „Harcerzom, Bohaterskim Dzieciom Polskim” znajduje się pomiędzy torami kolejowymi a ulicą Sikorskiego. Ma on formę głazu w kształcie rozszczepionego serca, do którego przymocowano tablicę z lilijka harcerską. Na pomniku znajduje się napis mówiący o tym, że pomnik jest poświęcony dzieciom polskim, szczególnie tym, które ginęły przy łapskich torach kolejowych w roku 1943.
Miejsce upamiętnia niezwykle tragiczne wydarzenia okresu II Wojny Światowej. Można o nich przeczytać https://www.focus.pl/artykul/zydowskie-dzieci-wyrzucano-z-wagonow-do-treblinki
Polecamy również obejrzenie filmu https://www.youtube.com/watch?v=jfTP1FceXdc
Odpłatność za żywienie w miesiącu kwietniu wynosi:
klasy „0” - 60 zł
Wpłaty należy dokonać przelewem na konto w nieprzekraczalnym terminie do 26 kwietnia.
Nr konta: Biuro Obsługi Szkół Samorządowych
13 1160 2202 0000 0000 5918 1143
Tytułem: obiady za miesiąc …… imię i nazwisko dziecka ,klasa
Dnia 22.04.2021r. (czwartek) o godz.9.00 odbędzie się konkurs matematyczny KANGUR, który zostanie przeprowadzony w formie pisemnej. Zbiórka uczniów, którzy zgłosili się do konkursu o godz.8.40 w następujących lokalizacjach:
ul.Polna klasy: IIa, IIb, IIc, IIIa, IIIb, IIIc, IVb, Va, VIc
ul. Matejki klasy: IVa, IVc, VIa, VIb, VIIb, VIId, VIIIa, VIIIb, VIIIc
Konkurs odbędzie się w pełnym reżimie sanitarnym. Uczniów obowiązuje wejście do szkoły w maseczce i dezynfekcja rąk.
Czas trwania konkursu 75 minut.
Rodzice nie wchodzą do budynków szkoły.
19 kwietnia nasza szkoła co roku obchodzi rocznicę wybuchu powstania w Getcie Warszawskim. Zazwyczaj z uczniami oddajemy cześć bohaterom tego wydarzenia poprzez noszenie symbolicznych żonkili i zapalenie zniczy pod pomnikiem Bohaterskich Dzieci Polskich. Stojąc przed pomnikiem wspominamy tragiczne losy ludności żydowskiej podczas II wojny światowej. Przypominamy również pełne dramatyzmu zdarzenia związane z transportem Żydów do obozu koncentracyjnego w Treblince przez teren naszego miasta. Wyjaśniamy uczniom symbolikę pomnika oraz minutą ciszy oddajemy hołd tym, którzy zginęli w wyniku Holokaustu.
Z racji okoliczności, w tym roku, nie możemy upamiętnić w tradycyjny sposób wyżej wymienionej rocznicy. Jednakże w celu pełniejszego przeżycia tych wydarzeń i zrozumienia powstańców getta zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu dokumentalnego opowiadającego o powstaniu w Getcie Warszawskim, które wybuchło 19 kwietnia 1943 roku.
Drodzy uczniowie, rodzice i nauczyciele.
Większość obostrzeń zostaje przedłużona do 25 kwietnia.
Od 19 kwietnia zostaną otwarte żłobki i przedszkola wszystkim dzieciom. Dozwolony będzie także sport w obiektach sportowych na świeżym powietrzu z pewnymi ograniczeniami. Wszystkie szkoły działają w trybie zdalnym.
Obecne szczegółowe informacje MEiN można znaleźć w poniższym linku:
https://www.gov.pl/web/koronawirus/Do-25kwietnia-przedluzamy-zasady-bezpieczenstwa-z-wyjatkami
Oddziały przedszkolne naszej szkoły będą pracowały stacjonarnie zgodnie z bieżącym planem w godzinach 8.00 – 13.00 zgodnie z ograniczeniami wynikającymi z pandemii COVID – 19.
Zawieszone stacjonarne zajęcia w oddziałach I – VIII będą odbywały się w formie zdalnej na dotychczasowych zasadach.